Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
maciej.plock
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2022, 14:00

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: maciej.plock »

Co do maty gumowej to miałem rezaw plast w innych autach i w każdym było Ok wiec do troca tez kupie
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: Marecki1976 »

pshemus pisze: 06 mar 2023, 21:50 Mata bagażnika to jest jakiś żart - w sklepie VW są 3 rodzaje, ale dwa są do położenia górnego (podłoga regulowana) a ten trzeci (podłoga bazowa) nie wiem do czego, może do wersji 4x4? Też ma te "uszy" ale mniejsze. Ja staram się upolować coś takiego do położenia dolnego:

https://toptun.pl/volkswagen-t-roc-2018 ... lna-p46647

Wydaje mi się patrząc na to jak jest wykonana, że powinna leżeć dobrze i na dole i na górze - ale na razie nie ma jej w sklepie, ma się pojawić w kwietniu. Te które były wcześniej polecane w innym wątku mnie nie przekonują - mają sztywne boki więc po przełożeniu z dołu na górę będą się łamać jeśli się coś na nich położy (no może ta całkiem gumowa z Rezaw-Plast by dała radę).
Takie rozwiązanie jak w linku ma fabrycznie np. Renault Arkana - Francuz potrafi, a Niemiec nie bardzo.
Też o niej myślałem bo już chyba wszystko przeszukałem co może być ale ciężko gdzieś z dostępnością a wszyscy pozostali klepią albo na dół albo górę.
Dla mnie to jest masakra bo większości używam górnej podłogi a między podlogami chcialbym wrzucić wszytko co potrzeba torby, siatki na zakupy itp żeby nie było widać tego bałaganu ale po przełożeniu na dół robi się lipa bo nie ma co zrobić z gumą. W innych samochodach robiłem tak że wkładałem fajną gumę ryflowaną bo było można ją podwinąć i to było dobre rozwiązanie na dół i górę, jedynie nie miała brzegów rantów.
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: Wachacz »

andy1951 pisze: 02 mar 2023, 16:26 T roc to mój 4 nowy samochód vw odnośnie maski nie wiem jaką maskę ma Wąchacz ale moja maska jest bardzo sztywna proszę nie obrzydzac tego samochodu jak ktoś z góry puszcza maskę to może odnieś takie wrażenie że jest mało sztywna.
Taka maska jest "sztywna" jak piszesz że producent nie montuje teleskopów do otwierania "bo mogą powodować odkształcenia maski" ?.Miałem kilka aut VW o maskę smiało można było się oprzeć nawet usiąść sprubój to z T rociem ?. Ale obecną
masowa produkcja po "kosztach" Oferuje nam auta coraz delikatniejsze mechanicznie i blacharsko niestety dobre i solidne już było ?.pozdrawiam
andy1951
Posty: 215
Rejestracja: 07 cze 2022, 20:51

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: andy1951 »

Wachacz pisze: 07 mar 2023, 10:13
andy1951 pisze: 02 mar 2023, 16:26 T roc to mój 4 nowy samochód vw odnośnie maski nie wiem jaką maskę ma Wąchacz ale moja maska jest bardzo sztywna proszę nie obrzydzac tego samochodu jak ktoś z góry puszcza maskę to może odnieś takie wrażenie że jest mało sztywna.
Taka maska jest "sztywna" jak piszesz że producent nie montuje teleskopów do otwierania "bo mogą powodować odkształcenia maski" ?.Miałem kilka aut VW o maskę smiało można było się oprzeć nawet usiąść sprubój to z T rociem ?. Ale obecną
masowa produkcja po "kosztach" Oferuje nam auta coraz delikatniejsze mechanicznie i blacharsko niestety dobre i solidne już było ?.pozdrawiam
Długo będziesz ciągnął ten temat nudny jesteś
andy1951
Posty: 215
Rejestracja: 07 cze 2022, 20:51

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: andy1951 »

Wachacz pisze: 07 mar 2023, 10:13
andy1951 pisze: 02 mar 2023, 16:26 T roc to mój 4 nowy samochód vw odnośnie maski nie wiem jaką maskę ma Wąchacz ale moja maska jest bardzo sztywna proszę nie obrzydzac tego samochodu jak ktoś z góry puszcza maskę to może odnieś takie wrażenie że jest mało sztywna.
Taka maska jest "sztywna" jak piszesz że producent nie montuje teleskopów do otwierania "bo mogą powodować odkształcenia maski" ?.Miałem kilka aut VW o maskę smiało można było się oprzeć nawet usiąść sprubój to z T rociem ?. Ale obecną
masowa produkcja po "kosztach" Oferuje nam auta coraz delikatniejsze mechanicznie i blacharsko niestety dobre i solidne już było ?.pozdrawiam
Słowo spróbuj a nie sprubój naucz się polskiego a potem wygłaszaj swoje nie kończące się wypowiedzi na temat jakosci samochodów no cóż jako emeryt masz czas .
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: baxior »

andy1951,
ten pan już się nie nauczy polskiego, ortografii czy używania znaków interpunkcyjnych. Próbowałem, ale on jest "niereformowalny" 🤣
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
Rotrzyld
Posty: 91
Rejestracja: 24 wrz 2022, 6:48

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: Rotrzyld »

Marecki1976 pisze: 07 mar 2023, 2:45
pshemus pisze: 06 mar 2023, 21:50 Mata bagażnika to jest jakiś żart - w sklepie VW są 3 rodzaje, ale dwa są do położenia górnego (podłoga regulowana) a ten trzeci (podłoga bazowa) nie wiem do czego, może do wersji 4x4? Też ma te "uszy" ale mniejsze. Ja staram się upolować coś takiego do położenia dolnego:

https://toptun.pl/volkswagen-t-roc-2018 ... lna-p46647

Wydaje mi się patrząc na to jak jest wykonana, że powinna leżeć dobrze i na dole i na górze - ale na razie nie ma jej w sklepie, ma się pojawić w kwietniu. Te które były wcześniej polecane w innym wątku mnie nie przekonują - mają sztywne boki więc po przełożeniu z dołu na górę będą się łamać jeśli się coś na nich położy (no może ta całkiem gumowa z Rezaw-Plast by dała radę).
Takie rozwiązanie jak w linku ma fabrycznie np. Renault Arkana - Francuz potrafi, a Niemiec nie bardzo.
Też o niej myślałem bo już chyba wszystko przeszukałem co może być ale ciężko gdzieś z dostępnością a wszyscy pozostali klepią albo na dół albo górę.
Dla mnie to jest masakra bo większości używam górnej podłogi a między podlogami chcialbym wrzucić wszytko co potrzeba torby, siatki na zakupy itp żeby nie było widać tego bałaganu ale po przełożeniu na dół robi się lipa bo nie ma co zrobić z gumą. W innych samochodach robiłem tak że wkładałem fajną gumę ryflowaną bo było można ją podwinąć i to było dobre rozwiązanie na dół i górę, jedynie nie miała brzegów rantów.
Na Ali jest taka mata pod adresem https://pl.aliexpress.com/item/40011285 ... pt=glo2pol
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: Marecki1976 »

Jedna jest na dół druga na górę ale czy ta na dół pasowała by na górę ? Hmm
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
Perła
Posty: 35
Rejestracja: 05 sty 2022, 1:29

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: Perła »

Ta na dół jest specjalnie zrobiona aby pasowała na dolną podłogę z tym charakterystycznym garbem. Jak dacie sobie na górę będzie ok ale będzie ta końcówka lekko odstawać. Mi to przeszkadzało i kupiłem osobna na górę i ta właśnie na dół. Długo szukałem tej na dół i znalazłem tylko na aliexpres tam trzeba drugie tyle zapłacić za dostawę ale warto.
pshemus
Posty: 267
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: pshemus »

A to tworzywo jest pokryte jakąś gumą czy jest śliskie? Bo miałem takie w ostatnim aucie i mi wszystko jeździło po bagażniku
ODPOWIEDZ