Kodowanie - modyfikacje

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Dezext
Posty: 74
Rejestracja: 18 lut 2020, 14:53

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Dezext »

MarioMc pisze: 20 mar 2020, 21:27
Pado pisze: 20 mar 2020, 11:36 ja tez nie widzę różnicy w zachowaniu auta za bardzo...
Pado,
Jest różnica. Inna czułość gazu, wspomagania kiery, zmiana programu skrzyni DSG.
Fajnie jeździ sie na SPORT. :-) tylko wtedy paliwa szybko ubywa :-)

W trybie ECO np jak puścisz gaz, rozłącza skrzynie i jedziesz jak na luzie :-):-)
Układ kierowniczy zmieni swoją czułość ale tylko w momencie gdy mamy progresywny układ kierowczniczy. Jak mamy tylko zawieszenie dcc po przełączeniu na SPORT nie ma możliwości żeby kierownica 'zesztywniała'

Odnośnie wyboru profilu jazdy MODE , często używam indyvidual, wszystko zestrojone normalnie tylko własnie zawieszenie utwardzone. Praktycznie zawsze jak wyjeżdzam poza miasto mam tak ustawione. Jeżdzę bardzo szybko więc odczuwam jak Samochód lepiej trzyma się w zakrętach, odczuwa się to również jak są silne podmuchy wiatru. Samochodem aż tak nie buja.
Motik11
Posty: 57
Rejestracja: 31 gru 2019, 9:44

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Motik11 »

Witam wszystkich chcę zapytać czy ktos uruchomił domykanie szyb w deszczu lub sie bawił z tym tematem
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Pado »

Motik11 pisze: 23 mar 2020, 21:44 Witam wszystkich chcę zapytać czy ktos uruchomił domykanie szyb w deszczu lub sie bawił z tym tematem
Przyznam, że nie próbowałem, ale z tego co piszą to w t rocu jest już inny sensor i nie da rady
Motik11
Posty: 57
Rejestracja: 31 gru 2019, 9:44

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Motik11 »

To w staszych sie dało a ww nowych nie? A jedno pytanie jak z podpinaniem vcds sa problemy bo mnie kusi podpiąc.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Pado »

Vcds nie używam, w starszych sensor miał (widać pod światło) takie jakby 4 "punkty" pomiarowe , a nowe (np t roc) mają dwa. ..
Byc moze mozna te sensory podmienic, nie wiem
Pavali
Posty: 38
Rejestracja: 24 sty 2020, 18:44

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Pavali »

Cześć,

Czy możecie mi podać nazwę lewej tylnej lampy (stop) w adaptacji OBD11. Mam na myśli opis "Leucht... ???" Chcę sprawdzić, czy jest zakodowane na 100%. Gdy wciskamy hamulec, lewy stop świeci na 80%, prawy 100%.
Zanim pojadę do ASO chcę sprawdzić czy nie jest ustawione mniejsza wartość.
'19 T-Roc 1.5 TSI DSG Premium | Ravenna Blue | komfort, drogowy, sport, el. klapa, kamera... | :)
Awatar użytkownika
darekrezmer
Posty: 50
Rejestracja: 05 maja 2019, 9:55
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: darekrezmer »

obrotowe kapsle / dekielki do alufelg
Oryginał VW
https://shop.volkswagen.nl/auto-accesso ... taand-logo
T-roc 2.0 TSI DSG 4motion
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Pado »

Pavali pisze: 03 kwie 2020, 11:37 Cześć,

Czy możecie mi podać nazwę lewej tylnej lampy (stop) w adaptacji OBD11. Mam na myśli opis "Leucht... ???" Chcę sprawdzić, czy jest zakodowane na 100%. Gdy wciskamy hamulec, lewy stop świeci na 80%, prawy 100%.
Zanim pojadę do ASO chcę sprawdzić czy nie jest ustawione mniejsza wartość.
Poszukaj na obd11 forum, najlepiej w dziale golfa 7. Na pewno znajdziesz, ale wymaga to czasu. Ja nie mam spisu lamp.

Inna możliwość to wejscie w adaptacje kazdej lampy osobno- wtedy pisze jaka to lampa...
Pavali
Posty: 38
Rejestracja: 24 sty 2020, 18:44

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Pavali »

Hej Pado,

Dzięki, znalazłem. Wszystko jest ok. Widocznie w słońcu miałem wrażenie, że święci słabiej.

P.S. przeszukiwać różne fora golfa 7.5 znalazłem ciekawe kodowanie z 5 swiatlami stopu. Trzeba proponować ;)
'19 T-Roc 1.5 TSI DSG Premium | Ravenna Blue | komfort, drogowy, sport, el. klapa, kamera... | :)
Awatar użytkownika
darekrezmer
Posty: 50
Rejestracja: 05 maja 2019, 9:55
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: darekrezmer »

paczka od majfrendów , zobaczymy po jakimś czasie co te „wykładzinki” warte
Załączniki
757E31F2-5A51-4FC0-B730-47D34B8DEA39.jpeg
757E31F2-5A51-4FC0-B730-47D34B8DEA39.jpeg (29.03 KiB) Przejrzano 6393 razy
T-roc 2.0 TSI DSG 4motion
ODPOWIEDZ