1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
sebdab
Posty: 12
Rejestracja: 12 sty 2019, 11:59

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: sebdab »

https://www.auto-swiat.pl/testy/testy-n ... 4ffnly.amp
i wszystko w temacie,więc jeśli serwis mówi że nie ma problemu pokażcie im artykuł
ca5tor
Posty: 36
Rejestracja: 10 sie 2018, 15:16

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: ca5tor »

2 maja na weekend odbieram demo na 4 dni w manualu i sprawdzę te "szarpania" ;-) Natomiast mój docelowy samochód / 1.5 Premium DSG/ po weekendzie majowym ma być już w Poznaniu a odbiór ok 11 maja.- czekałem od 09.2018.
wrobson
Posty: 14
Rejestracja: 07 lis 2018, 10:14

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: wrobson »

I jak wrażenia szarpie czy nie w poniedziałek mam odbierać mojego 1.5 tsi w manualu
ca5tor
Posty: 36
Rejestracja: 10 sie 2018, 15:16

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: ca5tor »

Wczoraj odebrałem 1.5 tsi / przebieg dema ok 560 km /i powiem tak - żadnego szarpania podczas ruszania nie było.Silnik był zimny , samochód stał cały dzień pod salonem. 1 bieg i spokojne ruszenie / bez szarpnięcia/natomiast po wbiciu 2 odczułem dziwną "dziurę" i po dodaniu gazu lekko zmuliło samochód tak jakby była wbita 5ka ale kangurków nie odczułem . Mocniejsze wciśnięcie pedału i to już dało już efekt "odejścia". Wczoraj krótkie testy po mieście i ruszanie ze skrzyżowań nie było problemem. Dzisiaj trasa ok 100 km i jutro powrót -sprawdzę na trasie te biegi. Samochód mam użyczony na weekend i mam limit 250 km - także coś tam napiszę. Na swojej jeździe testowej- która była w tamtym roku we wrześniu także takich problemów z szarpaniem nie było.Trochę wkurzające jest że za każdym razem po odpaleniu trzeba wyłączyć ten AutoStart , ale opcja autohold to rewelacja i polecam załączyć w 1wszej kolejności i zostawić ;-) Pewnie więcej napiszę w niedzielę po sprawdzeniu na trasie. Takie 1wsze odczucia. Swój 1.5 dsg odbieram ok 11 maja i będę miał dość świeże porównanie.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: paulr »

z tym szarpaniem to ja też przez rok nie wiedziałem że to mam, mimo iż chciałem wywołać, nie jest to takie łatwe, teraz już wiem jak więc na zimnym mogę to zrobić kiedy chce:) Start stop raczej w demie/z wypożyczalni itp można zostawić to cały czas by auto gasło, w swoim szkoda akumulatora:D
wrobson
Posty: 14
Rejestracja: 07 lis 2018, 10:14

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: wrobson »

To mnie trochę uspokoiłeś ale będę nalegał na jazdę próbną chociaż by po placu żeby zobaczyć jak to rusza
Krysztof
Posty: 86
Rejestracja: 20 sty 2019, 15:38

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Krysztof »

Właśnie wróciłem z salonu gdzie usłyszałem od Pana że problem ,,kangurowania" jest znany. Według vw zdiagnozowano problem winna jest mieszanka paliwo-powietrze.Za miesiąc ma być gotowe oprogramowanie które ma naprawić błąd.Stwierdził też że w pierwszych wersjach nie występuje to zjawisko, tylko jak weszły nowe normy to coś przekombinowali.
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Tiggy »

Mały update (za komentarzami w https://www.honestjohn.co.uk/news/ownin ... vo-engine/):

Podobno w UK wgrywają poprawkę ECU (narazie Skoda) - poprawka polega na podbiciu obrotów biegu jałowego ponad 1200 na starcie.
Na razie ciężko powiedzieć czy jest skuteczna.
Krysztof
Posty: 86
Rejestracja: 20 sty 2019, 15:38

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Krysztof »

Jeżeli chodzi o samochód to sprawia dobre wrażenie które psuje trochę problem ,, kangurowania". Tylko żeby nie było sytuacji przy zmianie samochodu, że mechanik podczas wyceny powie że samochód posiada usterkę i jest to wina użytkownika.A nie ukrywam że docelowo interesuje mnie Tiguan 4×4..Liczę że serwis do lipca odezwie się że posiadają nowe oprogramowanie i problem ustąpi.
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Tiggy »

Krysztof pisze: 07 maja 2019, 8:46 Jeżeli chodzi o samochód to sprawia dobre wrażenie które psuje trochę problem ,, kangurowania". Tylko żeby nie było sytuacji przy zmianie samochodu, że mechanik podczas wyceny powie że samochód posiada usterkę i jest to wina użytkownika.A nie ukrywam że docelowo interesuje mnie Tiguan 4×4..Liczę że serwis do lipca odezwie się że posiadają nowe oprogramowanie i problem ustąpi.
Dlatego należy iść ścieżką oficjalną - tzn. mieć papiery na występowanie tej usterki i potwierdzenie, że jest to wina produktu (TPI). Wtedy nikt nie wmówi Wam, że to wina użytkowania.

Co do Tiguana - mam takie same odczucia jak Ty do swojego obecnego auta - tzn, ogólnie "super", ale "kangurowanie" psuje cały efekt :D
ODPOWIEDZ