1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Tiggy »

Zbychersky pisze: 17 lip 2019, 12:22
Pado pisze: 17 lip 2019, 11:58 a wy macie tego kangura cały czas czy TYLKO jednorazowo po uruchomieniu zimnego silnika i ruszeniu? czy występuje potem cały czas(nawet jak silnik ciepły )- w korku, przy ruszaniu ze skrzyżowania itd...?
Na ciepłym w korku też się zdarza :(
Tzn to są 2 różne kwestie: 'kangur na zimnym' występuje tylko po uruchomieniu, auto charakterystycznie szarpie i falują obroty przy lekkim dodawaniu gazu. Po ok 100 m problemu nie da się już wywołać. Szarpanie jest tym mocniejsze im zimniejszy silnik.

Na ciepłym (w korku) też występuje szarpnięcie przy ruszaniu. Jestem w stanie ruszyć płynnie, ale wymaga to bardzo umiejętnego operowania gazem i sprzęgłem (wg mnie chodzi o jednostajne naciskanie gazu,delikatne odpuszczenie/wciśnięcie powoduje szarpnięcie, trochę jak L'ka w czasie pierwszej jazdy). Jest to wg mnie również wada - w żadnym innym aucie nie doświadczam czegoś takiego.

Sądzę, że obie te rzeczy są ze sobą powiązane. Ale o ile drugą kwestię można na siłę tłumaczyć tym, że ta skrzynia "tak ma" to pierwsza jest ewidentną usterką.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Pado »

to nie, z tego co piszesz, to nie mam czegoś takiego...o ile przy ruszeniu od razu po uruchomieniu po długim postoju jestem w stanie to wywołać (podkreślam wywołać, nie że to wsytępuje) to na ciepłym nie mam żadnych zastrzeżeń- auto jeździ płynnie...
nic, poczekamy na zimę...
michalmichna
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2019, 14:10

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: michalmichna »

A wiecie może czy w automacie jest ten sam problem? Czy tam raczej nie występuje?
ca5tor
Posty: 35
Rejestracja: 10 sie 2018, 15:16

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: ca5tor »

Nie występuje.Jest ok.
freerider
Posty: 6
Rejestracja: 10 cze 2019, 9:48

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: freerider »

Podobno aktualnie ciężko zamówić auto z 1.5 TSI - https://spidersweb.pl/autoblog/grupa-vw-silnik-1-5-tsi/
Szczerze to mam dość już tego auta i tej marki. Jeżeli miałbym drugie auto to skorzystałbym z rękojmi. Przy zakupie nawet przez myśl mi nie przeszło że nowe auto może mieć tak podstawowe problemy jak płynność jazdy.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Pado »

na niemieckim forum ktoś napisał, że jest Hochdruck (wysokie ciśnienie) na rozwiązanie tego problemu w VW , ale nie ma żadnych info odnośnie terminu...
michalmichna
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2019, 14:10

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: michalmichna »

Dzisiaj w salonie powiedziano mi ze będzie ciężko z zamówieniem 1,5 tsi 130 km (szukam w automacie), bo producent wycofuje ten silnik i nie będzie już produkowany. Będzie 1,5 150 km

freerider pisze: 23 lip 2019, 11:30 Podobno aktualnie ciężko zamówić auto z 1.5 TSI - https://spidersweb.pl/autoblog/grupa-vw-silnik-1-5-tsi/
Szczerze to mam dość już tego auta i tej marki. Jeżeli miałbym drugie auto to skorzystałbym z rękojmi. Przy zakupie nawet przez myśl mi nie przeszło że nowe auto może mieć tak podstawowe problemy jak płynność jazdy.
Zbychersky
Posty: 35
Rejestracja: 13 kwie 2019, 11:36

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Zbychersky »

freerider pisze: 23 lip 2019, 11:30 Podobno aktualnie ciężko zamówić auto z 1.5 TSI - https://spidersweb.pl/autoblog/grupa-vw-silnik-1-5-tsi/
Szczerze to mam dość już tego auta i tej marki. Jeżeli miałbym drugie auto to skorzystałbym z rękojmi. Przy zakupie nawet przez myśl mi nie przeszło że nowe auto może mieć tak podstawowe problemy jak płynność jazdy.
Zaraz po tym jak dodali ten artykuł napisałem do nich maila opisując jakie są z tym silnikiem problemy, mają się podobno przyjrzeć sprawie :D

Przy okazji napisałem również do:
  • TVN Turbo
  • Tygodnika Motor
  • Auto Motor i Sport
  • Auto Świat
elektrykk
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2019, 7:18

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: elektrykk »

Cenniki - rok modelowy 2020, nie ma nawet 1.0 TSI.
Załączniki
1.jpg
1.jpg (102.37 KiB) Przejrzano 5642 razy
freerider
Posty: 6
Rejestracja: 10 cze 2019, 9:48

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: freerider »

Na tym forum https://www.trocforums.co.uk/viewtopic. ... start=1520 jest kilka przypadków w których kupujący zwrócili swoje auta z powodzeniem. Rozumiem że u nas jedyna droga to rękojmia ? Jestem już coraz bliżej tej decyzji, ostatnio zauważyłem że koło dwumasowe staje się coraz głośniejsze podczas tego szarpania, obawiam się że może się przez to uszkodzić.
ODPOWIEDZ