1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
mec.krol
Posty: 11
Rejestracja: 09 lip 2018, 12:05

1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: mec.krol »

Witam, niestety przypadł mi ten zaszczyt założenia pierwszego tematu dotyczącego usterek/awarii.

Mój T-Roc 1.5 TSI z manualną skrzynia szarpie przy powolnym ruszaniu z miejsca. Problem nie istnieje, gdy dam więcej gazu, ale nie zawsze jest to możliwe np. przy jeździe w korku.

ASO jak narazie dokonało zmiany softu komputera, dzisiaj programowało soft do systemu ACT, który steruje odłączaniem cylindrów. Niestety żadne z działań nie przysniosło efektu. Jak dla mnie walnięte jest sprzęgło...ale to tylko moja diagnoza.

Auto ma 1500 km przebiegu, a problem istnieje w sumie już od wyjazdu z salonu.

Może ktoś ma podobne obiawy ?
Jorgus
Posty: 7
Rejestracja: 07 cze 2018, 18:59

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Jorgus »

Dokładnie to samo !!!!
btr
Posty: 68
Rejestracja: 26 lut 2018, 17:59

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: btr »

Znany problem, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie i nie tylko w T-Rocu, tylko we wszystkich VW, Skodach, Seatach itd. - dotyczy po prostu silnika 1.5 TSI.

Na razie nie ma rozwiązania na poziomie producenta. Podmiany softu nic nie dają. :(
mec.krol
Posty: 11
Rejestracja: 09 lip 2018, 12:05

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: mec.krol »

Jorgus pisze: 26 lip 2018, 12:20 Dokładnie to samo !!!!
I co jeździsz z tym? To jest tak irytujące, że nowe auto może mieć taką wadę...
permuto
Posty: 20
Rejestracja: 21 cze 2018, 15:29

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: permuto »

Ja swojego wczoraj odebrałem i nic takiego nie zauważyłem. Może dlatego, że zawsze tak jeździłem - dodawając gazu przy ruszaniu. To znaczy trochę skacze ale to nie jest jakiś wielki problem. Myślę, że się przyzwyczaję. Już załapałem jak trzeba sprzęgło puszczać. Jak Wy ruszacie? Na samym sprzęgle?

Za to jeśli już mówimy o usterkach to mam problem z sygnalizacją pasów zapięcia z tyłu. Nikt ani nic nie siedzi na tylnych siedzenia a T-Roc potrafi czasem przez dobrą chwilę krzyczeć, że pasy z tyłu niezapięte.
mec.krol
Posty: 11
Rejestracja: 09 lip 2018, 12:05

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: mec.krol »

permuto pisze: 26 lip 2018, 13:37 Ja swojego wczoraj odebrałem i nic takiego nie zauważyłem. Może dlatego, że zawsze tak jeździłem - dodawając gazu przy ruszaniu. To znaczy trochę skacze ale to nie jest jakiś wielki problem. Myślę, że się przyzwyczaję. Już załapałem jak trzeba sprzęgło puszczać. Jak Wy ruszacie? Na samym sprzęgle?

Za to jeśli już mówimy o usterkach to mam problem z sygnalizacją pasów zapięcia z tyłu. Nikt ani nic nie siedzi na tylnych siedzenia a T-Roc potrafi czasem przez dobrą chwilę krzyczeć, że pasy z tyłu niezapięte.
Na samym sprzęgle jest ok. Mój szarpie przy ruszaniu z gazem, gdy gaz jest minimalny np. w korku czy na progu zwalniającym. Jak dam więcej gazu np. włączając się do ruchu, gdy nic przede mną nie ma to jest ok.
Przez szarpie mam na myśli, że buja samochodem jak kangurem, coś jak nauka ruszanie przez totalnego amatora.
Moje sprzęgło nie ma żadnej pozycji do powolnego ruszania, którą można by wyczuć - ruszasz powoli - szarpie.

Z pasami nie mam problemów, reszta samochodu działa bez zarzutu.

P.S. Właśnie odebrałem telefon z ASO: "Sprawdziliśmy wszystko co się da i nie potrafimy usunąć szarpania, ponadto uzyskaliśmy stanowisko producenta, że ten silnik tak poprostu ma ..."

Gdyby wam udało się usunąć tą usterkę, dajcie znać.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: paulr »

Też mam ten silnik, ale problemu szarpania nie mam na szczęście...
Jorgus
Posty: 7
Rejestracja: 07 cze 2018, 18:59

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Jorgus »

Bo to jest tylko VW !!!! Poprzednie auto miałem golfa 7 amory tył stukały pukały na nierównościach wmawiali ze ten typ tak ma wymienili 3razy pomagało na kilka tys km . Auto sprzedałem wziąłem T roc 😂
permuto
Posty: 20
Rejestracja: 21 cze 2018, 15:29

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: permuto »

U mnie osobiście ten problem również nie występuje. Ale prześledziłem historię podobnego problemu w Skodzie opisywaną na jedym z brytyjskich forów https://www.briskoda.net/forums/topic/4 ... or/?page=7
Generalnie zakończyło się to aktualizacją sterownika silnika, która podobno pomogła.
marjan
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2018, 12:36

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: marjan »

Witam,

Mam T-Roc'a 1.5 TSI manual i też mam ten sam problem. Szarpanie przy ruszaniu, strasznie irytujące, myślałem, że może źle jeżdzę i po przesiadce z diesla, po prostu muszę się na nowo uczyć ruszać. Przejechałem 5000 km i nadal to samo. Przy ruszaniu bez pedału gazu wszystko ok, nawet z gazem czasami się wstrzelę w płynne ruszanie, ale praktycznie podczas każdej jazdy gdy ruszam, coś takiego się wydarzy.
Moim zdaniem problem nie jest związany z silnikiem czy sprzęgłem, a z oprogramowaniem.
Zauważcie, że gdy puszczacie sprzęgło samochód automatycznie dodaje około 300-500 obrotów aby ruszyć, gdy ruszy z miejsca tą samą ilość obrotów odejmuje. Niestety to samo dzieje się gdy ruszacie z miejsca z gazem, dodajecie do np 2000 obrotów Puszczacie sprzęgło, samochód automatycznie dodaje od siebie, wy już ruszyliście i nagle samochód odbiera te 400 obrotów i właśnie w tym momencie następuje szarpnięcie.

Nie wiem czy jasno się wyraziłem. Jestem totalnym laikiem i nie wiem czy to w tym problem, aczkolwiek napisałem do VW czy można wyłączyć ten system z dodawaniem i odejmowaniem obrotów. Czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam, m
ODPOWIEDZ