1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
maxbmx
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2019, 23:16

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: maxbmx »

Diler w Bielsku-Białej powiedział, że nie mają na to rozwiązania. TPI 2048749/5 czuję, że za niedługo padnie mi sprzęgło od tego szarpania. Dramat.
Zbychersky
Posty: 35
Rejestracja: 13 kwie 2019, 11:36

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Zbychersky »

maxbmx pisze: 30 lip 2019, 11:38 Diler w Bielsku-Białej powiedział, że nie mają na to rozwiązania. TPI 2048749/5 czuję, że za niedługo padnie mi sprzęgło od tego szarpania. Dramat.
Dealer w Bielsku to nieporozumienie. Zresztą VW odbiera im właśnie licencje :D
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: The Rock »

Zbychersky pisze: 30 lip 2019, 11:55 Dealer w Bielsku to nieporozumienie. Zresztą VW odbiera im właśnie licencje :D
Czemu? Nie mają kasy, żeby kupować cały nieschodzący złom na plac?
Zbychersky
Posty: 35
Rejestracja: 13 kwie 2019, 11:36

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Zbychersky »

Z tego co mnie doszły słuchy to po prostu kiepska obsługa i licencja zostanie przejęta przez innego dealera z Bielska :)
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Tiggy »

Zbychersky pisze: 30 lip 2019, 12:27 Z tego co mnie doszły słuchy to po prostu kiepska obsługa i licencja zostanie przejęta przez innego dealera z Bielska :)
Gdyby jakość obsługi o tym decydowała to połowa ASO VW już dawno przestałaby istnieć, z Porsche Krańcowa Poznań na czele.
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: The Rock »

Zbychersky pisze: 30 lip 2019, 12:27 Z tego co mnie doszły słuchy to po prostu kiepska obsługa i licencja zostanie przejęta przez innego dealera z Bielska :)
Wątpię, żeby w przypadku tego koncernu "kiepska obsługa" była jedyną przyczyną odebrania licencji.
Zbychersky
Posty: 35
Rejestracja: 13 kwie 2019, 11:36

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Zbychersky »

Pewnie zawazyly tez inne czynniki, ja znam ten jeden :)
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Tiggy »

Na forum Kodiaq'a ktoś wysłał pytanie do Zachara, żeby odpytał VW:

https://www.kodiaq-klub.pl/forum/viewto ... =40#p24728


Złożyłem oficjalne zapytanie do vw
Ich odpowiedź:

Odnotowaliśmy pojedyncze zgłoszenia dotyczące tej kwestii, wyłącznie w autach wyposażonych w silnik 1.5 TSI i manualną skrzynię biegów. Silnik lekko szarpie podczas bardzo delikatnego naciskania na pedał przyspieszenia lub podczas zwalniania w trybie hamowania silnikiem, występuje też w fazie rozgrzewania (temp. płynu chłodzącego < ok. 70°C) podczas przełączania od 1 do 3 biegu. Producent poinformował nas, że przyczyną tej dysfunkcji jest oprogramowanie sterownika silnika, które wymaga optymalizacji. Obecnie trwają intensywne prace nad opracowaniem i wdrożeniem nowego oprogramowania.

Pozdrawiam
Zachar
"Pojedyncze" - w języku dyplomacji, znaczy to, że zawaliły ich zgłoszenia :D
Zbychersky
Posty: 35
Rejestracja: 13 kwie 2019, 11:36

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Zbychersky »

Tiggy pisze: 30 lip 2019, 13:27 Na forum Kodiaq'a ktoś wysłał pytanie do Zachara, żeby odpytał VW:

https://www.kodiaq-klub.pl/forum/viewto ... =40#p24728


Złożyłem oficjalne zapytanie do vw
Ich odpowiedź:

Odnotowaliśmy pojedyncze zgłoszenia dotyczące tej kwestii, wyłącznie w autach wyposażonych w silnik 1.5 TSI i manualną skrzynię biegów. Silnik lekko szarpie podczas bardzo delikatnego naciskania na pedał przyspieszenia lub podczas zwalniania w trybie hamowania silnikiem, występuje też w fazie rozgrzewania (temp. płynu chłodzącego < ok. 70°C) podczas przełączania od 1 do 3 biegu. Producent poinformował nas, że przyczyną tej dysfunkcji jest oprogramowanie sterownika silnika, które wymaga optymalizacji. Obecnie trwają intensywne prace nad opracowaniem i wdrożeniem nowego oprogramowania.

Pozdrawiam
Zachar
"Pojedyncze" - w języku dyplomacji, znaczy to, że zawaliły ich zgłoszenia :D
Też do niego pisałem, dostałem tylko krótką odpowiedź że wie o tym a VW robi nowy soft...
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: The Rock »

Jeśli to wina softu to tu mi kaktus wyrośnie.
Gdyby chodziło tylko o soft, to problem zostałby już dawno rozwiązany, a tu mija już około półtora roku jak zaczęły pojawiać się sygnały i nic.
ODPOWIEDZ