Działanie auto hold

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Działanie auto hold

Post autor: paulr »

Funkcja jak dla mnie idealna. ;-) staje auto stoi jade auto jedzie itp. W poprzednim aucie miłem tylko elektryczny ręczny ale z auto hold jest duzo lepszy.
Ale moze wiecie jak lub czy da sie by stojac w korku/swiatlach itp nie swiecic temu za sobą stopem. Troche to dziwne ze na tzw recznym swieci tylny stop.
A jak juz jestem przy recznym to jak zrobic by po zgaszeniu silnika odblokowac ten hamulec. Teraz co prawda tego nie potrzebuje ale do zmiany opon sie przyda.
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Działanie auto hold

Post autor: The Rock »

paulr pisze: 10 lip 2018, 9:30Troche to dziwne ze na tzw recznym swieci tylny stop.
Podobno - chodzi o to, ze Auto-Hold właśnie nie działa jak ręczny, tylko "zastępuje" kierowcę w trzymaniu nogi na hamulcu. Co za tym idzie jakieś tam przepisy czy coś wymagają, żeby świeciły się światła stop dokładnie tak, jakby kierowca trzymał wciśnięty hamulec.

Podobno nie da się tego wyłączyć.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Działanie auto hold

Post autor: paulr »

Tp jaka jest roznica miedzy staniem na auto hold. A jak recznie wlacze reczny;-) wiem ze on cos tam "mieli" z hamulcami jak by inaczej go zaciaga ale dalej stoi tak samo;-) trudno skoro tak musi byc;-)
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Działanie auto hold

Post autor: The Rock »

paulr pisze: 10 lip 2018, 12:37 Tp jaka jest roznica miedzy staniem na auto hold. A jak recznie wlacze reczny;-) wiem ze on cos tam "mieli" z hamulcami jak by inaczej go zaciaga ale dalej stoi tak samo;-) trudno skoro tak musi byc;-)
Ręczny zaciągnie się na tylną oś z pełną siłą, a auto hold "przytrzymuje" wszystkie hamulce z siłą, która powoduje, że samochód się nie stacza.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Działanie auto hold

Post autor: paulr »

No ok z przepisami sie nie wygra. Jednak dla mnie jakie to znaczenie czy auto stoi na 1 zablokowanym kole czy 4. Dla mnie wazne by stało i niekoniecznie swieciło tymza mną pełnym stopem przez caly czas zatrzymania. (Nawet po zgaszeniu silnika przez s&s)
permuto
Posty: 20
Rejestracja: 21 cze 2018, 15:29

Re: Działanie auto hold

Post autor: permuto »

paulr pisze: 10 lip 2018, 19:08 No ok z przepisami sie nie wygra. Jednak dla mnie jakie to znaczenie czy auto stoi na 1 zablokowanym kole czy 4. Dla mnie wazne by stało i niekoniecznie swieciło tymza mną pełnym stopem przez caly czas zatrzymania. (Nawet po zgaszeniu silnika przez s&s)
W razie gdyby ktoś wjechał Ci w tyłek lepiej mieć 4 zablokowane koła niż 1 czy 2. Dlatego w ogóle się trzyma hamulec podczas postoju na światłach. To samo ze światłami, gdy Twoje gasną informujesz innych kierowców, że jesteś "about to start" i mogą sami już przygotowywać się do ruszenia. Poza tym dojeżdżając do stojącego samochodu z dalszej odległości odrazu wiesz, że ten delikwent stoi, a nie powoli jedzie więc możesz wcześniej i lepiej zareagować na taką sytuację.
mec.krol
Posty: 11
Rejestracja: 09 lip 2018, 12:05

Re: Działanie auto hold

Post autor: mec.krol »

A nie macie wrażenia, że przy używaniu autohold sprzegło incazej pracuje ? przy ruszaniu z autoholda samochód mi szarpie na jedynce, bez tej funkcji jakby mniej.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Działanie auto hold

Post autor: paulr »

ja nie zauważyłem..
pkrzychu
Posty: 49
Rejestracja: 17 cze 2018, 23:39

Re: Działanie auto hold

Post autor: pkrzychu »

AutoHold mam włączone non stop. Świetna sprawa w ogóle nie zastanawiam się czy przy parkowaniu użyć hamulca czy nie robi to system automatycznie, jednak zdecydowanie przy precyzyjnym manewrowaniu wolę wyłączyć dokładniej jest się poruszać.
T-Roc 1,5 DSG energetic orange + czarny dach premium plus dodatki
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Działanie auto hold

Post autor: paulr »

Przy precyzyjnym to jak dla mnie jeszcze lepiej z Auto hold, bo jak mam bardzo blisko do przeszkody i chce jechać w przeciwnym kierunku to nie muszę się martwić że auto może się stoczyć czy coś w tym stylu. Po prostu jadę i wiem że pojadę tylko tam gdzie chce nie musząc kombinować z szybkim przerzucaniem nogi z hamulca na gaz:)
ODPOWIEDZ