Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Umberto
Posty: 33
Rejestracja: 03 gru 2021, 20:06

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: Umberto »

[/quote]

Niedawno były/są na Amazonie. Dostawa bardzo szybka cenowo jak na ali;-)
[/quote]

W innym wątku, tu na forum, ktoś pisał o takich siłownikach klapy, że za "mocne", powodują naprężenia i maska nieco odstaje. Ale może to innego producenta? A czy VW nie oferuje takiej części?
Wachacz
Posty: 509
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: Wachacz »

Niestety do pokrywy maski T roca VW nie przewidział modyfikacji czyli zamiany "kija od szczotki"na teleskopy jak w wielu tańszych modelach to żenujący widok w nietanim aucie w 21 wieku.
Ravenna_Blue
Posty: 8
Rejestracja: 02 sty 2022, 15:18

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: Ravenna_Blue »

Mój T-Roc gdy go zamawiałam w kwietniu 2021 miał mieć siłowniki, Dotarł bez,więc spytałam odbierając o co chodzi. Wyjaśnienie: wyprodukowano ileś ich z siłownikami, jednak stwierdzono, że siłowniki powodują problemy z maską (nawet odkształcenia) i postanowiono od tematu odejść. Tak Niemcy to przeanalizowali.
Ufek
Posty: 141
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:54
Lokalizacja: DOL

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: Ufek »

Ciekawi mnie czy osoby narzekające, że nie ma siłowników pod maską silnika czasem jeżdżą autem czy tylko otwierają i zamykają klapę silnika?

Mam takie przekonanie (jeśli się mylę proszę mnie poprawić), że częściej otwiera się i zamyka drzwi kierowcy niż silnik, a jakoś nie widzę narzekania, że nie dali jakiegoś wspomagania.

Ja do silnika zajrzałem może ze trzy razy (auto mam 2 tygodnie) bo sprawdziłem czy jest olej, potem dolałem płynu do spryskiwacza i trzeci raz jak sąsiad przyszedł. Rozumiał bym gdyby klapa od bagażnika była na "patyk", ale maska silnika? No proszę.

No ale forum jest by dzielić się opiniami na wszelkie tematy bla bla bla ... a je jestem po prosty inny i jak nie mam nic do powiedzenia to po co się odzywam. Bo to jest forum i to jest moja opinia.
T-Roc Advance 1.5 TSI 150 KM manualtronic 6-biegowy - odebrany 23 grudnia 2021
Wachacz
Posty: 509
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: Wachacz »

"Patyk"do potpierania maski to trochę obciach w aucie za np.150 tys.jak piszą na forum.Napiszę uczciwie auto mam od 19.05.21r czyli prawie 8 miesięcy nalatane ok.10250 km maskę otwierałem może ? 4 razy 1 raz z ciekawości jak kupiłem jak to nowe wygląda,2 raz przy wymianie oleju przy 5 tys/ km, 3 raz sprawdzanie oleju przed wyjazdem w długa trasę, 4 raz przy wymianie płynu na zimowy i może jeszcze kiedyś i to wszystko.Kolega który ma t roca 2 lata mówi do mnie po co ja tam zaglądam jak będzie mało oleju to przyjdzie informacja wtedy dolejesz tak obecnie ludzie podchodzą ja niestety tego nie popieram jeżdżę 40 lat to inna szkoła kierowców.
Perła
Posty: 35
Rejestracja: 05 sty 2022, 1:29

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: Perła »

Witam,
próbowaliście zmienić dźwignie zmiany biegów w DSG? Według mnie sam wygląd drążka jest trochę taki byle jaki myślałem nad czymś takim https://m.pl.aliexpress.com/item/400131 ... d40&gclid=
Lub to
https://m.pl.aliexpress.com/item/328607 ... 73d&gclid=
KosA
Posty: 11
Rejestracja: 19 gru 2021, 18:41

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: KosA »

Wykładzina bagażnika z GOLF 7 VII HB NR: 5G6863007E
oraz haczyki Simply Clever na tylnych oparciach kanapy widoczne na zdjęciu.
Pasuje idealnie:-)


Obrazek
VW T-Roc Sport 1.5 l TSI
Produkcja 12.21r. rejestracja 01.22r.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: Pado »

KosA pisze: 08 kwie 2022, 18:03 Wykładzina bagażnika z GOLF 7 VII HB NR: 5G6863007E
oraz haczyki Simply Clever na tylnych oparciach kanapy widoczne na zdjęciu.
Pasuje idealnie:-)

Fajna sprawa, na pewno troszke wyciszy tył... Gdybym wiedział to 3 lata temu to bym sie nie bawił w wyklejanie bagażnika matami :)
KosA
Posty: 11
Rejestracja: 19 gru 2021, 18:41

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: KosA »

Pado pisze: 10 kwie 2022, 15:59
KosA pisze: 08 kwie 2022, 18:03 Wykładzina bagażnika z GOLF 7 VII HB NR: 5G6863007E
oraz haczyki Simply Clever na tylnych oparciach kanapy widoczne na zdjęciu.
Pasuje idealnie:-)

Fajna sprawa, na pewno troszke wyciszy tył... Gdybym wiedział to 3 lata temu to bym sie nie bawił w wyklejanie bagażnika matami :)
Zastanawiam się jeszcze nad wyklejeniem matami bitumicznymi pod tą wykładziną.
VW T-Roc Sport 1.5 l TSI
Produkcja 12.21r. rejestracja 01.22r.
Awatar użytkownika
wjabl
Posty: 22
Rejestracja: 29 gru 2020, 8:24
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Jakie modyfikacje robicie w t-rocach

Post autor: wjabl »

KosA pisze: 08 kwie 2022, 18:03 Wykładzina bagażnika z GOLF 7 VII HB NR: 5G6863007E
oraz haczyki Simply Clever na tylnych oparciach kanapy widoczne na zdjęciu.
Pasuje idealnie:-)


Obrazek
Kolego, zainspirowałeś mnie tą matą bagażnika.
Dużo jest wycinanek....czy pasuje 1 do 1 z golfa 7 ?
T-Roc 1.5 Premium Manual Black & White 18" Grange Hill lato 17" Merano zima
ODPOWIEDZ