1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
xwojcio
Posty: 23
Rejestracja: 09 cze 2019, 11:12

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: xwojcio »

The Rock pisze: 30 lip 2019, 17:47
freerider pisze: 30 lip 2019, 17:27Bardzo dobrze że pojawił się artykuł na autoblog.pl, więcej ludzi się o tym dowie i może nie kupi tego bubla.
Zdaje się, że silnik 1.5 TSI znika już z modeli, które mają prezentowane cenniki na kolejne okresy, co tylko podsyca przypuszczenia, że problemy z nim są naprawdę grube.

Niestety VW to jedna z najbardziej zakłamanych organizacji w historii motoryzacji, więc bez złapania ich za rękę niczego się nie dowiemy. Będą udawać, że to problemy z softem w nieskończoność do momentu aż ktoś zdeterminowany nie dobierze im się do dupy.
Zgadza się, sprawdziłem, coś jest na rzeczy z silnikiem 1,5 TSI ACT, że nie ma także w ofercie Skody Octavia - rok modelowy 2020.
https://az749841.vo.msecnd.net/sitesplp ... 22b876.pdf
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: paulr »

W vw też jeszcze kilka dni temu nie bylo 1.5 teraz jest ( w tiroku inne nie patrzyłem.) Wiec to ze teraz nie ma w skodzie nie znaczy ze nie bedzie niedlugo. Podobno problemem nie jest silnik a.. nowe normy emisji spalni
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: The Rock »

paulr pisze: 01 sie 2019, 16:26Podobno problemem nie jest silnik a.. nowe normy emisji spalni
Mhm - dziwnym trafem akurat z tym silnikiem są problemy. Ale pożyjemy zobaczymy.
xwojcio
Posty: 23
Rejestracja: 09 cze 2019, 11:12

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: xwojcio »

Czy ma ktoś zrobiony w swoim 1,5 TSI update softu do wersji : 7421 z 29 maja 2019? Poczytałem, że niektórym Niemcom po aktualizacji znikło kangurowanie na rozgrzewającym silniku i mulenie (brak reakcji) na gaz na niskich biegach

zgłoszone jako usterki :

TPI: 2050266/6

Szarpanie podczas fazy rozgrzewania podczas przyspieszania / zwalniania pedału przyspieszenia (tylko 1. do 3. biegu - EA211evo 1,5 l TSI)

Silnik / pojazd szarpnie przy ruszaniu z miejsca (sprzęgło uwolnione).

i / lub

Podczas jazdy na 1. do 3. biegu silnik szarpnie nieznacznie podczas przyspieszania lub zwalniania pedału przyspieszenia w fazie rozgrzewania (dopóki płyn chłodzący nie osiągnie temperatury około 70 ° C).

TPI: 2053979/3

Pojazd porusza się z opóźnieniem (do przodu lub do tyłu), gdy wciskany jest pedał przyspieszenia.
Zbychersky
Posty: 35
Rejestracja: 13 kwie 2019, 11:36

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Zbychersky »

https://www.facebook.com/groups/431929270985969/
Grupa dla użytkowników 1.5 TSI.
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Tiggy »

xwojcio pisze: 03 sie 2019, 12:56 Czy ma ktoś zrobiony w swoim 1,5 TSI update softu do wersji : 7421 z 29 maja 2019? Poczytałem, że niektórym Niemcom po aktualizacji znikło kangurowanie na rozgrzewającym silniku i mulenie (brak reakcji) na gaz na niskich biegach

zgłoszone jako usterki :

TPI: 2050266/6

Szarpanie podczas fazy rozgrzewania podczas przyspieszania / zwalniania pedału przyspieszenia (tylko 1. do 3. biegu - EA211evo 1,5 l TSI)

Silnik / pojazd szarpnie przy ruszaniu z miejsca (sprzęgło uwolnione).

i / lub

Podczas jazdy na 1. do 3. biegu silnik szarpnie nieznacznie podczas przyspieszania lub zwalniania pedału przyspieszenia w fazie rozgrzewania (dopóki płyn chłodzący nie osiągnie temperatury około 70 ° C).

TPI: 2053979/3

Pojazd porusza się z opóźnieniem (do przodu lub do tyłu), gdy wciskany jest pedał przyspieszenia.

Ja miałem wgrywany update pod koniec czerwca 2019 - kierownik serwisu porsche Krańcowa Poznań odmówił udzielenia informacji co będzie wgrywane, więc nie jestem w stanie odnieść się do podanej przez Ciebie wersji. Generalnie postawa ASO w tej sprawie jest taka, że wgrywają co dała fabryka i nie interesuje ich nawet czy to zadziała.
Po wgrywce - brak zmian, ani na lepsze ani na gorsze.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Pado »

ja wczoraj specjalnie zostawiłem auto na noc na dworze, ja wiem, ze jest lato, ale rano było zaledwie 12c , auto całe w rosie, wyziębione po nocy.
Odpaliłem i ...normalnie ruszyłem...
czekam na zimę i co się będzie działo :)
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: paulr »

Nie umiesz ruszac tak by wywolac kangura ( mialem to samo) ale go raczej na pewno masz... sam sie nauczylem i mi sie przytrafia tylko wtedy kiedy chce go wywolac. Sam z siebie przez 15000 nigdy;-)
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Pado »

owszem, potrafię go wywołać przy ruszaniu, ale ja bym powiedział, że kangur u mnie to rzadki wyjątek niż reguła...ale fakt jest taki, że rzeczywiście o wiele prościej go można wywołać niż w innych silnikach...
spinka009
Posty: 21
Rejestracja: 09 wrz 2018, 9:56

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: spinka009 »

Jak już pisałem byłem w salonie z tym problemem normalnie szok aż się prawie ze mnie śmiali ze wymyślam i wgl że nic takiego nie występuje i powiedzieli że spiszą tylko notatke i może kiedyś uda sie coś z tym zrobić . Pozdrawiam
ODPOWIEDZ