[upgrade] klimatyzowany schowek

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

[upgrade] klimatyzowany schowek

Post autor: Pado »

Okazuje się, że do T Rocka można dołożyć niewielkim kosztem klimatyzowanie schowka.

Potrzebne:
5E0 816 355 9B9
5NB 816 311 A

Nie montowałem tego, jest to informacja znaleziona na necie (ale dotyczy konkretnie T Roca)

Sprawdzałem u siebie i rzeczywiście pod stacją CD/SD w schowku jest otwór na regulator więc to jest wykonalne :!: :!: :!:

Trzeba przeciągnąć wąż do tunelu (pewnie gdzieś przy nagrzewnicy)- połączyć do zaślepionego otworu i gotowe....koszt poniżej 100pln
Załączniki
schowek3.JPG
schowek3.JPG (54.97 KiB) Przejrzano 7111 razy
schowek4.JPG
schowek4.JPG (89.83 KiB) Przejrzano 7111 razy
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: [upgrade] klimatyzowany schowek

Post autor: Pado »

części w drodze, więc zdam relację co z tego wyszło...
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: [upgrade] klimatyzowany schowek

Post autor: Pado »

zamontowane, działa.

montaż cholernie upierdliwy (rura)- jest mega mało miejsca, ciasno. Najlepiej wyjąć schowek, ja wyjmowałem późno i na szybko i urwałem tylni zaczep, bo go...nie zauważyłem (jest przykręcony za stacją CD. Na szczęście nie ma on dużego znaczenia na stabilność schowka - przy okazji go naprawię.

-pod schowkiem trzeba zdjąć piankowe nakrycie (odkręcić dwie nakrętki)
- schowek trzymany jest na 7 śrubach- 2 pod schowkiem , 3 widać po otwarciu schowka, 1 jest za maskownicą deski (z boku, gdzie są zawiasy drzwi) i jedna za CD
- trzeba odpiąć kable (oświetlenie nóg jeśli jest, oświetlenie schowka, czujnik otwarcia schowka

Modyfikacji nie polecam więc osobom:
- niecierpliwym
- nie mającym czasu i możliwości (garaż, ogródek itd)
- mającym grube ręce :)
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: [upgrade] klimatyzowany schowek

Post autor: The Rock »

Brawo za relację - pewnie ktoś z tego skorzysta - chyba, że zaraz padnie odwieczne pytanie: "a co z gwarancją?" :mrgreen:

Sam muszę przyznać, że chyba nigdy w życiu nie wykorzystywałem klimatyzowanego schowka - wożę w nim tylko papiery, ale to już takie przyzwyczajenia...
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: [upgrade] klimatyzowany schowek

Post autor: Pado »

Na pewno nie jest tu super niezbędna rzecz, choć jak pomyśle o wyjeździe w miesiące wakacyjne, i że można tam wrzucić coś do picia i na pewno się butelka/puszka nie ociepli, a może nawet schłodzi...to czemu nie
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: [upgrade] klimatyzowany schowek

Post autor: Pado »

mam dodatkowy do sprzedania zestaw do klimatyzowania schowka, info na giełdzie
Clou
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2022, 20:13

Re: [upgrade] klimatyzowany schowek

Post autor: Clou »

Witam, wątek stary ale czy orientujecie się co jest obecnie rocznik 2022 w miejscu CD, bo chciałem się dobrać do ostatniej śruby aby zdemontować schowek a pod zaślepką jakaś elektronika zabudowana z radiatorem , nie do wyszarpania, chyba że się mylę.
ODPOWIEDZ