[Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

[Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: Pado »

Trzymajcie kciuki, wszystkie części mam,pozostaje montować...
Załączniki
IMG_20190912_183546_compress83.jpg
IMG_20190912_183546_compress83.jpg (198.62 KiB) Przejrzano 9754 razy
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: [Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: The Rock »

Pado pisze: 12 wrz 2019, 20:55 Trzymajcie kciuki, wszystkie części mam,pozostaje montować...
Oooo to niezłe. :) Skąd masz graty? Ktoś sprzedawał komplet, czy kupowałeś oddzielnie wiedząc co potrzebne?
Zenek
Posty: 11
Rejestracja: 22 lip 2019, 13:13

Re: [Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: Zenek »

Pytalem w ASO usluga i czesci niedostepne
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: [Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: Pado »

Sam kupowałem, trochę czasu spędzonego na necie i jest lista potrzebnych części.
Graty przede wszystkim z allegro - ceny różne
wiązka + dongiel aktywacyjny klapy pochodzi z Niemiec - to jest najwyższy koszt całości bo aż 860PLN. Na allegro można kupić czasami całość gratów lub wiązkę, ale zrezygnowałem, bo: trzeba mieć dostęp do schematów elektrycznych(zwykle wiązka jest "pourywana" i szukaj potem co i jak), trzeba szukać możliwości aktywacji klapy. W zakupionym zestawie z Niemiec mam nie tylko dedykowaną wiązkę, ale i interfejs do aktywacji (na zawsze= jak mi np ASO zaktualizuje centralkę samochodu i klapa zniknie to w każdym momencie mogę ja znów zakodować) i NAJWAŻNIEJSZE - w miarę dokładna instrukcję montażu klapy - co gdzie odkręcić, jak podłączyć, wskazówki itd. (nie piszcie, żebym ją udostępnił- nie ma takiej opcji, instrukcja ma znak wodny w postaci moich danych (nazwisko, adres itp), poza tym nie mam zamiaru mieć do czynienia z niemiecki prawnikami :lol: )

Niestety koszt założenia klapy jest wyższy niż zamówienia jej od razu, ale ja mam auto stockowe, więc możliwości nei miałem (i tak super, że mam Keylessa) - u mnie około 100-200pln więcej niż z fabryki. Wynika to z mega kosztu wiązki...

Mam nadzieje, że to ruszy (na niemieckim forum już ktoś zakładał i działa, więc liczę na to)
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: [Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: Pado »

Zenek pisze: 13 wrz 2019, 9:39 Pytalem w ASO usluga i czesci niedostepne
oczywiście- zawsze tak jest i to nie tylko w VW...
Dario
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2018, 18:28
Lokalizacja: Kraków

Re: [Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: Dario »

Pado zycze aby wszystko działało poprawnie po montażu, elektryczna pokrywa bagażnika jest super.
2.0TSI DSG 4Motion Premium Ravenna Blue/Black
Pakiet: Komfort, Drogowy, Sport, Zimowy, Siedzenia Komfortowe; Elektryczna Pokrywa Bagaznika
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: [Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: Pado »

Dario pisze: 13 wrz 2019, 19:06 Pado zycze aby wszystko działało poprawnie po montażu, elektryczna pokrywa bagażnika jest super.
Wlasnie montuje...
Załączniki
IMG_20190913_184051_compress90.jpg
IMG_20190913_184051_compress90.jpg (152.07 KiB) Przejrzano 9675 razy
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: [Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: Pado »

Ogłaszam sukces uffff
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: [Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: rob »

Pado pisze: 13 wrz 2019, 23:17 Ogłaszam sukces uffff
Bardzo fajna funkcja. Gratuluję!
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: [Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: Pado »

Zaraz ide składać auto do kupy-tapicerkę.
montaż jest średnio trudny, w dużej mierze ściągnie tapicerki.
najgorsze jest przeciąganie wiązki przez gumowy przepust klapa-karoseria. Najlepiej go ściągnąć i... Oczywiście urwalem zaczepy, a że miejsce ważne bo może przeciekac woda to naprawa polegala na użyciu klejo uszczelniacza samochodwego, który na szczęście miałem! Teraz sprawdzałem i jest chyba lepiej niz oryginał.
montaż części jest logiczny i prosty, no może poza amorami bo zamontowalem uchwyt dolny na odwrót i klapa sie nie zamykała... Nie widziałem o co kaman, a tu brakowało amorkowi już skoku.

Dodam, że moja wersja nie ma przycisku na drzwiach kierowcy - sprawa do zrobienia, ale chyba mi sie nie chce, potrzebna na 99% wiazka drzwi...moze za jakis czas sie temu przyjrze, ale nie wiem czy jej wymiana jest prosta bo na jakims chińskim video na yt widzialem poszycie ichnieszego t roca i drzwi były dość specyficzne...

Co ciekawe... Nie jestem przekonany, że klapa wymagała kodowania! Niby podłączyłem dongla, ale... Reakcji nie było jakiejś specjalnej, odlaczylem po minucie i działa

Acha, nie kumam działania glosniczka... Działa tylko podczas otwarcia klapy z pilota... Tak, to milczy...
ODPOWIEDZ