1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
krystian
Posty: 8
Rejestracja: 15 lip 2019, 21:55

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: krystian »

Witam , dzis wgrali mi nowy soft, w moim t rock 2018 , silnik DAD, efekt:poprawa kolosalna , autem da sie w końcu ruszyć normalnie, moze idealnie nie jest ale mysle ze reszte to juz kwestia przyzwyczajenia wyczucia auta.
oneteusz
Posty: 25
Rejestracja: 01 sty 2021, 20:09

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: oneteusz »

morfeusz747 pisze: 05 lut 2020, 9:40 Można gdzieś online to sprawdzić czy podlegamy akcji serwisowej? Czy tylko ASO?
np https://www.uokik.gov.pl/powiadomienia. ... s_id=16853
T-Roc 1.5 TSI ACT 150KM Advance Manual 17" Czarna Perła XII_2020
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: paulr »

oneteusz pisze: 20 sty 2021, 21:56
morfeusz747 pisze: 05 lut 2020, 9:40 Można gdzieś online to sprawdzić czy podlegamy akcji serwisowej? Czy tylko ASO?
np https://www.uokik.gov.pl/powiadomienia. ... s_id=16853
To akcja na zagłówek a nie silnik. Po kliknieciu w tag troc nie pokazuje innych akcji serwisowych
Spinner
Posty: 680
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Spinner »

marjan pisze: 27 lip 2018, 12:48 Witam,

Mam T-Roc'a 1.5 TSI manual i też mam ten sam problem. Szarpanie przy ruszaniu, strasznie irytujące, myślałem, że może źle jeżdzę i po przesiadce z diesla, po prostu muszę się na nowo uczyć ruszać. Przejechałem 5000 km i nadal to samo. Przy ruszaniu bez pedału gazu wszystko ok, nawet z gazem czasami się wstrzelę w płynne ruszanie, ale praktycznie podczas każdej jazdy gdy ruszam, coś takiego się wydarzy.
Moim zdaniem problem nie jest związany z silnikiem czy sprzęgłem, a z oprogramowaniem.
Zauważcie, że gdy puszczacie sprzęgło samochód automatycznie dodaje około 300-500 obrotów aby ruszyć, gdy ruszy z miejsca tą samą ilość obrotów odejmuje. Niestety to samo dzieje się gdy ruszacie z miejsca z gazem, dodajecie do np 2000 obrotów Puszczacie sprzęgło, samochód automatycznie dodaje od siebie, wy już ruszyliście i nagle samochód odbiera te 400 obrotów i właśnie w tym momencie następuje szarpnięcie.

Nie wiem czy jasno się wyraziłem. Jestem totalnym laikiem i nie wiem czy to w tym problem, aczkolwiek napisałem do VW czy można wyłączyć ten system z dodawaniem i odejmowaniem obrotów. Czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam, m
Na pewnym niemieckim blogu, dziennikarz motoryzacyjny wylicza 46 poważnych bolączek, które dotknęły T-Roca. Na miejscu 8 jest wada polegająca na "szarpaniu" podczas ruszania (przy temperaturze poniżej +10 st. C). Jest to wg niego bardzo irytujące bo ruszając spod świateł, wyglądasz, jak początkujący kierowca. Spowodowane jest to prawdopodobnie dozowaniem zbyt ubogiej mieszanki, co z kolei jest wymuszone drastycznymi normami emisji spalin. Tak więc to szarpanie nie jest chyba wadą dotyczącą konkretnego egzemplarza a raczej całej gamy silników. Gdyby to było prawdą to rzeczywiście, odpowiednio "poprawiony" soft mógłby to naprawić. Ze swojej strony mogę dodać, że przy benzyniaku 2.0, to zjawisko nie występuje ale dlatego też, póki co, nie ma 2.0 w sprzedaży, bo nie spełnia normy. Jak pojawi się od marca to też będzie prawdopodobnie odpowiednio wykastrowany.
Gregmat
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2021, 19:44

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Gregmat »

Mam troca 1,5 l benzyna od czerwca 2019 r. Cały czas było szarpanie przy ruszaniu. W styczniu 2021 odwiedziłem serwis, oczywiście dwóch pracowników serwisu przekonywało mnie, że to niemożliwe, że mam najnowsze oprogramowanie,
Przejżeli swoje zasoby w komputerze i znaleźli jednak nowsze oprogramowanie. Widząc mój upór zgodzili się na zostawienie samochodu na noc, aby ich specjalista dokonał próby na zimnym silniku. Na drugi dzień mam telefon, że potwierdziło się szarpanie i że wgrali nowy program, samochód do odbioru. Na miejscu wyjaśnili, że nie mogą samodzielnie decydować o wgraniu nowego programu. Muszą udowodnić Volkswagenowi, że jest wada, czyli usunąć wadliwy program i im przesłać i dopiero potem po touzyskaniu zgody mogą wgrać nowy. Trochę to pokrętne wyjaśnienie, ale może mają takie procedury. Teraz jest inna jazda,nie ten samochód. Bądźcie uparci i nie ustępujcie, szarpanie to wina złego oprogramowania, teraz mają właściwy, ale udają, że tak ma być.
Spinner
Posty: 680
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Spinner »

Gregmat pisze: 31 sty 2021, 20:22 Mam troca 1,5 l benzyna od czerwca 2019 r. Cały czas było szarpanie przy ruszaniu. W styczniu 2021 odwiedziłem serwis, oczywiście dwóch pracowników serwisu przekonywało mnie, że to niemożliwe, że mam najnowsze oprogramowanie,
Przejżeli swoje zasoby w komputerze i znaleźli jednak nowsze oprogramowanie. Widząc mój upór zgodzili się na zostawienie samochodu na noc, aby ich specjalista dokonał próby na zimnym silniku. Na drugi dzień mam telefon, że potwierdziło się szarpanie i że wgrali nowy program, samochód do odbioru. Na miejscu wyjaśnili, że nie mogą samodzielnie decydować o wgraniu nowego programu. Muszą udowodnić Volkswagenowi, że jest wada, czyli usunąć wadliwy program i im przesłać i dopiero potem po touzyskaniu zgody mogą wgrać nowy. Trochę to pokrętne wyjaśnienie, ale może mają takie procedury. Teraz jest inna jazda,nie ten samochód. Bądźcie uparci i nie ustępujcie, szarpanie to wina złego oprogramowania, teraz mają właściwy, ale udają, że tak ma być.
A więc coś mogło być na rzeczy z podejrzeniami, że oprogramowanie celowo zubaża mieszankę żeby utrzymać w ryzach emisję spalin.
Zapewne aso mają prikaz z centrali żeby "prawidłowy" soft, polepszający pracę silnika ale zapewne pogarszający emisję, wgrywać tylko w ostateczności, bardziej upartym klientom.
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: morfeusz747 »

A macie numer wersji tego oprogramowania?
gregor36
Posty: 73
Rejestracja: 18 lis 2018, 12:19

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: gregor36 »

morfeusz747 pisze: 01 lut 2021, 7:05 A macie numer wersji tego oprogramowania?
Z tego co wiem to aso nie udostępnia wersji oprogramowania ,
mi jak wgrali nowe też nie udzielili odpowiedzi o wersji tylko powiedzieli że po podłączeniu z ich sprzętem wykryło nowe i wgrało
1.5 TSI Premium,manual
Genzo
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2021, 16:25

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Genzo »

Czy w najnowszych modelach te problemy wciąż mogą występować czy rzeczywiście to ogarnęli?
symrek
Posty: 11
Rejestracja: 29 gru 2020, 9:24

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: symrek »

Ja nie mam problemu, produkcja XI 2020
ODPOWIEDZ