[Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: [Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: Tiggy »

Pado pisze: 14 wrz 2019, 8:22 Acha, nie kumam działania glosniczka... Działa tylko podczas otwarcia klapy z pilota... Tak, to milczy...
W oryginalnej wersji tez tak jest, tzn. głośniczek działa tylko przy zamykaniu/otwieraniu z pilota. Chodzi chyba o to, że wtedy ma być ostrzeżenie dźwiękowe bo potencjalnie jesteś dalej od auta i nie widzisz czy czegoś nie przytrzaskujesz.
rob
Posty: 178
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: [Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: rob »

Acha, nie kumam działania glosniczka... Działa tylko podczas otwarcia klapy z pilota... Tak, to milczy...
[/quote]

Sygnał ostrzegawczy pojawia się przy otwieraniu "zdalnym", tzn. za pomocą pilota lub przycisku w drzwiach kierowcy, myślę że jest to funkcja ostrzegawcza. Jak otwieramy lub zamykamy przy użyciu przełączników na klapie bagażnika (wtedy znajdujemy się bezpośrednio przy bagażniku), nie ma sygnału dźwiękowego.
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: [Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: Pado »

Dzięki za podpowiedzi...

Off topic
Kurde, włączyłem stacyjke z wyjeta kostka od wlaczania/wylaczania airabgu (ta co jest z boku deski) bo poprawialem schowek i teraz mam blad airbagu/sos... Zniknie sam po ilus odpaleniach czy czeka mnie aso do kasowania bledu?
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: [Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: The Rock »

Pado pisze: 14 wrz 2019, 13:37Zniknie sam po ilus odpaleniach czy czeka mnie aso do kasowania bledu?
Raczej bez skasowania błędu się nie obędzie. Przynajmniej tak jest w trochę starszych autach vokswageno-podobnych. W tych nowszych nie mam pewności, ale wątpię, żeby to się zmieniło.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: [Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: Pado »

Coz mój błąd...

Chyba zainwestuje w obd eleven i sam skasuje
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: [Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: Tiggy »

Pado pisze: 14 wrz 2019, 14:21 Coz mój błąd...

Chyba zainwestuje w obd eleven i sam skasuje
Polecam - ja kupiłem w wersji podstawowej i już się zwróciło. Mam 2 auta VAGa, więc tym bardziej warto.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: [Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: Pado »

Błędy skasowane, lokalnie znalazłem kogoś z obd eleven.
auto mialo w hu bledow-nie tylko poduszki, ale i silnika, infotaimentu, klapy elektrycznej (to wina zle zainstalowanych amorow) i jakies inne... Troszkę mnie to zdziwilo, ale juz jest pusto
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: [Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: MarioMc »

Pado pisze: 14 wrz 2019, 17:38 Błędy skasowane, lokalnie znalazłem kogoś z obd eleven.
auto mialo w hu bledow-nie tylko poduszki, ale i silnika, infotaimentu, klapy elektrycznej (to wina zle zainstalowanych amorow) i jakies inne... Troszkę mnie to zdziwilo, ale juz jest pusto
Niestety norma. Skanuję co jakiś czas swoje autka z grupy VW i znajomych i zawsze coś jest. Najczęściej pojawia się błąd od radaru z przodu - zakłócenie.
Mój po odbiorze od Dealera też miał ze 2. Ostatnio nie sprawadzałem ;-).

Tylko elektronika. Poprzednie auto (tez grupa VW) w ciągu 4 lat użytkowania 2 razy zgubiło nastawy podstawowe foteli elektrycznych ;-). NIc nie było dłubane, akumulator cały czas naładowany, żadnych burz, wyładowań itp.
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: [Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: MarioMc »

Jak ktoś poszukuje to znalezione na jednym z portali:
https://allegro.pl/oferta/vw-t-roc-klap ... 8393632206

Pado potwierdzi czy kpl. ;-)
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: [Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: Pado »

Tak, kompletne. Nawet mialem go kupować bo to u mnie lokalnie, ale zrezygnowalem bo jak widać wiazka jest ucieta, wiec trzeba miec schemat elektryczny i dochodzic co i jak
ODPOWIEDZ