Kodowanie - modyfikacje

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: MarioMc »

Pado,

Nie, nie zmieniałem kodowania, bo chcę mieć dostęp do zmiany kolorów.

Wcześniej nie zauważyłem iż po zakodowaniu menu ambiente zniknęły 2 paski /nogi i podświetlenie drzwi/w menu podstawowym.
Czytając powyższy temat poszedłem sprawdzić jak jest u mnie.
Faktycznie paski zniknęły. Ale po wejściu w menu ambiente i naciśnięciu słoneczka, a następnie dodatkowo jeszcze klawisza "Wszystkie" pojawił się pasek z natężeniem jasność. Przesuwałem go, ale nic się nie działo. :oops:
Pogrzebałem po forach i znalazłem uwagę iż w takim przypadku powinno pomóc przywrócenie ustawień fabrycznych oświetlenia ambiente z menu DM.
Przywróciłem ustawienia - wrócił niebieski kolor :-), zmieniłem na swój ulubiony i suwak zaczął działać. Przyciemnia i rozjaśnia oświetlenie nogi, listwy led drzwi i podświetlenie kieszeni drzwi. Jedyna niedogodność iż zmieniają się razem :-). Dla mnie jest to ok.
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Pado »

no właśnie o tym wcześniej pisałem (wkleiłem zdjęcie), ze obok zmiany kolorów jest słoneczko do zmiany jasności - i to mi w zupełności wystarczy...coś za coś...
zresztą jasność ustawiłem raz i tak zostaje. nie zależy mi na osobnym ustawieniu nóg i drzwi...

Obrazek
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: MarioMc »

Dokładnie Tak.
Ja ustawiłem raz i nawet nie zauważyłem iż te paski zniknęły z podstawowego :-)
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Pado »

Kolejne kodowanie, menu nauka jazdy
IMG_20200205_173427_resize_74.jpg
IMG_20200205_173427_resize_74.jpg (61.28 KiB) Przejrzano 6622 razy
Pavali
Posty: 38
Rejestracja: 24 sty 2020, 18:44

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Pavali »

Hej,

Już po akcji w ASO. Zawiesił sie procesor w DM. Hard reset i wszystko wróciło do normy. Większość kodowań (w tym ambiente light) pozostało.
Wolną chwilą podziałami dalej; doszły zarowki LED do przeciwmgielnych.

Pozdrawiam
'19 T-Roc 1.5 TSI DSG Premium | Ravenna Blue | komfort, drogowy, sport, el. klapa, kamera... | :)
Pavali
Posty: 38
Rejestracja: 24 sty 2020, 18:44

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Pavali »

Pado pisze: 05 lut 2020, 17:58 Kolejne kodowanie, menu nauka jazdy

IMG_20200205_173427_resize_74.jpg
Co daje nam ten tryb nauki jazdy ?

Już mam - Tryb nauki jazdy (wyświetlanie prędkości i kierunkowskazów na radiu, możliwe tylko przy użyciu Color / Touch i Discover Media).
'19 T-Roc 1.5 TSI DSG Premium | Ravenna Blue | komfort, drogowy, sport, el. klapa, kamera... | :)
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Pado »

Pavali pisze: 05 lut 2020, 20:22 Hej,

Już po akcji w ASO. Zawiesił sie procesor w DM. Hard reset i wszystko wróciło do normy. Większość kodowań (w tym ambiente light) pozostało.
Wolną chwilą podziałami dalej; doszły zarowki LED do przeciwmgielnych.

Pozdrawiam
Wiesz jak robili hard reset?
Pavali
Posty: 38
Rejestracja: 24 sty 2020, 18:44

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Pavali »

Ich urządzeniem serwisowym...
'19 T-Roc 1.5 TSI DSG Premium | Ravenna Blue | komfort, drogowy, sport, el. klapa, kamera... | :)
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Pado »

Kolejne kodowania:
-z poziomu menu oświetlenie mozna już wyłączyć światła dzienne,
- przycisk uruchamiania silnika (keyssy) pulsuje (do czasu uruchomienia),
-przy otwieraniu bagażnika nie wlacza się oświetlenie kabiny,
-przy otwieraniu bagażnika wlacza się oświetlenie tablicy rej, fajnie oświetla podłoże (ziemię)
-zmienilem czułość sensora światła bo wg mnie lampy uruchamiały sie zbyt wcześnie, jak jeszcze spokojnie można jechac na dziennych, tu musze potestowac,
-można wyłączyć komunikat o nie załączonych światłach, ale w sumie to przydatna rzecz, więc go włączyłem z powrotem,

Mody jeszcze nie przetestowane to: zmiana zakresu temperatury w której wyświetla sie sniezynka oraz włączanie świateł na autostradzie tj pow 140km/k automatycznie zapalają sie światła mijania

Dodatkowo włączę sobie jeszcze 3 lampę stopu przy otwieraniu bagażnika, ale musze znaleźć jej oznaczenie (niestety nazwy sa nielogiczne)
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: MarioMc »

Dodaj szczegóły dla chętnych :-)
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
ODPOWIEDZ