1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Zbychersky
Posty: 35
Rejestracja: 13 kwie 2019, 11:36

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Zbychersky »

freerider pisze: 25 lip 2019, 15:02 Na tym forum https://www.trocforums.co.uk/viewtopic. ... start=1520 jest kilka przypadków w których kupujący zwrócili swoje auta z powodzeniem. Rozumiem że u nas jedyna droga to rękojmia ? Jestem już coraz bliżej tej decyzji, ostatnio zauważyłem że koło dwumasowe staje się coraz głośniejsze podczas tego szarpania, obawiam się że może się przez to uszkodzić.
Poczytaj warunki gwarancji, VW zabezpieczył się przed zwrotami.
freerider
Posty: 6
Rejestracja: 10 cze 2019, 9:48

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: freerider »

Zbychersky pisze: 25 lip 2019, 17:34
freerider pisze: 25 lip 2019, 15:02 Na tym forum https://www.trocforums.co.uk/viewtopic. ... start=1520 jest kilka przypadków w których kupujący zwrócili swoje auta z powodzeniem. Rozumiem że u nas jedyna droga to rękojmia ? Jestem już coraz bliżej tej decyzji, ostatnio zauważyłem że koło dwumasowe staje się coraz głośniejsze podczas tego szarpania, obawiam się że może się przez to uszkodzić.
Poczytaj warunki gwarancji, VW zabezpieczył się przed zwrotami.
Myślisz że w UK są inne warunki gwarancji ?
jodrak
Posty: 40
Rejestracja: 22 lut 2019, 19:03

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: jodrak »

Ja zgłaszałem głośna pracę sprzęgła niestety ten typ tak ma jedyna ich odpowiedź
Zbychersky
Posty: 35
Rejestracja: 13 kwie 2019, 11:36

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Zbychersky »

freerider pisze: 26 lip 2019, 10:25
Zbychersky pisze: 25 lip 2019, 17:34
freerider pisze: 25 lip 2019, 15:02 Na tym forum https://www.trocforums.co.uk/viewtopic. ... start=1520 jest kilka przypadków w których kupujący zwrócili swoje auta z powodzeniem. Rozumiem że u nas jedyna droga to rękojmia ? Jestem już coraz bliżej tej decyzji, ostatnio zauważyłem że koło dwumasowe staje się coraz głośniejsze podczas tego szarpania, obawiam się że może się przez to uszkodzić.
Poczytaj warunki gwarancji, VW zabezpieczył się przed zwrotami.
Myślisz że w UK są inne warunki gwarancji ?
Myślę że tak :)
anusz
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2019, 18:25

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: anusz »

Na mojego czekałem równo rok. Wersja R-Line, 1.5, manualna skrzynia. Z forum wiedziałem o "kangurze" więc przed podpisaniem protokołu odbioru w podziemnym garażu salonu pojeździłem próbnie. Nie było z tym problemu, tylko przed jazdą chłopak, który mi go sprzedawał wklepał ograniczenie do 40 km. Próbowałem na wszystkie sposoby i żadnego szarpania nie udało mi się wywołać. Przejechałem 3000 km i jest dobrze. To mnie uspokoiło. Ale niestety po pewnym czasie zauważyłem ( też ten problem jest tu poruszany), brak dostatecznej reakcji na gaz przy redukcji na 2 bądź 3 bieg. Jadę na wyższym biegu przed progiem zwalniającym zwalniam do 15 km, redukcja na 2 bieg i nic. Po dobrej chwili auto zaczyna reagować na gaz i przyśpiesza. Albo wciskam pedał kilkakrotnie i dopiero reakcja. Na gorącym silniku trochę lepiej. Zgłosiłem to w serwisie, wyznaczyli termin. Półkę tylną(lekko zdeformowaną z prawego boku) która mi wyskakiwała podczas zamykania z zaczepów wymienią bez gadania, plus bok który został porysowany. Ale z brakiem dostatecznej reakcji na gaz na 2 i 3 biegu szef serwisu nie chciał się zgodzić. Ja argumentowałem, on swoje, bo to turbodoładowanie, bo to obroty mi spadły do 1000 itp. Wykonaliśmy jazdę próbną (na zmianę) przed salonem jadę przyhamowuję wrzucam dwójkę(prędkość 10-15 km) i nic, pustka, a on dalej swoje, że tak ma być. Przytoczyłem liczne wypowiedzi z forum na ten temat i prasy zagranicznej, że problem jest i się o tym pisze. To poskutkowało, wzięli auto na 1 godz. (ja na spacer do pobliskiej Agaty - meble). Po godzinie szef serwisu zakomunikował mi, że mam najnowsze oprogramowanie(rozumiem, że mi je wgrali) i według niego jest wszystko w porządku. Na moje zapytanie- co dalej gdyby problem nie został rozwiązany, odpowiada, proszę najpierw spróbować. Minął tydzień, jeżdżę i w końcu mam pełną frajdę z jazdy. Żadnej pustki silnik ładnie reaguje na gaz na 2 i 3 biegu. Specjalnie zwalniam, hamuje i redukuje na niższe biegi i jest ok, auto płynnie przyśpiesza co mnie bardzo cieszy, mam nadzieję, że tak już zostanie- pozdrawiam, życzę rozwiązania Waszych problemów.
Zbychersky
Posty: 35
Rejestracja: 13 kwie 2019, 11:36

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Zbychersky »

anusz pisze: 26 lip 2019, 19:27 Na mojego czekałem równo rok. Wersja R-Line, 1.5, manualna skrzynia. Z forum wiedziałem o "kangurze" więc przed podpisaniem protokołu odbioru w podziemnym garażu salonu pojeździłem próbnie. Nie było z tym problemu, tylko przed jazdą chłopak, który mi go sprzedawał wklepał ograniczenie do 40 km. Próbowałem na wszystkie sposoby i żadnego szarpania nie udało mi się wywołać. Przejechałem 3000 km i jest dobrze. To mnie uspokoiło. Ale niestety po pewnym czasie zauważyłem ( też ten problem jest tu poruszany), brak dostatecznej reakcji na gaz przy redukcji na 2 bądź 3 bieg. Jadę na wyższym biegu przed progiem zwalniającym zwalniam do 15 km, redukcja na 2 bieg i nic. Po dobrej chwili auto zaczyna reagować na gaz i przyśpiesza. Albo wciskam pedał kilkakrotnie i dopiero reakcja. Na gorącym silniku trochę lepiej. Zgłosiłem to w serwisie, wyznaczyli termin. Półkę tylną(lekko zdeformowaną z prawego boku) która mi wyskakiwała podczas zamykania z zaczepów wymienią bez gadania, plus bok który został porysowany. Ale z brakiem dostatecznej reakcji na gaz na 2 i 3 biegu szef serwisu nie chciał się zgodzić. Ja argumentowałem, on swoje, bo to turbodoładowanie, bo to obroty mi spadły do 1000 itp. Wykonaliśmy jazdę próbną (na zmianę) przed salonem jadę przyhamowuję wrzucam dwójkę(prędkość 10-15 km) i nic, pustka, a on dalej swoje, że tak ma być. Przytoczyłem liczne wypowiedzi z forum na ten temat i prasy zagranicznej, że problem jest i się o tym pisze. To poskutkowało, wzięli auto na 1 godz. (ja na spacer do pobliskiej Agaty - meble). Po godzinie szef serwisu zakomunikował mi, że mam najnowsze oprogramowanie(rozumiem, że mi je wgrali) i według niego jest wszystko w porządku. Na moje zapytanie- co dalej gdyby problem nie został rozwiązany, odpowiada, proszę najpierw spróbować. Minął tydzień, jeżdżę i w końcu mam pełną frajdę z jazdy. Żadnej pustki silnik ładnie reaguje na gaz na 2 i 3 biegu. Specjalnie zwalniam, hamuje i redukuje na niższe biegi i jest ok, auto płynnie przyśpiesza co mnie bardzo cieszy, mam nadzieję, że tak już zostanie- pozdrawiam, życzę rozwiązania Waszych problemów.
Kiedy wyprodukowany?
anusz
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2019, 18:25

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: anusz »

W 2019 r. Odebrałem 26.04.2019.
Zbychersky
Posty: 35
Rejestracja: 13 kwie 2019, 11:36

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Zbychersky »

anusz pisze: 26 lip 2019, 20:49 W 2019 r. Odebrałem 26.04.2019.
Niestety do Golfa np z 2018 roku dalej nie ma aktualizacji :(
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: MarioMc »

Ja dodam od siebie iż mimo ze mam DSG po 2 tygodniach jazdy potwierdzam iż problem ten tez występuje. Szarpanie na zimnym aucie w dolnym zakresie obrotów pomiędzy 1000 a 2000 obrotów jest wyczuwalne, nie ma co prawda kangura, ale nie jest to normalne płynne przyspieszanie )-:.
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
ODPOWIEDZ