1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Tiggy »

Jak widać poniżej do brygady 'Skaczących Tiguanów i T-Roc'ów' dołączył właśnie Passat :)

https://forum.vw-passat.pl/topic/63786- ... m-silniku/
Zbychersky
Posty: 35
Rejestracja: 13 kwie 2019, 11:36

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Zbychersky »

Cześć, zarejestrowałem się tutaj żeby móc się z Wami jakoś komunikować i przycisnąć bardziej VW.
Jestem posiadaczem Golfa 7,5 z silnikiem 1.5 TSI 130KM (manual), który ma kangura pod maską ;) Byłem w dwóch ASO, w obu potwierdzono usterkę ale za każdym razem uzyskałem odpowiedź, że czekają na soft. Za drugim razem poprosiłem o napisanie w wypisie z serwisu, że usterka występuje ale nie została naprawiona ze względu na brak nowego softu, niestety pan z serwisu stwierdził, że on czegoś takiego nie wpisze (najlepsze jest to, że na formularzu odbioru jest wyraźnie opisane pole podpisu klienta, że odbiera on samochód po naprawie i nie ma żadnych zastrzeżeń). Zaproponował mi tylko wydrukowanie TPI na co odparłem mu, że jest mi ono do niczego nie potrzebne bo jest w internecie. Wydaje mi się, że nie wymagam zbyt wiele więc odmówiłem odbioru samochodu. W poniedziałek jadę dalej walczyć tym razem z kierownictwem ASO. Dodatkowo zgłaszałem stuki zawieszenia z lewej strony (wymienili tylko lewy tylny amortyzator) oraz wycie tylnego lewego łożyska.
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Tiggy »

Witam ponownie - dyskutowaliśmy pod moim filmikiem na YT :)

Co do poniedziałkowej wizyty - poproś tylko, żeby wpisali Ci do wypisu, że potwierdzają występowanie zachowania z TPI 2048749/5 (jest to o tyle ważne, że już z tego faktu wynika, że wada występowała od nowości i nie jest zależna od Ciebie). Nie muszą wpisywać, że nie umieją tego poprawić bo to wynika jasno z samego TPI (że nie wolno im nic robić i mają czekać na dostawę oprogramowania, która jak widać nie nastąpiła od października 2018).
Niech Ci wydrukują TPI - w ramach rękojmi musisz mieć tego typu papiery, żeby formułować późniejsze żądania.
Na gwarancję nie licz - to dobra wola VW. Rękojmia co innego - to jest obowiązek sprzedawcy, jasno określony w K.C.

Napisz jeszcze proszę jaki jest rocznik auta.
Zbychersky
Posty: 35
Rejestracja: 13 kwie 2019, 11:36

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Zbychersky »

Tiggy pisze: 13 kwie 2019, 14:27 Witam ponownie - dyskutowaliśmy pod moim filmikiem na YT :)

Co do poniedziałkowej wizyty - poproś tylko, żeby wpisali Ci do wypisu, że potwierdzają występowanie zachowania z TPI 2048749/5 (jest to o tyle ważne, że już z tego faktu wynika, że wada występowała od nowości i nie jest zależna od Ciebie). Nie muszą wpisywać, że nie umieją tego poprawić bo to wynika jasno z samego TPI (że nie wolno im nic robić i mają czekać na dostawę oprogramowania, która jak widać nie nastąpiła od października 2018).
Niech Ci wydrukują TPI - w ramach rękojmi musisz mieć tego typu papiery, żeby formułować późniejsze żądania.
Na gwarancję nie licz - to dobra wola VW. Rękojmia co innego - to jest obowiązek sprzedawcy, jasno określony w K.C.

Napisz jeszcze proszę jaki jest rocznik auta.
W TPI nie ma VINu mojego samochodu, dlatego chcę mieć potwierdzoną usterkę w wypisie z serwisu, samo TPI nic mi nie daje. Rocznik 2018, niestety leasing firmowy.
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Tiggy »

Zbychersky pisze: 13 kwie 2019, 15:24 W TPI nie ma VINu mojego samochodu, dlatego chcę mieć potwierdzoną usterkę w wypisie z serwisu, samo TPI nic mi nie daje. Rocznik 2018, niestety leasing firmowy.
O ile wiem ASO badając auto wprowadza do erWina (baza wiedzy VAG) VIN auta oznaczony czasem jako "FIN". Na wydruku TPI z erWina zatem powinieneś mieć (z lewej strony na górze) dane auta (VIN, kod silnika, kod wyposażenia, nawet numer rejestracyjny), dane użytkownika czyli pracownika ASO poniżej informacja techniczna o produkcie. Na samym dole formułka w stylu "Można stwierdzić jedną lub obie nieprawidłowości zgłoszone przez klienta". Generalnie to o co Ci chodzi.

Tu masz przykładowy wydruk TPI z erWina, akurat dla Skody, ale to nie ma znaczenia - wszystkie auta VAG korzystają z erWin'a:

https://www.briskoda.net/forums/uploads ... c9ceae.png

Formułka po EN: "One or both statements of the customer can be reproduced"


Oprócz tego oczywiście tak jak piszesz - nr TPI powinien znaleźć się w wypisie z serwisu (że stwierdzono zachowanie opisane w TPI ....).
jodrak
Posty: 40
Rejestracja: 22 lut 2019, 19:03

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: jodrak »

Odwiedziłem w sumie 10 serwisów rozmowy z właścicielami przedstawicielami leasingu zrobimy wszystko aby Pana zadowolić czyli nic. Wykorzystałem znajomości i doszedłem do mistrza serwisu prywatnie i jedno stwierdzenie mówi wszystko pozbyć się samochodu .Jestem na etapie szukania klienta na cesje .Niestety wieść o tym silniku szybko się rozchodzi i chętnych brak. Mówił mi że robią wszystko aby nie nagłaśniać tej sprawy bo muszą dalej sprzedawać a raczej wciskać samochód z błędem. U mnie to szarpanie jest coraz bardziej irytujące z 1 na 2 jest beznadzieja.
sebdab
Posty: 12
Rejestracja: 12 sty 2019, 11:59

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: sebdab »

Panowie mam pytanie,czy jak macie auto z włączonym climatronikiem w trybie auto,to macie cały czas na wolnych 1000obr,bo u mnie spada do 800 jak wyłączę klimę,chyba jest coś nie tak,jak się ma to do ekologi i systemu start/stop skoro cały czas ma 1000obr/min?z obrotami walczę i czekam na aktualizację
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Tiggy »

sebdab pisze: 15 kwie 2019, 21:11 Panowie mam pytanie,czy jak macie auto z włączonym climatronikiem w trybie auto,to macie cały czas na wolnych 1000obr,bo u mnie spada do 800 jak wyłączę klimę,chyba jest coś nie tak,jak się ma to do ekologi i systemu start/stop skoro cały czas ma 1000obr/min?z obrotami walczę i czekam na aktualizację
U mnie jest tak: klima włączona (A/C się świeci, sprężarka pracuje) - 1000rpm, klima wyłączona (A/C się nie świeci, sprężarka nie pracuje) - ok. 800 rpm. Co do trybu 'Auto'- wg mnie zawsze załącza on sprężarkę klimatyzacji, stąd jeśli jeździsz w "Auto" to powinieneś mieć zawsze 'w okolicach' 1000rpm ('w okolicach' bo pobór mocy zależny będzie od różnicy temperatur jakie masz wewn/zewn). Zimą sprężarka klimy ma głównie zadanie osuszyć powietrze (pobór będzie mniejszy), latem natomiast schłodzić (pobór będzie większy).
wrobson
Posty: 14
Rejestracja: 07 lis 2018, 10:14

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: wrobson »

Czyli wychodzi na to że moje 8 miesięcy czekania na zamówiony 1.5 TSI w manualu pójdzie w las. Po świętach mam odbierać auto, co tu teraz
zrobić, a może nie będzie szarpał sam już nie wiem, czy dadzą się po placu przejechać nowym żeby sprawdzić
jodrak
Posty: 40
Rejestracja: 22 lut 2019, 19:03

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: jodrak »

Masz prawo a nawet obowiązek odbyć jazdę próbną. W tym temacie forum są dokładne wskazówki jak wywołać efekt kangura. Gdy ja odbierałem samochód jeszcze nie było wzmianki o szarpaniu więc brałem w ciemno.
ODPOWIEDZ