[Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: [Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: Pado »

Sukces!
sam doszedłem co trzeba jeszcze aktywować -kosztowało to sporo czasu i nerwów ! Da sie to uruchomić obd11...

Przycisk działa, można nim nie tylko otwierać ale i zamykać bagażnik
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: [Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: MarioMc »

Pado,
to podaj co trzeba zmienić i gdzie dla potomnych.
PS Ja mam elektryczną fabrycznie ;-)
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: [Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: Pado »

Niestety tu nie podam tego publicznie. Firmy biorą za to niemalą kasę - za 1min roboty(namierzone dwie), a ja spędziłem dużo czasu studiując zagraniczne fora i co najlepsze, na żadnym nie było to wyjaśnione - wpadłem na to, logicznie łącząc w całość wypowiedzi na tych forach...
musicie to zrozumieć, sorry...
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: [Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: MarioMc »

Zrozumiałe :-)
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
Awatar użytkownika
darekrezmer
Posty: 50
Rejestracja: 05 maja 2019, 9:55
Lokalizacja: Grudziądz

Re: [Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: darekrezmer »

Pado pisze: 06 lut 2020, 16:36 Sukces!
sam doszedłem co trzeba jeszcze aktywować -kosztowało to sporo czasu i nerwów ! Da sie to uruchomić obd11...

Przycisk działa, można nim nie tylko otwierać ale i zamykać bagażnik

Gratuluję Paweł- masz samozaparcie i upór
T-roc 2.0 TSI DSG 4motion
vadmtp
Posty: 6
Rejestracja: 29 gru 2019, 12:10

Re: [Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: vadmtp »

Czołem,
Ja elektryczną klapę robię w TIGUAN II - zbieram graty.
Tu trochę więcej pracy :) dochodzi open easy oraz czujniki przytrzaśnięcia palców.
Sporo gratów ogólnie więc pewnie jedno z trudniejszych prac jakie robiełme.
A mam za sobą , montaż, haka, wymiana licznika na AID, ekran i radio z navi i kamera cofania no i oprócz tego zmiany w kodowaniu :) jak czytanie znaków których nie miałem i inne.
:) Życzcie powodzenia :) a jak ktoś ma ochotę u siebie robić jakieś refity to można wspólnymi siłami :)
Masterjam
Posty: 63
Rejestracja: 28 gru 2019, 13:16

Re: [Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: Masterjam »

Tak z ciekawości , jak w kolejności ogarnąłeś wymianę zegarów na AID ? Chętnie bym to zrobił co prawda w T-Cross, ale warto widzieć czy oprócz licznika i kodowania trzeba się na coś dodatkowego przygotować (dołożenie kabelka/ów, dodatkowych modułów itp)
vadmtp
Posty: 6
Rejestracja: 29 gru 2019, 12:10

Re: [Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: vadmtp »

Cześć,
Wymiana licznika na AID nie wymagała dodawania czy modyfikacji kabli elektrycznych.
Ja wymieniając licznik na AID wymieniałem zarazem radio na inne z obsługą navi bo wcześniej navi nie miałem i dodawałem kabel światłowodowy od jednostki radia do licznika.
Sama instalacja nie jest do zrealizowania bez kogoś kto ma dostęp do serverów VW.
Licznik jest komponentem chronionym i trzeba go zarejestrować w VW.
Oczywiście jak licznik zakupiony będzie na czarnej liście w VW bo jest skradziony to takiego licznika nie zainstalujesz poprawnie.
Instalacja przebiegała w krokach.
1. Kopia zapasowa auta VCDS lub ODB11
2. Podmiana licznika na odpalonym aucie (konieczne)
3. Przypisanie licznika do auta w serwerze VW
4. Dodanie kluczyków do immobilizere nowego licznika
5. Kodowanie , adaptacje
6. Delektowanie się :)
vadmtp
Posty: 6
Rejestracja: 29 gru 2019, 12:10

Re: [Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: vadmtp »

Elektryczna klapa :)
Ano walczę - jutro już zacznę zamykać tapicerki w bagażniku.
Najpierw podłączyłem klapę na krótki by sprawdzić czy moje graty działają - jest OK
Po testach zacząłem układać kable w przelotkach itp - niestety przelotka gumowa między dachem a klapą pękła mi na zatrzasku i konieczna była wymiana na nową - 35 PLN ale roboty jak dla laika to mi zajeło z 5 godzin. Tak że uczulam by być ostrożnym. Mój projekt podzieliłem na 3 etapy.
1. Etap - odpalenie elektrycznej klapy - DONE
- działa otwieranie z pilota,otwieranie z guzika klapy i zamukanie z guzika klapy
- nie działa mi jeszcze 2 przycisk zamykania klapy - albo czegoś nie skodowałem albo muszę zrobić easy open i dopiero ruszy. - i hole
2. Etap - uruchomienie easy open
- no i okazuje się że sporo roboty z tym. Trzeba wiązkę 2 żył puścić do przodu do modułu i wpiąć się nimi w piny - ale żeby tak się dostać trzeba zdemontować poduszkę kolan - masakra jakaś
3. Etap - montaż wewnętrznego przycisku klapy w drzwiach kierowcy
- to poczekam aż znajdę łądy boczek z gotowym wlotem na przycisk klapy.
- nie jest to łatwe - trzeba dobrać ładny boczek z listwami ozdobnymi jak mam w aucie a to nie jest łatwe.
rabi22
Posty: 124
Rejestracja: 10 kwie 2020, 18:27

Re: [Upgrade2] elektryczna klapa bagażnika

Post autor: rabi22 »

Niezły jesteś. Szacun. Gruba robota
ODPOWIEDZ