Czyszczenie plastików/wyświetlacza LCD w kokpicie

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
martinc
Posty: 3
Rejestracja: 03 sie 2019, 13:11

Czyszczenie plastików/wyświetlacza LCD w kokpicie

Post autor: martinc »

Witam

Jakich środków używacie do czyszczenia plastików (szybka na wyświetlaczu prędkościomierza, czarne błyszczące plastiki) i wyświetlacza LCD ? Ja stosuję chusteczki nawilżone dla dzieci i przecieram mikrofibrą - efekt jest OK, tylko trzeba trochę poprzecierać szmatką, bo chusteczki zostawiają smugi. Wszystkie świecące czarne plastiki i wyświetlacz LCD są praktycznie beż żadnych rys po takim zabiegu. Niestety plastik na wyświetlaczu prędkościomierza jest mocno porysowany - rysy są małe, ale widoczne w słońcu i jest ich dużo :evil: . Plastik ten jest fatalnej jakości, z serii rysuje się od samego patrzenia. Trochę jest to irytujące. Jak auto będzie miało kilka lat, to pewnie trzeba będzie te rysy usunąć, stosując polerkę.

Jak sobie radzicie z ww. problemem ?
ca5tor
Posty: 35
Rejestracja: 10 sie 2018, 15:16

Re: Czyszczenie plastików/wyświetlacza LCD w kokpicie

Post autor: ca5tor »

Ja do czyszczenia i pielęgnacji wnętrza używam produktów ADBL - poszukaj w necie. Szczególnie te które pielęgnują lekko zmatowiają plastiki.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Czyszczenie plastików/wyświetlacza LCD w kokpicie

Post autor: paulr »

Ja mam zwykla sucha szmatka taka kuchenna jakas i nic nie rysuje nie ma palcow itp
funtchomas
Posty: 85
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:55

Re: Czyszczenie plastików/wyświetlacza LCD w kokpicie

Post autor: funtchomas »

Ja podobnie jak paulr - mikrofibra do luster lekko zwilżona i nie ma żadnych smug ani rys. Na takie plastiki szkoda jakichkolwiek środków, tym bardziej, że od nich nie staną się miękkie ;)
2.0 TSI DSG 4Motion Indium Grey 8-)
Hubert
Posty: 27
Rejestracja: 18 lis 2018, 10:34

Re: Czyszczenie plastików/wyświetlacza LCD w kokpicie

Post autor: Hubert »

Ja również suchą microfibra czyszcze dwa wyświetlacze i jest super. Kiedyś w Vw powiedzieli mi,że wyświetlacz zegarowy nie za bardzo lubi być oczyszczony chemią i po jakimś czasie może coś tam źle wyświetlać. Nie wiem ile w tym prawdy ale czyszcze to na sucho i nie dotykam palcami. Co innego z Media ale i tak na sucho 3 ruchy dobra fibra i odcisków nie ma.
2.0 TSI DSG 4Motion :twisted: :twisted:
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Czyszczenie plastików/wyświetlacza LCD w kokpicie

Post autor: Wahacz »

Miałem kilka aut ale jeszcze w żadnym z nich kurz tak się nie czepiał i nie osiadał na plastikach kokpitu,wyświetlaczy,wokół wajchy zmiany biegów masakra dzień dnia wycieranie macie jakieś sposoby czy środki antystatyczne ???.
ODPOWIEDZ