1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
extreme84
Posty: 267
Rejestracja: 04 kwie 2021, 15:57

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: extreme84 »

Po 3 miesiącach użytkowania muszę przyznać, że nawet w RM21, szczególnie kiedy temperatury są niższe, delikatny kangurek występuje. Jak silnik jest zimny, chcąc jechać bardzo wolno (wyjeżdżając z osiedla) i korzystajac z polsprzegla, albo delikatnie muskając sam gaz bez sprzęgła na jedynce, samochód potrafi poruszać się ruchem zmiennym :-) Nie jest to napewno wrażenie jak podczas pierwszej jazdy L-ką i nigdymi też mi nie zgasł, ale jakiś drobny defekt to na pewno jest.. choć można z tym żyć, fajnie by było gdyby jednak udało im się jeszcze to kiedyś dopracować w jakiejś aktualizacji. Moja wersja softu wg. samochodowego infotainment (nie wiem tylko czy to jest też wersja softu silnika) jest następująca i podobno na tą chwilę nowszej już nie ma:

Sprzęt: H22
Oprogramowanie: 0278
T-ROC Advance Indium Grey 1.5 TSI Manual + pakiety: komfort, drogowy, zimowy, siedzenia komfortowe, kamera, ciemne szyby, hak
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: baxior »

extreme84 pisze: 25 paź 2021, 21:43 Sprzęt: H22
Oprogramowanie: 0278
Taką aktualizację dostałem w czerwcu br.
Od tamtej pory nie miałem potrzeby wizytować ASO, więc nie wiem czy mają coś nowszego.
Co do kangurka to właśnie oprogramowanie "dusi" ten silnik. Producent mógłby to poprawić choćby jutro, ale wymogi unijne, światowe, emisja spalin, CO2, ekologia itp na to nie pozwalają. Lepiej chwalić się spełnianiem wymogów niż dać kierowcy radość i frajdę z jazdy.
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
extreme84
Posty: 267
Rejestracja: 04 kwie 2021, 15:57

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: extreme84 »

baxior pisze: 25 paź 2021, 22:08
extreme84 pisze: 25 paź 2021, 21:43 Sprzęt: H22
Oprogramowanie: 0278
Producent mógłby to poprawić choćby jutro, ale wymogi unijne, światowe, emisja spalin, CO2, ekologia itp na to nie pozwalają. Lepiej chwalić się spełnianiem wymogów niż dać kierowcy radość i frajdę z jazdy.
Czyli pewnie jakiś warsztat tuningowy, mógłby zrobić z tego auta całkiem niezła "rakietę", pozbywając się przy okazji wszystkich bolączek... Ale takie rzeczy to można robić dopiero po gwarancji.. :-)
T-ROC Advance Indium Grey 1.5 TSI Manual + pakiety: komfort, drogowy, zimowy, siedzenia komfortowe, kamera, ciemne szyby, hak
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: baxior »

extreme84 pisze: 25 paź 2021, 23:35
baxior pisze: 25 paź 2021, 22:08
extreme84 pisze: 25 paź 2021, 21:43 Sprzęt: H22
Oprogramowanie: 0278
Producent mógłby to poprawić choćby jutro, ale wymogi unijne, światowe, emisja spalin, CO2, ekologia itp na to nie pozwalają. Lepiej chwalić się spełnianiem wymogów niż dać kierowcy radość i frajdę z jazdy.
Czyli pewnie jakiś warsztat tuningowy, mógłby zrobić z tego auta całkiem niezła "rakietę", pozbywając się przy okazji wszystkich bolączek... Ale takie rzeczy to można robić dopiero po gwarancji.. :-)
Dokładnie, gwarancja nas na razie ogranicza.
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
gregor36
Posty: 73
Rejestracja: 18 lis 2018, 12:19

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: gregor36 »

Czy ktoś z panów robił już tuning ale bez dodatkowego modułu chodzi mi tylko o nową mapę paliwową
1.5 TSI Premium,manual
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: baxior »

Dziś po pierwszym serwisie, po aktualizacji softa, "kangur" przy ruszaniu odszedł w niepamięć😉
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
Petersoon
Posty: 11
Rejestracja: 12 kwie 2023, 10:51
Lokalizacja: Piaseczno

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Petersoon »

Potwierdzam zmiana oprogramowania pomaga. Szarpanie zniknęło:))
ODPOWIEDZ