Kodowanie - modyfikacje

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: rob »

Pado pisze: 30 sty 2020, 14:32
Pavali pisze: 30 sty 2020, 9:56 Pado, Zerknij na mody Wlocha: https://youtu.be/MRCojmYos30 ,

dokładnie to mam na myśli. 🙂
ale to nie T roc.
koloru diod nie da się zmienić w T rocu, niestety w T roku zastosowano dużo oszczędności w stosunku do innych VW
Pytałeś o listwy na drzwiach, więc odpowiedziałem- nie da się...
Zbyt duże oszczędności, zbyt duże...
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
Pavali
Posty: 38
Rejestracja: 24 sty 2020, 18:44

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Pavali »

dzisiaj w czasie ponownego kodowanie kolorów AID, po resecie radia, DM przestał działać. tzn. wyświetla się tylko komunikat startowy WELCOME TO VOLKSWAGEN, działa ostatnio słuchana stacja radiowa, kamera, głośniej/ ciszej. :shock: Wielokrotne resety, wyjmowanie bezpieczników nic nie daje... ;/

Maciej pomysł czy uda się coś w temacie poradzić ? Czy zgłoszenie tej usterki w ASO może się wiązać z utratą gwarancji... ? :oops:

Będę wdzięczny za pomoc!
'19 T-Roc 1.5 TSI DSG Premium | Ravenna Blue | komfort, drogowy, sport, el. klapa, kamera... | :)
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Pado »

Co to znaczy ponowne kodowanie kolorów? Po co jak dzialalo? Koduje sie tylko to na co są dokładne instrukcje z potwierdzeniem, ze działa... W obd11 masz historie zmian, jak sie łączy z modułem to odwróć to co kodowales...

Domniemuje, że chciałeś cos uruchomić co t roc/dm nie obsługuje

Obd11 to nie zabawka-ja nie eksperymentuje z ustawieniami, które nie są potwierdzone na innych forach...
Pavali
Posty: 38
Rejestracja: 24 sty 2020, 18:44

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Pavali »

Właśnie chciałem wyłączyć kolory, zgodnie z instrukcjami, które tu znalazłem (w odwrotnej kolejności), a tu się wszystko wykszaczyło.

dokładnie mam ten sam przypadek co tu- https://www.briskoda.net/forums/topic/4 ... ck-screen/

P.S. VCDS'em kodowałem kilkadziesiąt samochodów i nigdy nie było problemów. ;)
'19 T-Roc 1.5 TSI DSG Premium | Ravenna Blue | komfort, drogowy, sport, el. klapa, kamera... | :)
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Pado »

Pavali pisze: 30 sty 2020, 23:15 Właśnie chciałem wyłączyć kolory, zgodnie z instrukcjami, które tu znalazłem (w odwrotnej kolejności), a tu się wszystko wykszaczyło.

dokładnie mam ten sam przypadek co tu- https://www.briskoda.net/forums/topic/4 ... ck-screen/

P.S. VCDS'em kodowałem kilkadziesiąt samochodów i nigdy nie było problemów. ;)
nie, no spoko.
myślałem, ze kupiłeś OBD11 i klikałeś co popadnie :)
Pavali
Posty: 38
Rejestracja: 24 sty 2020, 18:44

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Pavali »

Spoko, to będzie jak wszystko wróci do normy.
Pewnie zostaje kontakt z Eldarem.
'19 T-Roc 1.5 TSI DSG Premium | Ravenna Blue | komfort, drogowy, sport, el. klapa, kamera... | :)
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Pado »

przeanalizuj na spokojnie historie modyfikacji w obd11, może coś jednak kliknąłeś nie tak...no i pytanie, dalszego chciałeś to cofnąć? bo w sumie to dodatkowa funkcja, której nie trzeba cofać...
ja już kilka rzeczy cofałem i jak na razie wszystko działa
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: MarioMc »

Pavali,
A próbowałeś dokodowac ponownie te kolory.

Jak ELDAR nie pomoże to zgłoś normalnie w serwisie. Popraw tylko to zmieniłeś innego na wartości z jakimi otrzymałeś auto. Zgłoś ze DM nie wstaje. Przy technologi i sofcie VW nie takie rzeczy się działy.
Pewnie się soft DM wysypał i skończy się na wgraniu nowego softu. Może był to zbieg okoliczności, a soft się wysypał po prostu przy reset, a nie po kodowaniu.
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: MarioMc »

Pavali pisze: 29 sty 2020, 22:31 Cześć,

Dzisiaj podziałałem z kodowaniami.
Po uruchomieniu zmiany kolorów AID, w Menu Ustawienia oświetlenia zniknęły suwaki z - Oświetlenie ambiente drzwi, - Oświetlenie przestrzeni na nogi.

(Oczywiście wszystko kodowałem zgodnie z opisem od MarioMc) Czy u Was jest podobnie po tym kodowaniu ?

pozdr :)
Tu już było coś nie ok. Zniknęły suwaki, a nie powinny!
Kolejne próby uwaliły DM.
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Pado »

MarioMc pisze: 31 sty 2020, 20:54
Pavali pisze: 29 sty 2020, 22:31 Cześć,

Dzisiaj podziałałem z kodowaniami.
Po uruchomieniu zmiany kolorów AID, w Menu Ustawienia oświetlenia zniknęły suwaki z - Oświetlenie ambiente drzwi, - Oświetlenie przestrzeni na nogi.

(Oczywiście wszystko kodowałem zgodnie z opisem od MarioMc) Czy u Was jest podobnie po tym kodowaniu ?

pozdr :)
Tu już było coś nie ok. Zniknęły suwaki, a nie powinny!
Kolejne próby uwaliły DM.

No właśnie nie pamiętam jak było przed kodowaniem, teraz mam tak:

-w menu oświetlenie, można regulować natężenie oświetlenia zegarów i przycisków (jeden pasek)
-w menu ambiente, można zmieniac kolory (drugi pasek) oraz jest przycisk jasności (włącza on podmenu z paskiem nr trzy) ale wszystkiego naraz tj oświetlenia nog, lampek drzwi, paskow na drzwiach.

Chyba przed kodowaniem w menu oświetlenie były dwa paski tj jeden do zegarów, drugi do oświetlenia ambiente? Dobrze pamietam?
Załączniki
IMG_20200201_162834.jpg
IMG_20200201_162834.jpg (172.68 KiB) Przejrzano 6036 razy
ODPOWIEDZ