2.0 TDI 150km DSG - obce hałasy, szukam auta do porównania

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
radekw
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2019, 11:30

2.0 TDI 150km DSG - obce hałasy, szukam auta do porównania

Post autor: radekw »

Dzień dobry,
Od 4 miesięcy jestem użytkownikiem TROC 2.0 TDI 150km dsg, od samego początku stwierdzam występowanie obcych hałasów. Samochód spędził już 30 dni w serwisie, wymieniono układ wydechowy. Niestety hałasy występują nadal, serwis w końcu stwierdził że to kultura pracy właściwa dla tej konfiguracji.

Problem dotyczy hałasu rezonującego elementu na postoju na wolnych obrotach, w czasie jazdy kiedy silnik jest pod obciążeniem przy niskich obrotach przy prędkości 60-90kmh oraz przy prędkościach autostradowych kiedy silnik jest bez przerwy pod obciążeniem.

Poszukuję samochodu w takiej samej konfiguracji silnik/skrzynia tdi150km/dsg do porównania. Wg dealera diesle są tak niepopularne że sami nie są w stanie zorganizować takiego auta.

Proszę o pomoc i kontakt jeżeli ktoś posiada podobne auto i byłby skłonny poświęcić czas na krótką jazdę testową.

Mieszkam w okolicach Poznania, chętnie dojadę w wyznaczonym terminie w obszarze Polski centralnej i zachodniej.

pozdrawiam wszystkich
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: 2.0 TDI 150km DSG - obce hałasy, szukam auta do porównania

Post autor: The Rock »

Szukanie innego samochodu dla porównania jest raczej pozbawione sensu, bo nie jest to auto w którym cokolwiek powinno rezonować.

Zmieniłbym ASO albo poszukał jakiegoś ogarniętego mechanika, który ustali źródło. Takie dźwięki zazwyczaj dochodzą od mocowań wydechu albo silnika i skrzyni - wieszaki, łapy, poduszki...
Chyba, że grzechotka jest gdzieś wewnątrz, np. skrzyni biegów.
Slovak
Posty: 3
Rejestracja: 21 wrz 2019, 9:42

Re: 2.0 TDI 150km DSG - obce hałasy, szukam auta do porównania

Post autor: Slovak »

Witam.
Mam taka konfigurację auta. Będę w przyszłym tygodniu w Łodzi.
K8!
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2019, 9:07

Re: 2.0 TDI 150km DSG - obce hałasy, szukam auta do porównania

Post autor: K8! »

Witam,

Czy problem z hałasem został rozwiązany? Mam podobne objawy w wersji 1.5 150 Km.
Walczę z ASO, niestety jestem na Śląsku.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: 2.0 TDI 150km DSG - obce hałasy, szukam auta do porównania

Post autor: paulr »

Z 1.5 problemyby serwis pokazal ze w ich aucie to jest lub nie ma nie bedzie problemem bo chyba wiekszosc jest 1.5
ODPOWIEDZ