T-Roc - wady i zalety

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
anka
Posty: 6
Rejestracja: 06 cze 2018, 10:55

T-Roc - wady i zalety

Post autor: anka »

Hej! :)
Zaczynałam już odrobinę podobny temat z pytaniem o to, co zamiast T-Roca, ale nadal rozważam kilka opcji i w związku z tym zadam ciut podobne pytanie w inny sposób. 8-)

Jakie są T-roca:
- wady,
- zalety?


Jest mi potrzebna taka burza mózgów :) Pomożecie? :mrgreen:
btr
Posty: 68
Rejestracja: 26 lut 2018, 17:59

Re: T-Roc - wady i zalety

Post autor: btr »

anka pisze: 30 lip 2018, 15:14wady
cena
anka
Posty: 6
Rejestracja: 06 cze 2018, 10:55

Re: T-Roc - wady i zalety

Post autor: anka »

btr pisze: 30 lip 2018, 15:16
anka pisze: 30 lip 2018, 15:14wady
cena
Szybka reakcja. Dzięki :) Cenę mam już na własnej liście wad. :(
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: T-Roc - wady i zalety

Post autor: The Rock »

Co do ewidentnych wad: zanim pierwszy raz wsiadłem do T-Roca, obejrzałem i przeczytałem kilka testów, w których prawie każdy krytykował twardość i tandetność plastików w górnej części deski rozdzielczej i boczków drzwiowych. Wtedy uznałem, że się czepiają i z powodu wrodzonej przekory chciałem sam sobie udowodnić, że wcale nie jest tak źle. :)

Ale niestety - muszę to potwierdzić - uważam, że ten tandetny, twardy i błyszczący plaścior na górze jest skandalem jak na auto, które kosztuje jednak spore pieniądze.

Czy cena jest wadą? Cóż - nabywców chyba nie brakuje, więc chyba nie jest tak strasznie.

Jest to specyficzny samochód, dla określonego typu klienta - coś co dla jednego może być wadą, dla innego będzie zaletą i vice versa.
macieks
Posty: 24
Rejestracja: 30 lip 2018, 13:22

Re: T-Roc - wady i zalety

Post autor: macieks »

w grudniu 2017 kupowałem Passata 1.4 manual. Po pół roku go sprzedałem bo mało praktyczny jak na zakorkowaną warszawkę. Kupiłem t-roca automat trochę ponad 20k więcej niż nowego pastucha i nie żałuje. Pomimo twardych plastików nic a nic nie trzeszczy. Teraz zresztą marki premium tez ładują twarde plastyki. Z jednej strony to oszczędności z drugiej coś ostatnio czytałem że twarde plastyki nie wydzielają jakiś toksycznych związków pod wpływem wysokich temperatur (ile w tym prawdy?). Jakby ktoś coś jeszcze chciał się dowiedzieć to pisać proszę.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: T-Roc - wady i zalety

Post autor: paulr »

- jak dla mnie idealny do miasta. W trasie też nie jest źle. Siedzi sie wyżej i jak dla mnie wygodniej niż w passacie. Do tego spotkanie 2 takiego samego malo prawdopodne narazie.
Wady : - spalanie, Start stop zawsze włączony po zapaleniu, auto hold z działającym stopem.
Co do spalanie mi to akurat nie przeszkadza. Miałem auta ktore wiecej paliły. Ale cos jest jak dla mnie nie tak. By lzejszy, mniejszy, z mniejszym silnikiem i mniej zapakowany w trasie spalał prawie tyle co Chevrolet orlando z silnikiem 1.8 i 5 biegową skrzynią:-)
macieks
Posty: 24
Rejestracja: 30 lip 2018, 13:22

Re: T-Roc - wady i zalety

Post autor: macieks »

jak dla mnie największą wadą tego samochodu są siedzenia. Wczoraj zrobiłem kilkaset km i dzisiaj nie mogę usiąść na d.. Nie wiem jak u was ale na drogach lokalnych kilka razy zwiesiła mi się nawigacja, komunikaty mówił poprawnie ale pojazd na mapie nie przesuwał się. Ktoś może mi wytłumaczyć co oznacza wybór klimatyzacji eco?
Iso
Posty: 32
Rejestracja: 17 lip 2018, 11:18

Re: T-Roc - wady i zalety

Post autor: Iso »

macieks pisze: 30 lip 2018, 22:32 jak dla mnie największą wadą tego samochodu są siedzenia. Wczoraj zrobiłem kilkaset km i dzisiaj nie mogę usiąść na d.. Nie wiem jak u was ale na drogach lokalnych kilka razy zwiesiła mi się nawigacja, komunikaty mówił poprawnie ale pojazd na mapie nie przesuwał się. Ktoś może mi wytłumaczyć co oznacza wybór klimatyzacji eco?
Wolniej doprowadza temperaturę do zadanej-intensywność nawiewu jest dość niska.
macieks
Posty: 24
Rejestracja: 30 lip 2018, 13:22

Re: T-Roc - wady i zalety

Post autor: macieks »

thx, w pastuszku tego nie miałem albo nie natrafiłem w ustawieniach
macieks
Posty: 24
Rejestracja: 30 lip 2018, 13:22

Re: T-Roc - wady i zalety

Post autor: macieks »

teraz mi się przypomniało że sprzedawca w VW coś mi mówił że te białe obszycia na siedzeniach to jakiś dramat, po jakimś czasie się wyciera i odbarwia :)
ODPOWIEDZ