T-Roc - wady i zalety

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
macieks
Posty: 24
Rejestracja: 30 lip 2018, 13:22

Re: T-Roc - wady i zalety

Post autor: macieks »

:)
Jorgus
Posty: 7
Rejestracja: 07 cze 2018, 18:59

Re: T-Roc - wady i zalety

Post autor: Jorgus »

Zaobserwowałem nieprawidłowość w pokazywaniu naładowania bateri telefonu kom. Przy prawie wyczerpanej baterii tel 7 % naładowania na panelu auta pokazuje 100% . ??
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: T-Roc - wady i zalety

Post autor: paulr »

U mnie bateria pokazuje dobrze.
permuto
Posty: 20
Rejestracja: 21 cze 2018, 15:29

Re: T-Roc - wady i zalety

Post autor: permuto »

Jorgus pisze: 03 sie 2018, 12:35 Zaobserwowałem nieprawidłowość w pokazywaniu naładowania bateri telefonu kom. Przy prawie wyczerpanej baterii tel 7 % naładowania na panelu auta pokazuje 100% . ??
Raczej problem z telefonem
maksymilian
Posty: 15
Rejestracja: 10 lip 2018, 9:19

Re: T-Roc - wady i zalety

Post autor: maksymilian »

u mnie też pokazuje dobrze
maksymilian
Posty: 15
Rejestracja: 10 lip 2018, 9:19

Re: T-Roc - wady i zalety

Post autor: maksymilian »

Z innej beczki - brakuje mi miejsca na gaśnice, często nawet małe samochody mają w bagażniku wyprofilowane miejsce z jakimś zaczepem na rzep albo klip plastikowy na gaśnicę a tutaj narazie wożę w schowku w pod siedzeniem i w bagażniku tłucze się na zakrętach. Może macie jakiś pomysł
Zielony1
Posty: 10
Rejestracja: 30 lip 2018, 18:12

Re: T-Roc - wady i zalety

Post autor: Zielony1 »

Gaśnicę zamontowałem w dokupionym uchwycie na rzepy we węce w bagażniku z prawej strony, lekko na ukos tak aby rzepy przyczepiły się do bocznej ścianki i do nadkola. Na razie trzyma.
Mariusz
Posty: 11
Rejestracja: 27 lip 2019, 23:42

Re: T-Roc - wady i zalety

Post autor: Mariusz »

Witam
Zaznacze może na początek, że nie mam t-rocka, rozważam poważnie jego zakup.
Poczytałem troche fora zagraniczne i z wad jakie podają (oprócz tych wymienionych już wątku) sa takie.

1.) Brak spryskiwaczy lamp przednich - zima jak pada snieg, jest błoto trzeba się zatrzymywać aby oczyścic lampy przednie co jest upiersliwe na dłuższej trasie i w nocy
2.) Lampy ledowe zamarzaja podczas śniezycy - trzeba zakładać rekawice i je skrobać.
2.) Tempomat aktywny podczas śnieżycy i oblodzenia przestaje działać (sygnalizuje awarię i się wyłącza ) i trzeba go często czyścić jeżeli chcemy z niego korzystać.
3.) Do usb wkładany jesgt stic z karta LTE można go łatwo niechcący wyłamać, a w gorące słoneczne dni jak auto stoi nagrzewa się mocno od światła przez co słabo działa.
4.) Wypalanie się lumintaroów lampach przednich - zaczynają świecić różną barwą światła.

Jak to jest w Polskich warunkach użytkowania auta ?
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: T-Roc - wady i zalety

Post autor: Pado »

W poprzednim aucie tez mialem radar (antykolizyjny, uzywany takze do acc) (inna marka) i podczas opadow sniegu czy mocnego deszczu takze nie dzialal- to nie wada wg mnie, taki urok tej techniki
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: T-Roc - wady i zalety

Post autor: paulr »

Mam t-rocka ponad rok. Radar nie działał raz. Ale naprawde mocno padało ( nie działa też tak jest zamiast koła dojazdowka ale to nie wiem dlaczego ) lampy niestety faktycznie zimą trzeba skrobać. Karty w modemie na usb nie trzeba miec w porcie usb. Zamias tego mozna kupic router wifi za 150zl i działa to wedlug mnie lepiej. I w kwestii zasypywania lamp sniegiem to faktycznie tak jest. Podczas opadow sniegu zasypuje lampy i tak samo kierunkowskazy ( z pozycyjnymi ). Tylko akurat przedstawione wady dotyczą kazdego auta z tym wyposażeniem
ODPOWIEDZ