T-roc vs Karoq

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
rybsko2
Posty: 20
Rejestracja: 29 cze 2019, 19:05

T-roc vs Karoq

Post autor: rybsko2 »

Coraz bliżej zmiany auta, na shortliście mam zarówno VW T-roc, jak i Skodę Karoq, najprawdopodobniej w najmocniejszych odmianach 2.0 TSI 190KM. Jakie wskazalibyście ewidentne przewagi T-roc'a nad Skodą? Dziękuję :)
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: T-roc vs Karoq

Post autor: Pado »

Dla mnie... Wygląd :})
funtchomas
Posty: 85
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:55

Re: T-roc vs Karoq

Post autor: funtchomas »

Miałem zamówionego Karoqa, ale się nie wyprodukował stąd też T-Roc.
Jeśli chodzi o jakiekolwiek elementy, którymi T-Roc góruje nad Karoqiem to:
1. Jest mniejszy - dla mnie to zaleta
2. Volkswagen to nie Skoda....
3. Opcjonalna 5-letnia gwarancja vs. 4-letnia w Skodzie
4. Karoq 2.0 TSI tylko w wersji Sportline, dla mnie nieatrakcyjnej wizualnie zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Gdyby w ofercie był Style 2.0 TSI to hmmm :?
5. Kamera cofania pod znaczkiem - faktycznie zawsze czysta
6. Cała reszta zależna od gustu i potrzeb, i mimo wszystko chyba łatwiej byłoby mi napisać ewidentne przewagi Skody ale nie takie było pytanie ;)
2.0 TSI DSG 4Motion Indium Grey 8-)
rybsko2
Posty: 20
Rejestracja: 29 cze 2019, 19:05

Re: T-roc vs Karoq

Post autor: rybsko2 »

funtchomas pisze: 20 sie 2019, 2:06 (...) i mimo wszystko chyba łatwiej byłoby mi napisać ewidentne przewagi Skody ale nie takie było pytanie ;)
Sądziłem, że na tym forum ten kierunek może być łatwiejszy, ale bardzo chętnie poznałbym również wektor przeciwny :D
funtchomas
Posty: 85
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:55

Re: T-roc vs Karoq

Post autor: funtchomas »

rybsko2 pisze: 20 sie 2019, 6:42
funtchomas pisze: 20 sie 2019, 2:06 (...) i mimo wszystko chyba łatwiej byłoby mi napisać ewidentne przewagi Skody ale nie takie było pytanie ;)
Sądziłem, że na tym forum ten kierunek może być łatwiejszy, ale bardzo chętnie poznałbym również wektor przeciwny :D
Nie jestem ślepym fanatykiem VW ;)
Jak dla mnie Karoq zdecydowanie góruje:
1. Materiałami, ich jakością oraz wyborem np. tapicerek
2. Komfortem jazdy
3. Przestrzenią w środku i bagażnikiem
5. Wielkością- dla niektórych to zaleta
2.0 TSI DSG 4Motion Indium Grey 8-)
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: T-roc vs Karoq

Post autor: The Rock »

rybsko2 pisze: 19 sie 2019, 22:15 Coraz bliżej zmiany auta, na shortliście mam zarówno VW T-roc, jak i Skodę Karoq, najprawdopodobniej w najmocniejszych odmianach 2.0 TSI 190KM. Jakie wskazalibyście ewidentne przewagi T-roc'a nad Skodą? Dziękuję :)
Moim zdaniem to jednak dwa trochę różne auta - mają oczywiście punkty wspólne - dlatego wszystko zależy od tego, czego ktoś potrzebuje.

Dla osoby, która ma np. dzieci i potrzebuje więcej miejsca i bagażnika, albo uprawia jakieś sporty/aktywności, które wymagają pakowniejszego auta, choćby kilka razy w roku, itd. itp. - wtedy Karoq.

A jeśli nie ma takiej potrzeby to pozostają kwestie subiektywne - typu co komu się bardziej podoba itd.
funtchomas pisze: 20 sie 2019, 2:06 2. Volkswagen to nie Skoda....
Proszę Cię :)
Takie myślenie, to chyba tylko na głębokiej prowincji. Jeśli chodzi o obiektywne sprawy typu utrata wartości, to Skoda już dawno nie ustępuje VW, a często nawet go przewyższa.
Nawet snoby kupują już bez problemu Skodę w wyższych wersjach wyposażenia.
funtchomas
Posty: 85
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:55

Re: T-roc vs Karoq

Post autor: funtchomas »

funtchomas pisze: 20 sie 2019, 2:06 2. Volkswagen to nie Skoda....
Proszę Cię :)
Takie myślenie, to chyba tylko na głębokiej prowincji.
[/quote]
Miło, że nie odbierasz prawa mieszkańcom głębokiej prowincji ( tak, to też nasz kraj), do wyrażania swoich myśli na ogólnodostępnym forum 8-) Osobiście wolałbym jeździć Golfem niż Scalą, Tiguanem niż Karoqiem, Polo niż Fabią, i niekoniecznie moje przekonania wynikają z małomiasteczkowości :)
2.0 TSI DSG 4Motion Indium Grey 8-)
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: T-roc vs Karoq

Post autor: The Rock »

funtchomas pisze: 20 sie 2019, 16:00Miło, że nie odbierasz prawa mieszkańcom głębokiej prowincji ( tak, to też nasz kraj), do wyrażania swoich myśli na ogólnodostępnym forum 8-)
Głęboka prowincja to dla mnie stan umysłu, a nie miejsca zamieszkania - to tak gwoli ścisłości. ;)
funtchomas pisze: 20 sie 2019, 16:00Osobiście wolałbym jeździć Golfem niż Scalą, Tiguanem niż Karoqiem, Polo niż Fabią, i niekoniecznie moje przekonania wynikają z małomiasteczkowości :)
A ktoś może wolałby jeździć Octavią zamiast Golfem, Kodiaqiem zamiast Tiguanem i Scalą zamiast Polo, nie wspominając o Superbie zamiast Passata. Co kto lubi i woli.

Po prostu argument, że VW to lepiej niż Skoda do mnie nie trafia - obie marki są dość plebejskie na tle marek premium, a Skoda już dość dawno przestała być ubogim krewnym VW. Ale to oczywiście tylko moje zdanie.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: T-roc vs Karoq

Post autor: paulr »

ta skoda nie jest aż taka dużo większa, w t-roc jechałem w 3 osoby spokojnie na wakacje zeszłego roku, za kilka dni jedziemy do Chorwacji w 4... niecały miesiąc temu (dodałem nawet post o wielkości bagażnika) jechaliśmy na lotnisko w 5 osób na 2 tygodniowe wakacje, gdzie każda z 5 osób miała około 20 kg walizkę + jedna mała (kabinowa) 2 plecaki i jakieś siatki (z biedronki:)) i to wszystko zmieściło się w bagażniku (fakt że ponad półkę) Ogólnie jak ktoś chce duże auto to ani skoda ani VW nie jest duży... Sam też oglądałem skode przed zakupem, stały kilka metrów dalej. I to oczywiście każdy inaczej do tego podchodzi ale czarno czerwony t-roc wyglądał dużo lepiej jak skoda:) I tak naprawdę te kilka cm więcej w skodzie nie ma większego znaczenia, trzeba te auta traktować jako podobne, jak chce się większe to kodiaq... i wtedy można już powiedzieć że jest znaczna różnica w wielkości... Co do materiałów w środku, mi te w t roc przeszkadzały tylko jak czytałem recenzje. obecnie nie ma dla mnie znaczenia po ponad roku że to twardy plastik...
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: T-roc vs Karoq

Post autor: The Rock »

paulr pisze: 20 sie 2019, 16:37 ta skoda nie jest aż taka dużo większa, w t-roc jechałem w 3 osoby spokojnie na wakacje zeszłego roku, za kilka dni jedziemy do Chorwacji w 4... niecały miesiąc temu (dodałem nawet post o wielkości bagażnika) jechaliśmy na lotnisko w 5 osób na 2 tygodniowe wakacje, gdzie każda z 5 osób miała około 20 kg walizkę + jedna mała (kabinowa) 2 plecaki i jakieś siatki (z biedronki:)) i to wszystko zmieściło się w bagażniku (fakt że ponad półkę) Ogólnie jak ktoś chce duże auto to ani skoda ani VW nie jest duży...
No, ale powiedzmy sobie szczerze - Karoq jest jednak pakowniejszy. Gdybyś, np.: jechał na kemping i potrzebował jeszcze namiotu i paru innych gadżetów to już byś pewnie przyklęknął. :) Albo jakbyś musiał wrzucić jakiś kite i jechać na Hel, albo dzieci chciałyby zabrać jakieś hulajnogi na działkę czy coś. Te parę cm potrafi zrobić różnicę.

Oczywiście nie ma przepaści między Karoqiem a T-Rocem, ale jednak różnica jest. Dlatego napisałem - zależy kto czego potrzebuje. Ja osobiście nie wyobrażam sobie T-Roca jako podstawowego samochodu w domu, ale to ja i moje potrzeby - dla kogoś innego będzie on wystarczający w zupełności. Za to Karoq od biedy już mógłby mi wystarczyć - choć też za cenę kompromisów, ale jednak już bardziej.
ODPOWIEDZ