Hamulec i stuki

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
gregor36
Posty: 73
Rejestracja: 18 lis 2018, 12:19

Re: Hamulec i stuki

Post autor: gregor36 »

https://youtu.be/j2SJYNoR99g
Filmik z opisanej przeżeranie problemem
1.5 TSI Premium,manual
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Hamulec i stuki

Post autor: Pado »

gregor36 pisze: 28 wrz 2019, 14:41 https://youtu.be/j2SJYNoR99g
Filmik z opisanej przeżeranie problemem
Nie, takiego czegoś nie mam i nie jest to normalne...

Natomiast miałem inne problemy z hamulcami- od jakiegoś czasu przy kiepskiej nawierzchni normalnie miałem metaliczne stuki, doszedłem do tego, ze przy lekkim nawet naciśnięciu hamulca ustają = ewidentne układ hamulcowy. Uderzając w koło miałemeewidentnie metaliczny odglos, ruszanie jarzmem czy jak sie to nazywa ujawniło lekki, na prawdę lekki luz, ale dajacy ciche stuki-a ruszalem tylko ręką! ... Za tarczą sa dwie śruby gwiazdkowe trzymające jarzmo i dało sie je jeszcze dokrecic (nie dużo, ale jednak)... Testy wykazały eliminacje stukow... Muszę jeszcze sprawdzic tył, bo kto wie. Ale to przy zmianie na zimowe bo dostepu nie ma.
gregor36
Posty: 73
Rejestracja: 18 lis 2018, 12:19

Re: Hamulec i stuki

Post autor: gregor36 »

Pado pisze: 28 wrz 2019, 20:48
gregor36 pisze: 28 wrz 2019, 14:41 https://youtu.be/j2SJYNoR99g
Filmik z opisanej przeżeranie problemem
Nie, takiego czegoś nie mam i nie jest to normalne...

Natomiast miałem inne problemy z hamulcami- od jakiegoś czasu przy kiepskiej nawierzchni normalnie miałem metaliczne stuki, doszedłem do tego, ze przy lekkim nawet naciśnięciu hamulca ustają = ewidentne układ hamulcowy. Uderzając w koło miałemeewidentnie metaliczny odglos, ruszanie jarzmem czy jak sie to nazywa ujawniło lekki, na prawdę lekki luz, ale dajacy ciche stuki-a ruszalem tylko ręką! ... Za tarczą sa dwie śruby gwiazdkowe trzymające jarzmo i dało sie je jeszcze dokrecic (nie dużo, ale jednak)... Testy wykazały eliminacje stukow... Muszę jeszcze sprawdzic tył, bo kto wie. Ale to przy zmianie na zimowe bo dostepu nie ma.
W piątek serwis zobaczymy dzięki za odpowiedz
1.5 TSI Premium,manual
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Hamulec i stuki

Post autor: Pado »

Jednak mam mały problem nadal.
na bardzo zlej nawierzchni (łata na łacie łatą podparta, albo starobruk, albo pęknięcie poprzeczne, ale bardzo dużo) mam metaliczne stuki. Na 100% od zaciskow przednich (prawa strona bardziej). Uderzajac w opone słychać te stuki, zacisk ma luzy na prowadnichach łączących z jarzmem. Nie wiem czy luzy maja być, czy to wina klocków - moze cos trzeba skorygować-wczesniej dokrecalem te sruby bo sie je dało dokrecic, pomogło, bo było gorzej.. Zanim udam sie do aso to próbuje to sam przeanalizować i skonsultować z kimś. Chyba, że tez tak macie?
Hamulce w tbrocu nie wyglądają na kosmiczną technologie - sa raczej standardowe. Na necie można poczytać o stukaniu zaciskow, sa nawet zestawy naprawcze, tyle, ze ja mam raptem 8000km przebiegu :cry:
Załączniki
IMG_20191019_152103_compress17.jpg
IMG_20191019_152103_compress17.jpg (82.09 KiB) Przejrzano 7292 razy
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Hamulec i stuki

Post autor: Pado »

Po konsultacji z mechanikiem (pracuje w aso, ale konkurencji) przypuszcza, że trzeba dać smar na klocki (łączenia z jarzmem czy jak sie to tam fachowo nazywa), fabryka nigdy nie daje i po pewnym czasie moze to tak wyglądać, ze sie blokuja i nie pracują tak jak powinny... Przy okazji mi to sprawdzi...a luz na zaznaczonym miejscu (prostopadly do tarczy) ma być bo musi to pracować.

Tak sobie też myślę, że Użyłem kilka razy srodka do mycia felg- te srodki sa mocne i rozpuszczaja smary... Moze to zaszkodziło... :roll:
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Hamulec i stuki

Post autor: paulr »

A nie jest tak że sma ma powodac by to działało ( w checrolecie nie bylo smaru i klocek zostal na tarczy i szybko po klocku i tarczy) ale nic nie trzaskało itp. Bo to sie po prostu nie ruszało...
gregor36
Posty: 73
Rejestracja: 18 lis 2018, 12:19

Re: Hamulec i stuki

Post autor: gregor36 »

gregor36 pisze: 28 wrz 2019, 22:01
Pado pisze: 28 wrz 2019, 20:48
gregor36 pisze: 28 wrz 2019, 14:41 https://youtu.be/j2SJYNoR99g
Filmik z opisanej przeżeranie problemem
Nie, takiego czegoś nie mam i nie jest to normalne...

Natomiast miałem inne problemy z hamulcami- od jakiegoś czasu przy kiepskiej nawierzchni normalnie miałem metaliczne stuki, doszedłem do tego, ze przy lekkim nawet naciśnięciu hamulca ustają = ewidentne układ hamulcowy. Uderzając w koło miałemeewidentnie metaliczny odglos, ruszanie jarzmem czy jak sie to nazywa ujawniło lekki, na prawdę lekki luz, ale dajacy ciche stuki-a ruszalem tylko ręką! ... Za tarczą sa dwie śruby gwiazdkowe trzymające jarzmo i dało sie je jeszcze dokrecic (nie dużo, ale jednak)... Testy wykazały eliminacje stukow... Muszę jeszcze sprawdzic tył, bo kto wie. Ale to przy zmianie na zimowe bo dostepu nie ma.
W piątek serwis zobaczymy dzięki za odpowiedz
Po wizycie w serwisie
Stwierdził pan mechanik że to normalne zachowanie
Ja osobiście sprawdziłem w nowym golfie który stał na salonie i zachowanie podobne wiec już nie darzyłem tematu
Jak by ktoś mógł jeszcze sprawdzić czy ma u siebie jakieś stuki jak naciśnie i puści hamulec był bym wdzięczny
1.5 TSI Premium,manual
gregor36
Posty: 73
Rejestracja: 18 lis 2018, 12:19

Re: Hamulec i stuki

Post autor: gregor36 »

Koledzy mam wielką prośbę o sprawdzenie tego hamulca bo nie wiem co robić dalej
1 na zgaszonym silniki nacisnąć ręką pedał hamulca i zobaczyć czy jest jakiś odgłos
2 optymalnie by było nagrać filmik z tego
1.5 TSI Premium,manual
Lukaszp125
Posty: 49
Rejestracja: 12 lip 2018, 13:20

Re: Hamulec i stuki

Post autor: Lukaszp125 »

U mnie w T rocu tez tak jest to jest normalka tak mi sie wydaje bo sprawdzałem u innego golfa i tez jest tak
gregor36
Posty: 73
Rejestracja: 18 lis 2018, 12:19

Re: Hamulec i stuki

Post autor: gregor36 »

Lukaszp125 pisze: 29 paź 2019, 8:58 U mnie w T rocu tez tak jest to jest normalka tak mi sie wydaje bo sprawdzałem u innego golfa i tez jest tak
Dzięki może jeszcze ktoś sprawdzić u siebie
1.5 TSI Premium,manual
ODPOWIEDZ