Jakie opony fabrycznie?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
NowyX
Posty: 56
Rejestracja: 17 sie 2021, 18:17

Re: Jakie opony fabrycznie?

Post autor: NowyX »

Ilustracja do tematu .
U mnie na alu Kolumbach 7Jx17 zimówki Whinterhawk 4. Miewam trasy przeróżne ale (tak jak kilkanaście dni temu sporo po śniegu i lodzie i co jakiś czas szlak raczej rzadko odśnieżany) i jest o.k. I po iluś latach jazdy po takich trasach wiem jedno : Jeżeli tylko nie zasuwamy w rajdowym stylu na maksa to dobra opona jest ważna ale jeszcze ważniejsza technika jazdy i dostosowanie jazdy do aktualnych warunków. Zachwalać można wszysto ale autkiem ja prowadzę.Ja a nie takie czy inne gumowe kapcie. Na świeżym śniegu jest dobrze i spoko.A kwestia jazdy po zalodzonej drodze lub głębszym śniegu z lodem pod spodem lub trakt z warstewką wody na lodzie ( nie polecam takiej przygody ,prawie zero panowania nad samochodem i bardzo powoli o.k.10 km w godzinę) ? (nie mylić z durną zabawą po zamarzniętym jeziorze lub jazdą na tzw. czarnym lodzie na szosie). Tylko łańcuchy (i to daje najlepszą właściwą gwarancję panowania nad autkiem) ale to już wyklucza koła z felgami alu.
Pozdrawiam!
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Jakie opony fabrycznie?

Post autor: baxior »

Nie ma opony zimowej na lód. Tylko łańcuchy albo kolce.
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
NowyX
Posty: 56
Rejestracja: 17 sie 2021, 18:17

Re: Jakie opony fabrycznie?

Post autor: NowyX »

baxior pisze: 16 gru 2021, 17:16 Nie ma opony zimowej na lód. Tylko łańcuchy albo kolce.
W rzeczy samej! Przerabiałem już takie widoczki gdy w lodowych koleinach stress na maksa , zero kontroli nad samochodem i autko albo sunie niezależnie od naszej woli lub w poprzek drogi ewntualnie w rowie. Cofnąć się nie da (no bo jak?) , modlisz się tylko by nie jechał nikt z przeciwka a nie da się zjechać gdzieś w bezpieczne miejsce.Nikomu tego nie życzę. (Tak to bywa gdy główne szlaki generalnie niezłe do jazdy a gdy do celu jest skok w bok i oto nagle zupełnie inne warunki do podróżowania.)
Pozdrówka!
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Jakie opony fabrycznie?

Post autor: Spinner »

Dla formalności głos należy także oddać producentowi naszych T-Roc'ów a on zaleca takie oponki jak poniżej.
dla 205/60 R 16 92 H oraz 215/55 R 17 94V polecane są:
1) Michelin Pilot Alpin 5
2) Bridgestone Blizzak LM001
Chociaż sam uważam, że seria Pilot Alpin to dla normalnego kierowcy jest o jedno oczko za dużo. Do normalnej jazdy po mieście i błocie pośniegowym a czasem na autostradę, wg mnie, najlepsza jest Alpin 6 i basta.
P.S.
Niestety, dzięki kolegom, którzy załączają fotki swoich beniaminków w formacie panoramicznym, niekiedy wystające jeszcze poza obudowę komputera, nie mogę załączyć odnośnej strony instrukcji producenta dotyczącej zalecanych opon zimowych, bo serwer melduje o braku miejsca na załączniki.
A tyle prosiłem: "miarkujcie swoją miłość do T-Roca i zamieszczajcie mniejsze formaty, bo każdy wyobraża sobie, mniej więcej, jak wygląda biały T-Roc z czarnym dachem"!
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Jakie opony fabrycznie?

Post autor: Wachacz »

Parę dni temu jechałem w Czechach przez wioskę ok.40 /godz drogą miejscami przypruszona sniegiem w nocy było -5 w pewnym momencie auto traci przyczepność i zaczyna mnie kilka metrów "poniewierać"aż się wystraszyłem.Opony zimowe jadę powoli a wiele nie brakowało aby wylądować w rowie lub na innym aucie ?.To przykład że na lodzie żadna tradycyjna opona zimowa nie da rady to tylko Hołowczyc i koledzy jadąc szybciej wyprowadzą auto na lodzie.Mi osobiście jazda zimą nie sprawia frajdy jadę gdzieś dalej jak muszę nie szukam "przygód "choć w okolicach kuszące kurorty nasze i sąsiadów.
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Jakie opony fabrycznie?

Post autor: Spinner »

Wachacz pisze: 16 gru 2021, 20:54 Parę dni temu jechałem w Czechach przez wioskę ok.40 /godz drogą miejscami przypruszona sniegiem w nocy było -5 w pewnym momencie auto traci przyczepność i zaczyna mnie kilka metrów "poniewierać"aż się wystraszyłem.Opony zimowe jadę powoli a wiele nie brakowało aby wylądować w rowie lub na innym aucie ?.To przykład że na lodzie żadna tradycyjna opona zimowa nie da rady to tylko Hołowczyc i koledzy jadąc szybciej wyprowadzą auto na lodzie.Mi osobiście jazda zimą nie sprawia frajdy jadę gdzieś dalej jak muszę nie szukam "przygód "choć w okolicach kuszące kurorty nasze i sąsiadów.
W życiu dwa razy leżałem w rowie (samochodem oczywiście, bo po pijaku znacznie częściej) i to zawsze na zimowych oponach. Wniosek prosty: jako zestaw zimowy lepsze są opony letnie + uwaga i rozsądek niż opony zimowe + fanfaronada wywołana posiadaniem zimówek.
łoszengoł
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2023, 0:29

Re: Jakie opony fabrycznie?

Post autor: łoszengoł »

Nie chcę zakładać nowego tematu na krótkie pytanie - mianowicie jaki jest w T-Rocu system monitorowania ciśnienia w oponach, pasywny czy aktywny?
zmorka99
Posty: 54
Rejestracja: 16 kwie 2023, 17:45

Re: Jakie opony fabrycznie?

Post autor: zmorka99 »

Z czujników ABS
ODPOWIEDZ