1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
michalmichna
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2019, 14:10

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: michalmichna »

Dzięki za odpowiedz.
Czy gdybyście mieli możliwość kupienia samochodu z tym silnikiem teraz, wiedząc ze ta wada wystąpi to kupilibyscie ponownie?

Obecnie w Vw mam do wyboru tylko 2 silniki benzynowe, wspomniany 1,5 tsi 130 km i 1,0 tsi 115 km.
Głównie miasto, średnio 5x w roku trasa autostrada 500km w jedna stronę.
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Tiggy »

michalmichna pisze: 15 lip 2019, 10:57 Dzięki za odpowiedz.
Czy gdybyście mieli możliwość kupienia samochodu z tym silnikiem teraz, wiedząc ze ta wada wystąpi to kupilibyscie ponownie?

Obecnie w Vw mam do wyboru tylko 2 silniki benzynowe, wspomniany 1,5 tsi 130 km i 1,0 tsi 115 km.
Głównie miasto, średnio 5x w roku trasa autostrada 500km w jedna stronę.
Zdecydowanie nie. Dlaczego?

Jedno - dla mnie wada jest uciążliwa. Uniemożliwia mi też wykorzystanie auta tak jakbym chciał (moja żona nie chce nim jeździć a w sumie z myślą o niej i dzieciakach kupiłem SUVa).

Drugie - sposób podejścia VW i ASO do tej kwestii sprawił, że moim kolejnym autem na pewno nie będzie nic z VAG'a. I muszę powiedzieć, że sam jestem tym zdziwiony, bo od zawsze jeździłem VAGami i nie wyobrażałem sobie, że wsiądę w coś innego. Ale sposób w jaki traktuje się nas w ASO ("nic o tym nie wiemy", "Pan pierwszy to zgłasza", "Taka charakterystyka tego silnika", "Nie umie pan jeździć" itp.) zostawia taki niesmak, że lepiej nie pisać..... Obecnie widząc reklamy VW robi mi się niedobrze :?
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Pado »

odpowiem po zimie...
przed kupnem specjalnie jeździłem testowo octavią 1.5tsi, nawet t rockiem1.5 w manualu i kangurów nie było. teraz mam swojego i kangura brak w codziennym użytkowaniu - owszem potrafię go wywołać. Pytanie czy mój styl jazdy to maskuje, czy ujawni się w zimę...
z drugiej strony na forum karoqa pisali, ze kangur to wyjątek, a nie reguła...
spinka009
Posty: 21
Rejestracja: 09 wrz 2018, 9:56

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: spinka009 »

Ja za tydzień jestem umówiony na serwis ciekawe co powiedzą bo zostawiam im auto na caly dzień zobaczymy co wymyślą a jzz im zapowiedziałem szarpanie i efekt kangura :)
krystian
Posty: 8
Rejestracja: 15 lip 2019, 21:55

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: krystian »

Mi powiedzieli ze znają problem ale oni obecnie nie maja możliwości nic z tym zrobic , czekaja na aktualizacje softu
adrian-24
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2018, 8:00

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: adrian-24 »

krystian pisze: 15 lip 2019, 21:57 Mi powiedzieli ze znają problem ale oni obecnie nie maja możliwości nic z tym zrobic , czekaja na aktualizacje softu
U mnie podobna sytuacja, usterka zgłoszona (wiedzą o co chodzi) będzie aktualizacja, ale na obecną chwile jej jeszcze nie ma (wyczuwam lekką ściemę).
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Tiggy »

Ta poprawka to oczywiście ściema - po jej wgraniu nic się nie poprawiło (ani nie pogorszyło). Wygląda zupełnie tak jakby nic nie wykonano (nie mam nawet tego jak zweryfikować).
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Tiggy »

Gdyby ktoś jeszcze wierzył w to, że 'poprawka będzie niebawem' polecam lekturę:

https://www.honestjohn.co.uk/news/new-c ... -problems/
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Pado »

a wy macie tego kangura cały czas czy TYLKO jednorazowo po uruchomieniu zimnego silnika i ruszeniu? czy występuje potem cały czas(nawet jak silnik ciepły )- w korku, przy ruszaniu ze skrzyżowania itd...?
Zbychersky
Posty: 35
Rejestracja: 13 kwie 2019, 11:36

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Zbychersky »

Pado pisze: 17 lip 2019, 11:58 a wy macie tego kangura cały czas czy TYLKO jednorazowo po uruchomieniu zimnego silnika i ruszeniu? czy występuje potem cały czas(nawet jak silnik ciepły )- w korku, przy ruszaniu ze skrzyżowania itd...?
Na ciepłym w korku też się zdarza :(
ODPOWIEDZ