1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Tiggy »

Aktualizacja - nie wytrzymałem do rana i poszedłem sprawdzić:

1. Obroty jednak spadają poniżej 900 - wyłączyłem klimę i po ruszeniu i ponownym zatrzymaniu obroty lądują po staremu, w okolicach 800. Ale przy włączonej klimie zawsze lekko poniżej 1000. Obroty są więc podbite - sądzę, że to jest pokłosie tej akcji serwisowej z alternatorem 180A i za małym momentem obrotowym.
2. Kangur na zimnym dalej jest - ciężej było mi go wywołać niż zwykle. Jutro spróbuję na wychłodzonym bardziej.

Generalnie nie muszę mówić, że jestem niezadowolony. Ten update niewiele zmienił. Czytając opinie ludzi, którym problemy ustąpiły coraz bardziej mam wrażenie, że problemem jest GPF. Nie znalazłem jeszcze żadnej potwierdzonej poprawki na silniku DADA z GPFem.
krystian
Posty: 8
Rejestracja: 15 lip 2019, 21:55

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: krystian »

pradu pisze: 11 wrz 2019, 7:50 1.5 TSI 110KW manual doczekał się aktualizacji sterownika silnika. Aktualizacja eliminuje szarpanie na zimnym i na ciepłym silniku. Nie odczuwam też szarpnięć przy zmianie biegów oraz przy puszczeniu pedału gazu.
Z ktorego roku masz auto, ?
krystian
Posty: 8
Rejestracja: 15 lip 2019, 21:55

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: krystian »

Mam t-rock z 2018 z sikinkiem DAD , orientuje sie ktos czy dla tego silnika jest aktualizacja?
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Tiggy »

krystian pisze: 13 wrz 2019, 19:59 Mam t-rock z 2018 z sikinkiem DAD , orientuje sie ktos czy dla tego silnika jest aktualizacja?
Jeśli nie chcesz opierać się na dobrej woli pana z serwisu możesz zainwestować 7 eur i wykupić godzinny dostęp do erWin:

https://erwin.volkswagen.de/erwin/showHome.do

Będziesz widział dokładnie to samo co doradca w serwisie (poza historią napraw).

Tam po VIN sprawdzisz co jest dostępne dla twojego auta. Najlepiej zainwestowane 7 eur w ostatnim czasie:)
Zenek
Posty: 11
Rejestracja: 22 lip 2019, 13:13

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Zenek »

Ja juz po , pierwsze odczucie kultura pracy jest lepsza. Po ruszeniu auto jedzie plynnie a bylo roznie.
Polecam przy DSG
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Tiggy »

Prośba serdeczna do osób po aktualizacji - piszcie dokładną datę produkcji i oznaczenie silnika, oraz to czy ma GPF. Jeśli ktoś ma ODBEleven - wpisujcie wersję sterownika silnika i wersję wgranego oprogramowania. I oczywiście informację czy działa czy nie :) Jeżeli dostaliście informację w ramach jakiego TPI - również koniecznie napiszcie.
Zenek
Posty: 11
Rejestracja: 22 lip 2019, 13:13

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Zenek »

Produkcja kwiecien maj 2019
Typ silnika DADA skrzynia DSG
Na zleceniu jest wpisane sterownik silnika 01 z dnia 02-09-2019
Pkowav
Posty: 5
Rejestracja: 10 wrz 2019, 16:40

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Pkowav »

Jak idą aktualizacje? Chyba większość zadowolona, bo cicho tu...:-)

Osobiście czekam w kolejce. Podzielę się spostrzeżeniami za ok 2 tyg.
xwojcio
Posty: 23
Rejestracja: 09 cze 2019, 11:12

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: xwojcio »

To napisz. Bo ja w swoim manualnym DADA 1,5 nie mam australijskiego kangura, tylko szarpanie na 1 i 2 i rzadko brak mocy na 2 biegu na niskich obrotach. Jak na to witaminka okaże się skuteczna, to jadę na upgrade softu.
adrian-24
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2018, 8:00

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: adrian-24 »

Wczoraj aktualizacja, byłem przy niej i trwała około 30 min, później mycie samochodu (nawet się przyłożyli) i po niecałej godzinie po wszystkim.
Odczucia, o wiele lepiej, przejechane kilkadziesiąt km i nic nie szarpało, mam nadzieje że po przejechaniu kolejnych km nie zmienię zdania.

Silnik: DADA, 1.5 TSI 150KM rok 2018.
TPI: 2048749/9
ODPOWIEDZ