1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Krysztof
Posty: 86
Rejestracja: 20 sty 2019, 15:38

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Krysztof »

Dlatego też następnym razem zwrócę uwagę na wszelkiego rodzaju ,,nowości", a w szczególności silniki.Jedyne co to potrzebuję trochę większego auta najlepiej z napędem 4×4. Powoli zastanawiam się już nad zapisaniem na nowe auto, na to właściciel czekał rok i zrezygnował.Tylko czy Tiguan jest w rzeczywistości zdecydowanie większym samochodem?.
wrobson
Posty: 14
Rejestracja: 07 lis 2018, 10:14

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: wrobson »

Dzisiaj odebrałem 1.5 tsi w manualu 6 biegów jazda na zimnym silniku próba wywołania kangura i nic się nie dzieje auto normalnie jedzie silnik elastyczny ciągnie dobrze od dołu, można na 6 biegu jechać 80 i bez redukcji przyspiesza. delikatnie ruszam puszczam gaz auto się toczy dodaje gazu i normalnie jedzie tzn przyspiesza
ca5tor
Posty: 36
Rejestracja: 10 sie 2018, 15:16

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: ca5tor »

No to gratuluję ;-) Szerokości i niech się dobrze sprawuje. U mnie będzie pewnie obsuwa z odbiorem mojego DSG -ale dealer na ten weekend zaproponował użyczenie Arteona w automacie ;-) także potestuję jeszcze nowszą technologie. Myślę że VW poradzi sobie z tym kangurowaniem / tak jak ktoś pisał/ soft załatwi sprawę i nie ma co robić wielkiego pierdolamento. Cieszyć się i nabijać kilometry.
jodrak
Posty: 40
Rejestracja: 22 lut 2019, 19:03

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: jodrak »

Dziś kolejna wizyta w serwisie .Po 39 godzinach auto do odbioru na zleceniu uwaga auto szarpie na 1 biegu i dławi się przy agresywnym ruszaniu. Czekamy na nowe oprogramowanie silnika. Taki tekst został wpisany na moim zleceniu. Na pytanie kiedy to będzie nie wiadomo. I oni chcą nas uczyć das auto dlaczego ta firma jeszcze istnieje. Jeszcze trochę afera przycichnie i będzie ok. Słowa mechanika.
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Tiggy »

wrobson pisze: 07 maja 2019, 19:46 Dzisiaj odebrałem 1.5 tsi w manualu 6 biegów jazda na zimnym silniku próba wywołania kangura i nic się nie dzieje auto normalnie jedzie silnik elastyczny ciągnie dobrze od dołu, można na 6 biegu jechać 80 i bez redukcji przyspiesza. delikatnie ruszam puszczam gaz auto się toczy dodaje gazu i normalnie jedzie tzn przyspiesza
Super to słyszeć, znaczy że jest dla nas nadzieja ;) Ale dla pewności - sprawdź proszę jutro z rana, wg scenariusza:
1. Uruchamiasz i od razu ruszasz na samym sprzęgle
2. Jak tylko zacznie sam jechać - puszczasz gaz i sprzęgło
3. Jedziesz tak 2-3m, auto samo powinno się toczyć, bez gazu.
4. Bardzo delikatnie dodajesz gazu i obserwujesz.

Czyli jak tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=SAAjwKHmbM0

Daj proszę znać jaki będzie rezultat - wielu z nas czeka na informację o skutecznej poprawce.
wrobson
Posty: 14
Rejestracja: 07 lis 2018, 10:14

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: wrobson »

ok sprawdzę to nie wiem czy jutro, ponieważ nie jest to moje auto aczkolwiek jeździłem nim sporo,ruszałem na zimnym też po swojemu w salonie po placu i jak na razie nie widzę problemu ale będę próbował, jak coś wystąpi dam znać
wrobson
Posty: 14
Rejestracja: 07 lis 2018, 10:14

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: wrobson »

zatem sprawdziłem według instrukcji coś tam minimalnie bujnie ale dla mnie jest to tak nie wyczuwalne na pewno nie falują tak obroty jak na tym filmiku może coś poprawili w oprogramowaniu albo w czymś innym.
wrobson
Posty: 14
Rejestracja: 07 lis 2018, 10:14

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: wrobson »

zatem sprawdziłem według instrukcji coś tam minimalnie bujnie ale dla mnie jest to tak nie wyczuwalne na pewno nie falują tak obroty jak na tym filmiku może coś poprawili w oprogramowaniu albo w czymś innym.
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Tiggy »

wrobson pisze: 08 maja 2019, 7:45 zatem sprawdziłem według instrukcji coś tam minimalnie bujnie ale dla mnie jest to tak nie wyczuwalne na pewno nie falują tak obroty jak na tym filmiku może coś poprawili w oprogramowaniu albo w czymś innym.
Dzięki za test :)
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: paulr »

Pewnie jak by poprawili to by to każdy miał naprawione, jestem pewien że jest jak u mnie, kilka prób, itp i się udało, muszą być spełnione tak określone warunki że pewnie bardzo dużo ludzi nawet sobie z tego nie zdaje sprawy... w przypadku mojej charakterystyki jazdy nie wystąpiło to ani razu.
ODPOWIEDZ