1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
sebdab
Posty: 12
Rejestracja: 12 sty 2019, 11:59

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: sebdab »

Z informacji które tu piszemy,i krążą w sieci sprzedaje się świadomie pojazdy z wadą ukrytą o której wie vw.
Das Auto
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2019, 17:36

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Das Auto »

Czy ta wada ujawnia się podczas jakiejś wyjątkowo niskiej temperatury? Ja przejechałam się swoim po placu w salonie i nic nie zauważyłam.
emarv
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2019, 21:27

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: emarv »

Mam podobne problemy ale ze Skodą Octavią. Przepraszam, że na forum T-Roca, ale jest to chyba najsensowniejszy wątek który dotyczy tego właśnie silnika. Octavię kupiłem w grudniu 2018. 1.5 TSI ACT + 6 biegowy manual. Nie da się tym samochodem komfortowo jeździć na niskich obrotach silnika na pierwszym biegu (np. w korku). Szarpie. Wyglądam jak uczeń w L-ce. Całą uwagę skupiam na odpowiednim operowaniem pedałów sprzęgła i gazu. Jak dla mnie wygląda to na ewidentny problem z oprogramowaniem i funkcją wspomagania ruszania. Początkowo z samym ruszaniem też miałem problem, ale już jakoś się "przyzwyczaiłem" i go "wyczułem". Natomiast wolna jazda na pierwszym biegu to szarpanie w najmniej odpowiednich momentach. Masakra.
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Tiggy »

Hej. Mam ten sam problem - ale u mnie występuje tylko na zimnym silniku/skrzyni i bardzo krótko. Jak ruszam rano spod domu to zwykle 'kanguruję'.
Auto: Tiguan 1.5 TSI ACT Manual '2018.
Faktycznie problem nie występuje jak ruszam na na półsprzęgle, ale to raczej jest obejście bo nie powinno się tak robić.
Panowie - czy ktoś dostał oficjalnego maila/list e tej sprawie? Trzeba to nagłośnić - nie może być tak, że wciskają nowe auta z ukrytymi wadami.
remar
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2019, 12:48

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: remar »

Też mam 1,5TSI w Seacie Ibiza, nie ma ciekawego forum Ibizy więc czytuję to. Potwierdzam kangurzenie i u mnie natomiast ja mam tryby jazdy i po włączeniu trybu sport problem znika. Wynika z tego że mapa silnika jest wadliwa - za niskie obroty przy ruszaniu czy coś podobnego. W zasadzie z powodu tej wady jeżdżę cały czas w trybie sport - ten tryb trzyma obroty trochę wyżej niż normal.
mike
Posty: 22
Rejestracja: 20 lut 2018, 21:52

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: mike »

Volkswagen Group Polska oficjalnie nie zna problemu i nie ma informacji na ten temat. Po informacje odsyłają do dealerów
gregor36
Posty: 73
Rejestracja: 18 lis 2018, 12:19

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: gregor36 »

mike pisze: 14 lut 2019, 13:42 Volkswagen Group Polska oficjalnie nie zna problemu i nie ma informacji na ten temat. Po informacje odsyłają do dealerów
autor: Columbus » 28 sty 2019, 17:52
W odpowiedzi na przeslane zapytanie do VW otrzymalem odpowiedz, cyt
.''Dzień dobry, w tej chwili przez zespół techników przygotowywana jest nowa wersja oprogramowania, która ma na celu wyeliminowanie zaistniałych nieprawidłowości. Zostaniemy poinformowani przez producenta kiedy tylko będzie dostępna instrukcja naprawy rozwiązującej problem. Wówczas skontaktujemy się z Panem i zaprosimy w celu wykonania czynności naprawczych.''
1.5 TSI Premium,manual
mike
Posty: 22
Rejestracja: 20 lut 2018, 21:52

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: mike »

gregor36 pisze: 14 lut 2019, 20:44
mike pisze: 14 lut 2019, 13:42 Volkswagen Group Polska oficjalnie nie zna problemu i nie ma informacji na ten temat. Po informacje odsyłają do dealerów
autor: Columbus » 28 sty 2019, 17:52
W odpowiedzi na przeslane zapytanie do VW otrzymalem odpowiedz, cyt
.''Dzień dobry, w tej chwili przez zespół techników przygotowywana jest nowa wersja oprogramowania, która ma na celu wyeliminowanie zaistniałych nieprawidłowości. Zostaniemy poinformowani przez producenta kiedy tylko będzie dostępna instrukcja naprawy rozwiązującej problem. Wówczas skontaktujemy się z Panem i zaprosimy w celu wykonania czynności naprawczych.''
Dzisiaj dzwoniłem do centrali w tej sprawie. Widać nie ustalili jednej wersji :mrgreen:
sebdab
Posty: 12
Rejestracja: 12 sty 2019, 11:59

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: sebdab »

Znają problem,grają na zwłokę,ja juz zrobiłem dwa zgłoszenia do centrali,jest to kpina żeby jeździć w ten sposób i świadomie na dodatek niszczyć sprzęgło.
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Tiggy »

gregor36 pisze: 14 lut 2019, 20:44
mike pisze: 14 lut 2019, 13:42 Volkswagen Group Polska oficjalnie nie zna problemu i nie ma informacji na ten temat. Po informacje odsyłają do dealerów
autor: Columbus » 28 sty 2019, 17:52
W odpowiedzi na przeslane zapytanie do VW otrzymalem odpowiedz, cyt
.''Dzień dobry, w tej chwili przez zespół techników przygotowywana jest nowa wersja oprogramowania, która ma na celu wyeliminowanie zaistniałych nieprawidłowości. Zostaniemy poinformowani przez producenta kiedy tylko będzie dostępna instrukcja naprawy rozwiązującej problem. Wówczas skontaktujemy się z Panem i zaprosimy w celu wykonania czynności naprawczych.''
Columbus, pytanie wysłałeś co centrali czy Twojego dealera?

BTW - mobilizująco na nich podziałałoby chyba uspołecznienie tej sprawy, np. kanał na Youtube "VW Kangur" gdzie wrzucilibyśmy filmiki z naszych wspólnych kangurzeń :) Silnik 1.5 TSI ACT miałby zdecydowanie "dobrą" i w pełni zasłużoną reklamę:)
ODPOWIEDZ