1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: The Rock »

marjan pisze: 27 lip 2018, 12:48Moim zdaniem problem nie jest związany z silnikiem czy sprzęgłem, a z oprogramowaniem.
Podejrzewam, że możesz mieć rację. Problem, że samochód zgłupieje przy ruszaniu dotyczy także innych marek, które mają "wspomaganie" ruszania na sprzęgle. Tylko zazwyczaj występuje on sporadycznie i trzeba się trochę postarać, żeby "algorytm" źle odczytał intencje kierowcy.

Natomiast tutaj możliwe, że ktoś źle zaprojektował mapę reakcji na gaz i łatwiej wywołać sytuację, że samochód "głupieje" - przynajmniej tak wnioskuję z opisów.

Ciekaw jestem tylko dlaczego niektórzy twierdzą, że problem u nich nie występuje... Czyżby jednak styl ruszania miał znaczenie? :?: :?: :idea: Bo wątpię, żeby były różne mapy.
mec.krol
Posty: 11
Rejestracja: 09 lip 2018, 12:05

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: mec.krol »

marjan pisze: 27 lip 2018, 12:48 Witam,

Mam T-Roc'a 1.5 TSI manual i też mam ten sam problem. Szarpanie przy ruszaniu, strasznie irytujące, myślałem, że może źle jeżdzę i po przesiadce z diesla, po prostu muszę się na nowo uczyć ruszać. Przejechałem 5000 km i nadal to samo. Przy ruszaniu bez pedału gazu wszystko ok, nawet z gazem czasami się wstrzelę w płynne ruszanie, ale praktycznie podczas każdej jazdy gdy ruszam, coś takiego się wydarzy.
Moim zdaniem problem nie jest związany z silnikiem czy sprzęgłem, a z oprogramowaniem.
Zauważcie, że gdy puszczacie sprzęgło samochód automatycznie dodaje około 300-500 obrotów aby ruszyć, gdy ruszy z miejsca tą samą ilość obrotów odejmuje. Niestety to samo dzieje się gdy ruszacie z miejsca z gazem, dodajecie do np 2000 obrotów Puszczacie sprzęgło, samochód automatycznie dodaje od siebie, wy już ruszyliście i nagle samochód odbiera te 400 obrotów i właśnie w tym momencie następuje szarpnięcie.

Nie wiem czy jasno się wyraziłem. Jestem totalnym laikiem i nie wiem czy to w tym problem, aczkolwiek napisałem do VW czy można wyłączyć ten system z dodawaniem i odejmowaniem obrotów. Czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam, m
W pełni się zgadzam. U mnie jest dokładnie tak samo. Samochód szarpie jakby miał za mało gazu dodawane, bo spadają te obroty. Dodanie gazu eliminuje problem...o ile można tak powiedzieć.
majamaja
Posty: 19
Rejestracja: 08 cze 2018, 8:34

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: majamaja »

Ja jeździłam 1,5 TSI manual tylko podczas jazd próbnych (dostałam auto do testów na 2 dni) i nie pamiętam takiej sytuacji. Jak kiedyś odbiorę swojego T-Roca to dam znać.
macieks
Posty: 24
Rejestracja: 30 lip 2018, 13:22

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: macieks »

w automacie szarpanie nie występuje :)
Trock00
Posty: 1
Rejestracja: 23 paź 2018, 10:53

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Trock00 »

Czy ktoś się dowiedział jak usunac ten problem szarpania przy ruszaniu , co na to wasze serwisy aso
Lukaszp125
Posty: 49
Rejestracja: 12 lip 2018, 13:20

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Lukaszp125 »

Ja powiem tak u mnie tez wystepowalo szarpanie ale doszedlem do tego zeby nie szarpał on musi miec dawane w dupe :-) czyli byc jak ruszamy miec obroty na 1200 a 1500 i sprzegłem to super chodzi i mi nie szarpie a wogole reszta super sie sprawuje nało pali super autko
Awatar użytkownika
rogiipad1
Posty: 63
Rejestracja: 13 lip 2018, 18:18

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: rogiipad1 »

ile pali?
Nie wytrzymałem czekania bez końca, MB Cla 180
Lukaszp125
Posty: 49
Rejestracja: 12 lip 2018, 13:20

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Lukaszp125 »

Jest to T roc 1.5 Tsi manual od wyjazdu z salonu od lipca to na dlugo dystansowym mam 6.4 a w zwyklym to zalezy np raz 5.5 raz 6 np na trasie 25 km to 5.2 powiem tak ja zniego jestem zadowolonyA powiem jedno palic bedzie od nogi jaką kto magę czy lekka czy cieżką hehe a jak sie jego pieknie zrobi wosk itd na zime to jeszcze ładniej bedzie wyglądał hehe
Awatar użytkownika
rogiipad1
Posty: 63
Rejestracja: 13 lip 2018, 18:18

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: rogiipad1 »

Dziękuję za odpowiedź. Kolega posiada 1.5 TSI DSG. Średią ma 7.3 litra. Myślę, iż manual jednak mniej pali.
Nie wytrzymałem czekania bez końca, MB Cla 180
Awatar użytkownika
rogiipad1
Posty: 63
Rejestracja: 13 lip 2018, 18:18

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: rogiipad1 »

Czy miałeś już jakieś problemy z samochodem? Bo wydaje się, że ludzie są raczej zadowoleni.
Nie wytrzymałem czekania bez końca, MB Cla 180
ODPOWIEDZ