konserwacja podwozia

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

konserwacja podwozia

Post autor: rob »

Co sądzicie o dodatkowej konserwacji podwozia? Gdzieś wyczytałem że w T-Rocu jest z fabrycznym zabezpieczeniem gorzej niż w innych VW. ;)
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: konserwacja podwozia

Post autor: The Rock »

rob pisze: 04 wrz 2019, 22:03Gdzieś wyczytałem że w T-Rocu jest z fabrycznym zabezpieczeniem gorzej niż w innych VW. ;)
Jakieś źródło tej rewelacji?
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: konserwacja podwozia

Post autor: Tiggy »

Prawdę mówiąc ostatnim pojazdem, w którym pamiętam, że taką czynność warto było wykonać był Polonez .... w 1992 roku :D
Od tego czasu nigdy nie słyszałem, żeby ktoś się w to bawił (o ile nie startujesz w offroad'zie, ale zakładam że t-roc raczej średnio 'brodzi').
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: konserwacja podwozia

Post autor: rob »

:) Będąc na wiosnę w zaprzyjaźnionym warsztacie na wymianie oleju, przy okazji że autko jest na podnośniku, mechanik pooglądał sobie podwozie, poświecił i zajrzał tu i tam, no i właśnie wyraził taką opinię. Zapytał się czy długo zamierzam jeździć tym autkiem i zasugerował że może warto zrobić dodatkową konserwację by w przyszłości uniknąć problemów z rudą (żeby uciąć ew. dyskusję o uczciwości – ten warsztat nie robi takich usług). Powiem szczerze, że bardzo się tym nie przejąłem, ale kiedyś wpadł mi w rękę artykuł z Auto Świat-a i w nim została potwierdzona przedstawiona teza rzeczonego mechanika: https://www.auto-swiat.pl/porady/eksplo ... je/e7wc0j2. A co do zabezpieczania przed korozją nowych aut, to w przypadku aut japońskich jest to dość częsta praktyka, ze względu na ich słabe fabryczne zabezpieczenie antykorozyjne, np. słynny problem Mazdy :lol: :lol:
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: konserwacja podwozia

Post autor: Spinner »

Podwozie, jak powyżej opisano - zabezpieczone mizernie. Ogólnie, jak wynika z rankingów, zabezpieczenie antykorozyjne znacznie gorsze od golfa i tiguana. Pytanie moje dotyczy blach nadwozia: Czy są ocynkowane? Czy to tylko Francuzi cynkują autka klasy kompakt? Pytam bo w moim garażowanym, niespełna dwuletnim T-Roc'u, w okolicach łbów niektórych blachowkrętów już wyłazi ruda. Coś mi się zdaje, że te T-rocki to podręcznikowy przykład, jak przez fałszywie pojętą oszczędność można spieprzyć fajny nawet projekt.
Tuktus
Posty: 67
Rejestracja: 03 lip 2022, 12:36

Re: konserwacja podwozia

Post autor: Tuktus »

Spinner pisze: 23 lip 2022, 6:43 Podwozie, jak powyżej opisano - zabezpieczone mizernie. Ogólnie, jak wynika z rankingów, zabezpieczenie antykorozyjne znacznie gorsze od golfa i tiguana. Pytanie moje dotyczy blach nadwozia: Czy są ocynkowane? Czy to tylko Francuzi cynkują autka klasy kompakt? Pytam bo w moim garażowanym, niespełna dwuletnim T-Roc'u, w okolicach łbów niektórych blachowkrętów już wyłazi ruda. Coś mi się zdaje, że te T-rocki to podręcznikowy przykład, jak przez fałszywie pojętą oszczędność można spieprzyć fajny nawet projekt.
Jedz do ASO i zgłoś rdzę , zobaczymy co odpowiedzą.
Tedi
Posty: 9
Rejestracja: 13 paź 2021, 19:59

Re: konserwacja podwozia

Post autor: Tedi »

Zgłosiłem. Mam rdzę na mocowaniu tylnych kół. Zastanawiają się, czy to podwozie czy element napędu?
T-ROC Premium 1.5 TSI 110 kW, DSG 7-G
Dafik10
Posty: 23
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:51

Re: konserwacja podwozia

Post autor: Dafik10 »

Koledzy powiedzcie w ktore miejsca w naszych T roczkach sa newralgicze czy ktore można samemu zakonserwować, jaki srodek konserwujący polecacie a i jeszcze jedno chce psiknąc też np medzy tymi blachami co sa,plastki drzwi próg nadkola czy można tam tęż
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: konserwacja podwozia

Post autor: Wachacz »

Nigdy tego nie robiłem ale patrząc na lipne wykonanie T roca takie po kosztach w wersji oszczędnościowej pewnie nie zaszkodzi tylko przedłuży blacharskie życie samochodu oczywiście to koszt spory,ja na razie o tym nie myślę.Auta tak są teraz wykonane z "byle czego" że 1 tłumik po 5 tys/km rudy jak lis,nigdy czegoś takiego nie widziałem po 4 miesiącach jazdy.pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: konserwacja podwozia

Post autor: Marecki1976 »

A jak się ma ta ich gwarancja 12lat na perforację blachy i 3 lata na lakier .
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
ODPOWIEDZ