1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
NWK
Posty: 4
Rejestracja: 29 lis 2019, 20:26

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: NWK »

Witam,
Wczoraj zaktualizowali mi sterownik (wersja z litopada ponoć). Czuć poprawe, jednak tak jak wspiminal uzyt. Tiggy nie likwiduje to calkowicie. W duze mierze tez styl jazdy ma znaczenie na odczucia. Pozostaje sie cieszyc z tego co sie ma :)
Dzięki wszystkim za rady/pomoc.
Pozdrawiam
booboo83
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2019, 18:30

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: booboo83 »

Badam ten interesujący temat ze Słowacji i chociaż moim samochodem jest G7 1.4 TSI 103 kW CHPA z ręczną skrzynią biegów 250 Nm.

Ponieważ w niskich temperaturach poniżej około 0 °C i na biegu jałowym (650 obrotów po procesie nagrzewania i nie można ich zwiększyć za pomocą diagnostyki) sprzęgło trzęsie się jak na tych wideach (G7) https://www.youtube.com/watch?v=J010Z_iP694 lub https://www.youtube.com/watch?v=DZ47KynThvY i (G6) https://www.youtube.com/watch?v=IFzeJyHU0rY&t=2m16s

TPI 2044538/4 stwierdził, że: Zaplecze techniczne - Charakterystyka silnika na biegu jałowym powoduje, że sprzęgło wzbudza, a tym samym sprzęgło pukające odgłosy.

Biorąc pod uwagę poprzednie informacje w tym temacie, mniej więcej dwa TPI są związane z efektem kangura w 1,5 TSI 110 kW DADA z ręczną skrzynią biegów 250 Nm. Jedna to czynność serwisowa związana z problemem z alternatorem i prowadzi do zwiększenia obrotów na biegu jałowym, a druga to aktualizacja oprogramowania ECU, ale tylko na żądanie klienta i leczy około 80% problemu z efekt kangura

Nie jestem technikiem ani mechanikiem, ale czy te problemy mogą być powiązane razem w wersji 1.4 vs 1.5?
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: The Rock »

booboo83 pisze: 09 gru 2019, 18:34Nie jestem technikiem ani mechanikiem, ale czy te problemy mogą być powiązane razem w wersji 1.4 vs 1.5?
To inny silnik, więc nie powinno być tych samych problemów. Ktoś inny ma podobne problemy jak Ty?
iggy
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2019, 23:48

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: iggy »

Tiggy pisze: 05 paź 2019, 11:52
iggy pisze: 05 paź 2019, 11:34
paulr pisze: 05 paź 2019, 8:46

Kangur wystepował /występuje. Tylko podczas zimnego silnika na kilku pierwszych metrach. Dodatkowo by go wywołac trzeba specyficznie poslugiwac sie gazem.
W ten sposób to można każdy samochód doprowadzić do "kangurowania" - wystarczy "specyficznie posługiwać się gazem" ;)
Źle to zrozumiałeś ;)

Specyficznosc o której pisał paulr polega na lekkim dodawaniu gazu na pierwszym biegu. Auto nie ma prawa w takim momencie się dlawic lub kangurowac.
Aż do dziś czekałem z odpowiedzią usiłując wywołać "kangura" - nie udało mi się. Autko przejechało 2500 km z czego połowę po mieście.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Pado »

Zrobione ok 2000km po aktualizacji, nadal bajka
ca5tor
Posty: 35
Rejestracja: 10 sie 2018, 15:16

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: ca5tor »

Po roku opisali problem. ;-) Sam mam DSG i u mnie to nie wystąpiło, chociaż jeżeli to poprawione oprogramowanie miałoby dać lepszego "kopa" podczas ruszania to sam dałbym sobie ten update zrobić. No ale mnie nie zawołali do serwisu ...jeszcze ;-)
https://www.motofakty.pl/artykul/silnik ... yczna.html
Dafik10
Posty: 23
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:51

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Dafik10 »

Te aktualuzacjie to oczym piszecie w tym wątku oni wgrywaja nowe sterowki na przeglądzie czy nie czy trzeba im to powiedzieć pytam się bo mam przeglaď w maju
pkrzychu
Posty: 49
Rejestracja: 17 cze 2018, 23:39

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: pkrzychu »

Z tego co mnie powiedzieli sami z siebie niczego nie będą wgrywać. To nie windows. Trzeba zgłosić usterkę oni zobaczą czy nowy soft to może poprawić i dopiero wtedy wgrają. No chyba że jest to akcja serwisowa. Łódź Krotowski
T-Roc 1,5 DSG energetic orange + czarny dach premium plus dodatki
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: morfeusz747 »

Można gdzieś online to sprawdzić czy podlegamy akcji serwisowej? Czy tylko ASO?
gregor36
Posty: 73
Rejestracja: 18 lis 2018, 12:19

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: gregor36 »

morfeusz747 pisze: 05 lut 2020, 9:40 Można gdzieś online to sprawdzić czy podlegamy akcji serwisowej? Czy tylko ASO?
Raczej nie żeby sprawdzić jaki soft wgramy musza go podłączyć do komputera tak mi mówili
Jedziesz do ASO mówisz że bolą cie flaki od szarpania i tyle
1.5 TSI Premium,manual
ODPOWIEDZ