T-ROC rozmiary opon

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
jst
Posty: 8
Rejestracja: 02 lip 2018, 19:27

Re: T-ROC rozmiary opon

Post autor: jst »

Uwaga: rozmawiałem z przedstawicielem VW i wg niego nie zezwalają na nie homologowane rozmiary oraz indeks nośności i prędkości con.taki sam.
Ja fabrycznie mam 215/50R18 92W - nie mogłem zmienić na
225/45R18 pomimo,że różnica średnicy 1,89%.
Pozdr.
pkrzychu
Posty: 49
Rejestracja: 17 cze 2018, 23:39

Re: T-ROC rozmiary opon

Post autor: pkrzychu »

Odgrzeję temat. Samochód mam już prawie dwa lata i przy wymianie opon zastanowiła mnie pewna sprawa że zakładając opony letnie (fabryczne) 215/55/R17 muszę znacznie wyżej podlewarować samochód. Zimowe mam jak w homologacji 205/60/R16 i są one o 19,5 mm na średnicy mniejsze. Czyli stosując kalkulator te letnie nie mogą być zamiennikami. W tolerancji 2% były by to opony 215/50/R17 ale skoro VW je montuje fabrycznie a co się z tym wiąże inny jest przebieg samochodu i prędkość na tych oponach. Ciekawe jakie powinny być faktycznie i czy upierdliwy mechanik na przeglądzie by nie mógł tego odrzucić. Macie może jakieś wytłumaczenie?
T-Roc 1,5 DSG energetic orange + czarny dach premium plus dodatki
adam_aa22
Posty: 15
Rejestracja: 19 paź 2020, 8:11

Re: T-ROC rozmiary opon

Post autor: adam_aa22 »

Witam.
Jakie zimówki kupujecie do swoich t-roców?
Mam felgi 18 cali i obecnie fabryczne opony 215/50R18.
Zamierzam kupić budżetowe opony zimowe marki Godride (dobra cena i jakośc nie najgorsza) ale ta firma nie produkuje takiego rozmiaru zimówek.
Czy mogę założyć 225/50 r18? wg kalkulatorów zamienników opon ich średnica jest większa o 1,5 %.
Jakie opony zakładacie na felgę 18 cali?
Spinner
Posty: 680
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: T-ROC rozmiary opon

Post autor: Spinner »

adam_aa22 pisze: 25 paź 2020, 12:04 Witam.
Jakie zimówki kupujecie do swoich t-roców?
Mam felgi 18 cali i obecnie fabryczne opony 215/50R18.
Zamierzam kupić budżetowe opony zimowe marki Godride (dobra cena i jakośc nie najgorsza) ale ta firma nie produkuje takiego rozmiaru zimówek.
Czy mogę założyć 225/50 r18? wg kalkulatorów zamienników opon ich średnica jest większa o 1,5 %.
Jakie opony zakładacie na felgę 18 cali?
Zobacz na tym konfiguratorze: https://reifen-groessen.de/size/volkswagen/t-roc/2019/. Sprawa potraktowana dość kompleksowo. Weź jednak pod uwagę, że zalecane koła zimowe uwzględniają dwa aspekty:
1. zimówka o jedno "oczko" węższa od letniej - bo niby węższa lepiej "wgryza" się w śnieg a ponadto łatwiej montuje się łańcuchy.
2. model felgi również związany z łatwiejszym montażem łańcuchów (mniej szprych, większe prześwity)

Ponieważ nie wierzę, że wrócą śnieżne zimy, tak bym musiał jeździć po kopnym śniegu, a łańcuchów nigdy nie używałem, więc kupiłem w sieci identyczne felgi jak mam letnie (można trafić na allegro o 50% tańsze niż w aso) i założyłem zimówki w tym samym rozmiarze co letnie. Same plusy. Jedyny minus to trochę większa podatność na aquaplaning niż gdybym miał węższe ale przy normalnej jeździe różnica bez znaczenia.
adam_aa22
Posty: 15
Rejestracja: 19 paź 2020, 8:11

Re: T-ROC rozmiary opon

Post autor: adam_aa22 »

Nie zamierzam kupować felg tylko na fabryczne alufelgi 18 celowe chcę wrzucić zimówki. Nie zamierzam trzymać tego samochodu 10 lat dlatego zakup stalowych felg jest dla mnie nie opłacalny. Przekladke samych opon mam u znajomego za przysłowiowe piwo dlatego stalowe 17 calowe felgi za długo by się zwracały. Poza tym gdyby nie fakt posiadania w chwili obecnej nowych opon letnich ( na takich wyjechało z salonu) to założył bym wielosezonowe na te nasze " śnieżne " zimy jakie mamy w ostatnich latach 😁.
Reasumując jaki rozmiar wrzucić na te 18?
adam_aa22
Posty: 15
Rejestracja: 19 paź 2020, 8:11

Re: T-ROC rozmiary opon

Post autor: adam_aa22 »

Tak w ogóle to ten fabryczny rozmiar 215/50R18 dość rzadko występuje. 215/55R18 jest już dużo bardziej popularny tyle że nie będzie już dobrym zamiennikiem.
ODPOWIEDZ