1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
wedd
Posty: 22
Rejestracja: 15 gru 2018, 8:49

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: wedd »

Jestem przed zakupem auta. Po tej całej lekturze zastanawiam się czy nie wziąć 1.0 zamiast 1.5. Mam wrażenie że mniej problematyczny silnik.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Pado »

Leon pisze: 30 lis 2019, 12:11
Volkswagen robi 1.5 i jest jeszcze gorzej.
nie do końca się z tym zgadzam- przed aktualizacją softu mogłem wywołać kangura, ale na co dzień go nie odczuwałem- kwestia stylu jazdy wg mnie
po aktualizacji jest bajka...
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Tiggy »

NWK pisze: 30 lis 2019, 13:35 Troche się rozpisalem, do rzeczy: czy ktos z Was co posiada ten silnik np z czerwca mial podobna sytuacje, ze niby auto noe jedt objeye akcja naprawcza, a po sprawdzeniu w serwisie jednak wgrywali nowy soft?
Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Auto z czerwca na pewno nie ma softu z poprawką, bo ta wyszła na początku września. Porządkując Twój przypadek:

1. Serwis ma rację - nie ma oficjalnej akcji naprawczej "kangurowania". Akcja naprawcza dotyczy kwestii alternatora i spadku momentu obrotowego (flatspot). Na tę akcję łapią się auta wyprodukowane w konkretnym okresie 2020 roku (wg mnie Twój się nie łapie)
2. Jest aktualizacja oprogramowania dotycząca "kangurowania", z tym że jest ona robiona "przy okazji" serwisu lub w reakcji na zgłoszenie usterki przez klienta.

Jeśli chcesz mieć nowy soft musisz zrobić tak:

1. jedziesz do swojego ASO i mówisz: "Panowie, mam problem, silnik 1.5 TSI szarpie jak jest zimny".
2. doradca po VINie sprawdza w systemie erWin i wyskoczy mu jedno z TPI jakie pojawia się w tym wątku.
3. umówią Cię na wgrywkę softu trwającą około 2h

Generalnie sporo forumowiczów już przez to przeszło (ja również). Jak będziesz miał problem - napisz, wspólnie uradzimy co dalej :)

Co do samej poprawki - z perspektywy czasu (2 miesiące) uznaję że działa w 80%, tzn. dalej da się wywołać kangura, ale w zwykłym użytkowaniu mi się to już nie zdarza. Jak chcę to zrobić to to zrobię, ale jak jeżdżę normalnie to jest OK (mam sytuację podobną jak miał paulr przed aktualizacją :))
Co więcej - mam wrażenie, że łatwiej go teraz wywołać w temperaturze 8-12 st niż w okolicy 0.

Przez kilka ostatnich dni autem jeździła moja żona - prze aktualizacją narzekała na kangury, teraz mówiła, że bardzo przyjemnie się jeździ.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Pado »

Tiggy pisze: 02 gru 2019, 8:29
3. umówią Cię na wgrywkę softu trwającą około 2h
u mnie trwała 30 minut...ale podobno zależy to od szybkości łącza w ASO...
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Tiggy »

Pado pisze: 02 gru 2019, 8:35
Tiggy pisze: 02 gru 2019, 8:29
3. umówią Cię na wgrywkę softu trwającą około 2h
u mnie trwała 30 minut...ale podobno zależy to od szybkości łącza w ASO...
Tak - te 2h (serwis tak informuje) to na wyrost. Pierwsza wgrywka z czerwca (btw. nic nie dająca) trwała 15 min.
Ten czas wynika z tego co jest napisane w TPI, faktycznie trwa to krócej.
NWK
Posty: 4
Rejestracja: 29 lis 2019, 20:26

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: NWK »

Dzięki wielkie za info. Probuje sie wlasnie skontaktowac z ASO w tej sprawie.
xwojcio
Posty: 23
Rejestracja: 09 cze 2019, 11:12

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: xwojcio »

Jedź do ASO i twardo upieraj się, że auto szarpie na I biegu i nie przyspiesza na II biegu. Muszą się tym zająć. Żądaj oficjalnego zgłoszenia problemu w systemie ASO, zostanie w historii cała operacja z upadate'm sterownika.
Tylko nie daj się zwieść technikowi podczas jazdy testowej, na przycinki typu "Panie ten samochód ma przepustnicę sterowaną bez linki i jest zwłoka w działaniu", albo, że "turbo działa od 1500 obr i dlatego z niskich obrotów nie chce przyspieszać" - te gadki naprawdę mogą Klienta :evil:
Tomek
Posty: 16
Rejestracja: 16 wrz 2019, 8:37

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Tomek »

a propos posta @xwojcio to potwierdzam - też tak było - "Paaanie, wszystko jest dobrze, przecież nie zbierze się na dwójce z obrotów 900", albo "zimny? to zawsze tak będzie szarpał"
ale sie uparłem, zostawiłem auto, wgrali sterownik i teraz nie ma już tych kłopotów. ja jestem zadowolony z tej poprawki
NWK
Posty: 4
Rejestracja: 29 lis 2019, 20:26

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: NWK »

Ok. Na czwartek mam umowiona wizyte.
Gooral84
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2019, 22:09

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Gooral84 »

Witam, przeczesałem cały wątek;) Mam pytanie jutro jadę oglądać Octavię 1.5tsi 150km 2019r manual.przebieg 28tys.
Oczywiście będę zwracał uwagę na to ojczym pisaliście. Będę wdzięczny za opinie czy warto brać takie auto, bo z tego co czytam to problem rozwiązano. Wiadomo ze auto jest jeszcze na gwarancji i ewentualne wgranie nowego softu to nie będzie problem. Będę wdzięczny za pomoc :)
Mam nadzieje, ze wszystkim uda się problem rozwiązać!
Pozdrowienia.
ODPOWIEDZ