Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
andy1951
Posty: 214
Rejestracja: 07 cze 2022, 20:51

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: andy1951 »

T roc to mój 4 nowy samochód vw odnośnie maski nie wiem jaką maskę ma Wąchacz ale moja maska jest bardzo sztywna proszę nie obrzydzac tego samochodu jak ktoś z góry puszcza maskę to może odnieś takie wrażenie że jest mało sztywna.
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: Marecki1976 »

Zazior pisze: 13 lut 2023, 9:24 Kolego czy oprócz rogów tylnych przód też modyfikowałeś tej podłogi od golfa 7 ?
Ja się zastanawiam nad blachą ryflowaną cienką delikatną oklejoną gumą.
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
Awatar użytkownika
Zazior
Posty: 16
Rejestracja: 10 lut 2023, 20:32
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: Zazior »

Marecki1976 pisze: 03 mar 2023, 14:06
Zazior pisze: 13 lut 2023, 9:24 Kolego czy oprócz rogów tylnych przód też modyfikowałeś tej podłogi od golfa 7 ?
Ja się zastanawiam nad blachą ryflowaną cienką delikatną oklejoną gumą.
Łuk przodu (czyli tył auta :) ) zostawiłem bez modyfikacji - jest prawie identyczny dla Golfa i T-roca.
Narożniki są "krótsze" w T-Rocu o jakieś pół cm - jest delikatna szparka - zobacz na zdjęciach.

Obrazek

Obrazek
1.5 TSI FL Style DSG, Matrix, Beats, 11.2022.
Awatar użytkownika
Zazior
Posty: 16
Rejestracja: 10 lut 2023, 20:32
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: Zazior »

Tuktus pisze: 01 mar 2023, 20:01
Zazior pisze: 13 lut 2023, 9:24
KosA pisze: 12 kwie 2022, 18:19

Kupujesz i montujesz bez żadnego wycinania (P&P). Tak powinno być seryjnie.
Ja poszedłem jeszcze inna drogą - wstawiłem drugą twardą podłogę na "dolnym" poziomie - podłoga z Golfa 7 (używka, 5G6 858 855), przyciąłem/dopasowałem w narożnikach tak, żeby położyła się płasko. Filc odkleiłem i zakleiłem z powrotem tak, że z góry jest jak oryginał. Sama płyta podłogowa jest węższa od tej z T-Roca o 1-1,5 cm, ale pod podłogą tego nie widać ;) Poręczność takiej podłogi moim zdaniem troszkę lepsza niż wykładziny, choć zmniejsza dostępną pojemność.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdro
Można mieć i wykładzinę i podwojna podłogę , Ja do swojego TROCa dokupiłem wykładzinę z golfa i druga dodatkowa podłogę z TROCa P.s. Nie wiem czemu „sztukowales” podłogę z golfa?
Chciałem żeby położyła się płasko - w narożnikach przeszkadzają zawiasy i bez wycięcia końcówka podłogi sterczy do góry.
1.5 TSI FL Style DSG, Matrix, Beats, 11.2022.
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: Marecki1976 »

https://files.fm/u/z7gg2aj3m?ak=30da4
Czyli tylko to miejsce powiększyłeś ?
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
Awatar użytkownika
Zazior
Posty: 16
Rejestracja: 10 lut 2023, 20:32
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: Zazior »

Marecki1976 pisze: 04 mar 2023, 21:40 https://files.fm/u/z7gg2aj3m?ak=30da4
Czyli tylko to miejsce powiększyłeś ?
Zmieniłem 3 miejsca - oba narożniki i jeden kawałek na "środku" brzegu.
Ten środkowy ze względu na środkowy zawiasy tylnej kanapy, a narożniki ze względu na boczne zawiasy.
Narożniki musiałem podciąć pod kątem, aby podłoga położyła się na płasko.
Najpierw oderwałem/odkleiłem ten filc, piłka do metalu, pilnik a potem filc wkleiłem z powrotem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
1.5 TSI FL Style DSG, Matrix, Beats, 11.2022.
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: Marecki1976 »

Ok fajnie dzięki za info 👍👍👍
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
Wachacz
Posty: 508
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: Wachacz »

andy1951 pisze: 02 mar 2023, 16:26 T roc to mój 4 nowy samochód vw odnośnie maski nie wiem jaką maskę ma Wąchacz ale moja maska jest bardzo sztywna proszę nie obrzydzac tego samochodu jak ktoś z góry puszcza maskę to może odnieś takie wrażenie że jest mało sztywna.
[/quote

Maska jest taka "sztywna jak piszesz że producent nie montuje teleskopów do otwierania ponieważ mogą
spowodować odkształcenia ! tak czytałem podobnie pisali koledzy na forach ? Ja piszę o "szajsowatym" odgłosie maski przy otwieraniu jak odskakuje słychać taką "cieniznę" w poprzednim moim VW maska była dużo solidniejsza sztywniejsza i cięższa" ale to tylko moje zdanie tu nie ma co obrzydzać takie samochody teraz się produkuje dobre i solidne już było ?..pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: Marecki1976 »

A tak propo jak macie rozwiązany temat z wykładzina do bagażnika?
Tzn nie biorąc pod uwagę tym razem drugiej sztywnej podłogi , stosujecie podłogę niżej-wyżej, czy macie 2 wykładziny gumowe czy jakaś jedną uniwersalną, bo u mnie jest u góry i guma Górna ale jak przekładam na dół to robi się problem z tą wykładzina bo nie ma gdzie tej gumy potem włożyć gdyż jest sztywna .
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
pshemus
Posty: 262
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: pshemus »

Mata bagażnika to jest jakiś żart - w sklepie VW są 3 rodzaje, ale dwa są do położenia górnego (podłoga regulowana) a ten trzeci (podłoga bazowa) nie wiem do czego, może do wersji 4x4? Też ma te "uszy" ale mniejsze. Ja staram się upolować coś takiego do położenia dolnego:

https://toptun.pl/volkswagen-t-roc-2018 ... lna-p46647

Wydaje mi się patrząc na to jak jest wykonana, że powinna leżeć dobrze i na dole i na górze - ale na razie nie ma jej w sklepie, ma się pojawić w kwietniu. Te które były wcześniej polecane w innym wątku mnie nie przekonują - mają sztywne boki więc po przełożeniu z dołu na górę będą się łamać jeśli się coś na nich położy (no może ta całkiem gumowa z Rezaw-Plast by dała radę).
Takie rozwiązanie jak w linku ma fabrycznie np. Renault Arkana - Francuz potrafi, a Niemiec nie bardzo.
ODPOWIEDZ