1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
gregor36
Posty: 73
Rejestracja: 18 lis 2018, 12:19

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: gregor36 »

Dziś wgrano nowe oprogramowanie jak na razie jest poprawa
1,5 TSI, manual DAD z czerwca 2019
1.5 TSI Premium,manual
iggy
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2019, 23:48

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: iggy »

Dziś odebrałem swojego T-Roca 1.5 TSI z manualną skrzynią. Produkcja w 35 tygodniu tego roku (czyli końcówka sierpnia). Żadnych oznak kangurzej choroby. Przejechałem po mieście jakieś 40 km.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: paulr »

iggy pisze: 04 paź 2019, 23:54 Dziś odebrałem swojego T-Roca 1.5 TSI z manualną skrzynią. Produkcja w 35 tygodniu tego roku (czyli końcówka sierpnia). Żadnych oznak kangurzej choroby. Przejechałem po mieście jakieś 40 km.
Kangur wystepował /występuje. Tylko podczas zimnego silnika na kilku pierwszych metrach. Dodatkowo by go wywołac trzeba specyficznie poslugiwac sie gazem. Myślę że w normalnych warunkach na zasadzie wsiadam i jadę praktycznie nie do osiągnięcia ( tak było u mnie). Inna sprawa że jak jest aktualizacja i nawet podczas produkcji byla wgrana jeszcze stara wersja to pewnie przed wydaniem dokonali aktualizacji.
xwojcio
Posty: 23
Rejestracja: 09 cze 2019, 11:12

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: xwojcio »

gregor36 pisze: 04 paź 2019, 14:43 Dziś wgrano nowe oprogramowanie jak na razie jest poprawa
1,5 TSI, manual DAD z czerwca 2019
I nie szarpie na pierwszym biegu przy ruszaniu ??
iggy
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2019, 23:48

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: iggy »

paulr pisze: 05 paź 2019, 8:46
iggy pisze: 04 paź 2019, 23:54 Dziś odebrałem swojego T-Roca 1.5 TSI z manualną skrzynią. Produkcja w 35 tygodniu tego roku (czyli końcówka sierpnia). Żadnych oznak kangurzej choroby. Przejechałem po mieście jakieś 40 km.
Kangur wystepował /występuje. Tylko podczas zimnego silnika na kilku pierwszych metrach. Dodatkowo by go wywołac trzeba specyficznie poslugiwac sie gazem.
W ten sposób to można każdy samochód doprowadzić do "kangurowania" - wystarczy "specyficznie posługiwać się gazem" ;)
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Tiggy »

iggy pisze: 05 paź 2019, 11:34
paulr pisze: 05 paź 2019, 8:46
iggy pisze: 04 paź 2019, 23:54 Dziś odebrałem swojego T-Roca 1.5 TSI z manualną skrzynią. Produkcja w 35 tygodniu tego roku (czyli końcówka sierpnia). Żadnych oznak kangurzej choroby. Przejechałem po mieście jakieś 40 km.
Kangur wystepował /występuje. Tylko podczas zimnego silnika na kilku pierwszych metrach. Dodatkowo by go wywołac trzeba specyficznie poslugiwac sie gazem.
W ten sposób to można każdy samochód doprowadzić do "kangurowania" - wystarczy "specyficznie posługiwać się gazem" ;)
Źle to zrozumiałeś ;)

Specyficznosc o której pisał paulr polega na lekkim dodawaniu gazu na pierwszym biegu. Auto nie ma prawa w takim momencie się dlawic lub kangurowac.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: paulr »

Dodajac gazu i przyspieszając "normalnie" kangur nie występuje. Występuje jak "toczymy" się z niewielką prędkością z bardzo słabo wciśniętym gazem. A że zazwyczaj mało kto rusza po to by rozpedzic sie do tych 10-15 km/h i utrzymywac taką prędkosc nazwałem to specyficzne poslugiwanie sie gazem. ;-)
gregor36
Posty: 73
Rejestracja: 18 lis 2018, 12:19

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: gregor36 »

xwojcio pisze: 05 paź 2019, 10:32
gregor36 pisze: 04 paź 2019, 14:43 Dziś wgrano nowe oprogramowanie jak na razie jest poprawa
1,5 TSI, manual DAD z czerwca 2019
I nie szarpie na pierwszym biegu przy ruszaniu ??
Jak na razie jestem zadowolony jest poprawa i nie ma już tego szarpania na 1 i przy przejściu na 2
1.5 TSI Premium,manual
Rafiner
Posty: 3
Rejestracja: 06 paź 2019, 14:09

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Rafiner »

Na początek witajcie. Czytam ten wątek z uwagą.
Najpierw wszyscy psy wieszali na VW za kangura, teraz albo jest lepiej i rozwiązano problem, albo go zamaskowano, albo wystąpiła wtórna znieczulica wśród posiadaczy, bagatelizujaca problem, bo skoro nie do końca się da z tym coś zrobić to trzeba się przyzwyczaić. Czy problem występuje, gdy wolniutko wyjeżdżamy z miejsca parkingowego, bo ktoś nas lekko zastawił lub gdy wyjeżdżamy z garażu uważając na lusterka by ich o futryne drzwi nie urwać? Tak czy nie ? Bo te sytuacje sa typowe, stad występowanie kangura naraża nas na straty skoro auto skacze w nie kontrolowany sposób.

Kolega Paulr bagatelizuje go, bo kto niby wolno jedzie 10-15 km/h ? Niestety niekiedy trzeba.
Pkowav
Posty: 5
Rejestracja: 10 wrz 2019, 16:40

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Pkowav »

Jestem po aktualizacji. Co prawda Passat ale 1.5tsi DADA GPF Manual Produkcja gurdzień 2018. Nie mam TPI, bo serwisant odmówił podania...

Problemy przed aktualizacją:
1. Kangurzenie/szarpanie na 1 biegu. Głównie na zimnym silniku. Czasami na ciepłym również np. w korku
2. Nagły spadek obrotów przy ruszaniu, powodujący gaśnięcie samochodu
3. Od czasu do czasu brak reakcji na gaz na pierwszym i drugim biegu

Po przejechaniu 400km od aktualizacji jestem w stanie stwierdzić:
1. Wydaje się być rozwiązany. Kangura jakiego miałem, nie obserwuję po aktualizacji. Np. dziś przy -2 na zimnym, bez żadnych objawów.
2. Jest duuużo lepiej ale podczas powyższego dystansu zgasł mi 2 lub 3 razy (podobnie jak gasł przed aktualizacją). Nie wiem czy to jest to co miał Tiggy na myśli kilka postów wyżej?
3. Przyspiesza b. ładnie w warunkach, w których miałby problem przed aktualizacja np. pokonuję próg zwalniający na 2 i próbuję przyspieszyć z niskich obrotów

Generalnie jest dużo płynniej niż było - nawet żona zauważyła.. Reasumując - jestem umiarkowanie zadowolony.
ODPOWIEDZ