Jakie koła na zimę

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
adalbert68
Posty: 21
Rejestracja: 15 lut 2019, 22:39
Lokalizacja: Skoczów

Jakie koła na zimę

Post autor: adalbert68 »

Mam pytanko jakie koła /opony polecacie na zimę. Mam wersję 2.0 TSi no i zastanawiam się powoli co kupić na zimę. Na lato mam 18". W VW Passacie mam również takie na lato i 16" na zimę. Jakie macie doświadczenia w tej kwestii. Myślę o kupnie dodatkowych felg + opony, jednak nie wiem czy iść w kierunku rozmiaru 16" czy 17". Wydaje mi się, że wybiorę i tak dodatkowe felgi aluminiowe, bo za ładne kołpaki i tak trzeba nie mało zapłacić (do tego można je zgubić w trasie). Kwestia jednak jaki wymiar wybrać?
VW T-ROC 2.0 TSI Premium z paroma dodatkami :)
funtchomas
Posty: 85
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:55

Re: Jakie koła na zimę

Post autor: funtchomas »

Ja na pewno wybiorę 17", zawsze trochę tańsze niż 18" i profil nieco wyższy. Dodatkowo felgi aluminiowe ale ceny oryginalnych są niestety spore. Zastanawiałem się nad zakupem felg do Skody Karoq (wszystkie parametry takie same jak do T-Roc), spory wybór i sporo tańsze niż w VW. W Yeti miałem na lato 17" na zimę 16". T-Roc na 17" wygląda już słabiej a na 16" wręcz groteskowo.
2.0 TSI DSG 4Motion Indium Grey 8-)
adalbert68
Posty: 21
Rejestracja: 15 lut 2019, 22:39
Lokalizacja: Skoczów

Re: Jakie koła na zimę

Post autor: adalbert68 »

Też wydaje mi się, że 17" powinno być "na miarę" jednak dlatego zarzuciłem temat aby się upewnić ;) . Przeglądałem też ofertę felg oponeo.
VW T-ROC 2.0 TSI Premium z paroma dodatkami :)
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Jakie koła na zimę

Post autor: Pado »

Ja kupiłem felgi rial milano 17 grafit do tego oponu debica frigo 2.
Ale wrażenia opisze za kilka miesięcy...
Dario
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2018, 18:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie koła na zimę

Post autor: Dario »

A ja zamierzam przejsc na wielosezonowe i zastanawiam sie nad Goodyear albo Michelin 17". Takie
rozwiązanie przy moim stylu jazdy, 4Motion i obecnych zimach powinno byc raczej optymalne.
Czy ktoś na forum jezdzi lub jezdził na takich oponach i jest w stanie coś więcej napisać?
2.0TSI DSG 4Motion Premium Ravenna Blue/Black
Pakiet: Komfort, Drogowy, Sport, Zimowy, Siedzenia Komfortowe; Elektryczna Pokrywa Bagaznika
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Jakie koła na zimę

Post autor: paulr »

Mam w samochodzie od żony dobre wielosezonowe. I przy upałach obecnie lekko piszczały. Sa tez znacznie głośniejsze na suchym asfalcie i co oczywiste zimą jak juz spadnie snieg maja znacznie wieksze problemy. ( porownanie z tym co mialem wczesniej lato/zima) jeździ juz na nich 2 rok i mozna się do pewnych kompromisow przyzwyczaic. Ale.... jest to auto ktorym jezdzi zona do pracy i po pobliskich marketach. I tu te opony sprawują sie idealnie. Nie trzeba wymieniac. Oszczedzi sie troche i mamy te auto juz dlugi czas i jezdzilo na roznych opona i porownanie z wielosezonowymi nie jest az takie zle. Na przegladzie pan powiedzial ze przejdchane niecale 5k w rok. I jak dla mnie wydaje mi sie że skoro te opony potrafia sie bardzo nagrzac po miescie to nie wiem jak w dluzszej trasie by bylo. Pewnie znacznie gorzej. Plus duzo wiekszy szum. I to slychac nawet jazda te kilk km po drodze szybkiego ruchu okolo 100km/h. A wiec sam o ile nie mam nic do wielosezonowych i w aucie zony jestesmy z nich zadowoleni to w t-roku bym ich nie zamontowal mimo iz w rok tez przejechalismy nie az tak duzo bo okolo 14000 km. A kadac autem w dluzsza trase jednak w kwestii bezpieczenstwa trudno stawiac na kompromis. Wiec wszystko zalezy od tego gdzie i jak daleko sie jezdzi.
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Jakie koła na zimę

Post autor: The Rock »

paulr pisze: 05 sie 2019, 12:29Wiec wszystko zalezy od tego gdzie i jak daleko sie jezdzi.
Otóż to! Wszystko zależy kto, jak i gdzie (teren, pogoda) użytkuje auto.
Pmag
Posty: 3
Rejestracja: 05 sie 2019, 20:59

Re: Jakie koła na zimę

Post autor: Pmag »

Mam koła 17'' na oponach letnich. Przy wyborze kół na zimę w VW zwrócili mi uwagę, że jeśli wybiorę 17" felgi aluminiowe to mogę mieć problem w założeniu łańcuchów. Poradzili, abym sprawdził w książce serwisowej. Rzeczywiście jest tam zapis, że łańcuchy można założyć tylko do kół 205/60R16.
Hubert
Posty: 27
Rejestracja: 18 lis 2018, 10:34

Re: Jakie koła na zimę

Post autor: Hubert »

Pmag pisze: 05 sie 2019, 21:15 Mam koła 17'' na oponach letnich. Przy wyborze kół na zimę w VW zwrócili mi uwagę, że jeśli wybiorę 17" felgi aluminiowe to mogę mieć problem w założeniu łańcuchów. Poradzili, abym sprawdził w książce serwisowej. Rzeczywiście jest tam zapis, że łańcuchy można założyć tylko do kół 205/60R16.
Tak z ciekawości, Kiedy ostatnio jezdziliscie na łańcuchach? 🙂😉
2.0 TSI DSG 4Motion :twisted: :twisted:
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Jakie koła na zimę

Post autor: rob »

u mnie TSI 2.0 również 18-ki 215/50 R18 i na zimę kupiłem 215/55 R17.
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
ODPOWIEDZ