Zmiana audio, VW Sound System VS Beats Audio

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
mick
Posty: 22
Rejestracja: 15 sty 2019, 21:25

Zmiana audio, VW Sound System VS Beats Audio

Post autor: mick »

Zastanawiam się, czy ktoś ma jakieś doświadczenia w zakresie poprawy jakości nagłośnienia w naszych T-Rocach. W moim mam Discover Media + seryjny VW Sound System. Zamawiałem auto z Beats, ale ostatecznie wziąłem inne auto z seryjnym audio. Efekt jest taki jak spodziewany, nagłośnienie nie jest najwyzszych lotów, najbardziej przeszkadzają mi dudniące basy. Rozwiązaniem jest redukcja tonów niskich, ale wtedy dźwięk jest płaski.
Czy ktoś z Was wymieniał standardowe audio na coś lepszego? Może macie jakieś doświadczenie w temacie?
Zastanawiam się tez na tym, czy można wymienić głośniki na cały system beats. Używane zestawy można znaleźć na sieci, pytanie czy podpięcie wzmacniacza nie wymaga jakiegoś kodowania po stronie DM. Teoretycznie wzzmacniacze zwykle podpina się pod wyjścia audio, ale w takich fabrycznych to może być już inaczej, tam są widoczne gniazda wtyczek, a nie tradycyjne zaciski.
I pytanie do osób, które maja u siebie Beats Audio jak oceniają ten system po dłuższym użytkowania?
2.0 TSI Permium
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Zmiana audio, VW Sound System VS Beats Audio

Post autor: The Rock »

Tu jest kilka opinii - skrajnych zresztą:
http://www.t-rocforum.pl/viewtopic.php?f=2&t=9
mick
Posty: 22
Rejestracja: 15 sty 2019, 21:25

Re: Zmiana audio, VW Sound System VS Beats Audio

Post autor: mick »

The Rock pisze: 29 lip 2019, 10:21 Tu jest kilka opinii - skrajnych zresztą:
http://www.t-rocforum.pl/viewtopic.php?f=2&t=9
Spotkałem się tez z bardzo pozytywnymi opiniami, myślę że wiarygodna opinia to raczej ze strony osób korzystających na codzień. Może znajdzie się ktoś, kto trochę kombinował z audio i podzieli się swoimi doświadczeniami.
2.0 TSI Permium
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: Zmiana audio, VW Sound System VS Beats Audio

Post autor: MarioMc »

Ja używam od 2 tygodni Beats.
Przesiadłem się z SuperB gdzie był Canton ;-).
Miałem obawy co do jakości dźwięku, natomiast jest ok. Dla mnie brakuje wysterowania subwoofera i pełniejszego Equalizera. Sam dźwięk subwoofera uważam ze jest subtelniejszy niż w SuperB /mniej dudniący/.

Od razu dodam - Nie wiem jak gra standardowy system w T-Roc. Jak bębe koło serwisu to z ciekawości podjadę posłuchać-oczywiście jak będzie stał T-Roc bez Beats.
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
ODPOWIEDZ