T-Roc - wady i zalety

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Mariusz
Posty: 11
Rejestracja: 27 lip 2019, 23:42

Re: T-Roc - wady i zalety

Post autor: Mariusz »

paulr pisze: 28 lip 2019, 11:46 Mam t-rocka ponad rok. Radar nie działał raz. Ale naprawde mocno padało ( nie działa też tak jest zamiast koła dojazdowka ale to nie wiem dlaczego ) lampy niestety faktycznie zimą trzeba skrobać. Karty w modemie na usb nie trzeba miec w porcie usb. Zamias tego mozna kupic router wifi za 150zl i działa to wedlug mnie lepiej. I w kwestii zasypywania lamp sniegiem to faktycznie tak jest. Podczas opadow sniegu zasypuje lampy i tak samo kierunkowskazy ( z pozycyjnymi ). Tylko akurat przedstawione wady dotyczą kazdego auta z tym wyposażeniem
Dzieki za pomysl z routerem wifi, a jak go zasilasz jak wyłączasz auto aby działał 24h?

Co do brudzenia się lamp, jest to dla mnie istotne, bo ja czesto jeżdze w nocy jeśli juz gdzieś dalej jade i ciężko mi wyobrazić siebie i swoją walke w noc gdzie pada sypie sniegiem albo jest błoto i auta przedemna zapaskudzi mi lampy abym co jakis czask stawala na stacji i je czyscil.

Z wad jakie podają ludkowie z północy krajów to jeszcze brak podgrzewanej szyby przedniej, słabo działające podgrzewanie dysz spryskiwaczy, no i wraca brak spryskiwaczy reflektorów przednich. Wiem, że oni maja zimę i chlapę przez pół roku u nas jest top 3 miesiące max, ale jak czytam walke kolesia na 200km drodze zaliczył 3 stacje aby przemyć lampy bo nic widac nie było to mnie lekko odstrasza od użyktowania auta zima.

M.

Ps. nikt nie ma auta z silkienie TDi 1.9 ??
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: T-Roc - wady i zalety

Post autor: Pado »

1.9 tdi? To jeszcze oferuja? Bo z tego co wiem, to od kilku lat juz nie...

Co do lamp i zimy... No właśnie, jakiej zimy... Zimy sa coraz bardziej bezsniezne, a jak sie zdarzy atak to max kilka dni
Mariusz
Posty: 11
Rejestracja: 27 lip 2019, 23:42

Re: T-Roc - wady i zalety

Post autor: Mariusz »

HI
No jest :) ale 2.0 TDI a nie 1.9 sorki pomylka moja :oops:

T-Roc Premium 2.0 TDI 4MOTION 110 kW / 150 KM automatyczna, DSG 7-stopniowa

Jeszcze troche a tak sie zaczne podpisywac tutaj ;D
Tylko musze sie do szczescia gdzies czyms takim przejechac aby nie było. że zamawiam w ciemno :)


D.
funtchomas
Posty: 85
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:55

Re: T-Roc - wady i zalety

Post autor: funtchomas »

Mariusz pisze: 28 lip 2019, 19:10 Jeszcze troche a tak sie zaczne podpisywac tutaj ;D
Tylko musze sie do szczescia gdzies czyms takim przejechac aby nie było. że zamawiam w ciemno :)
Ja zamówiłem w ciemno :D
2.0 TSI DSG 4Motion Indium Grey 8-)
pkrzychu
Posty: 49
Rejestracja: 17 cze 2018, 23:39

Re: T-Roc - wady i zalety

Post autor: pkrzychu »

Nie wiem do końca czy jest to tylko u mnie, coś nie działa czy też po prostu nie ma czujnika poziomu płynu spryskiwaczy. Wczoraj jechałem w trasie i nagle się skończył. Jak patrzę na allegro to zbiornik jest wyposażony w czujnik. Poproszę o potwierdzenie bądź zaprzeczenie.
T-Roc 1,5 DSG energetic orange + czarny dach premium plus dodatki
Dario
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2018, 18:28
Lokalizacja: Kraków

Re: T-Roc - wady i zalety

Post autor: Dario »

kontrolka poziomu płynu do spryskiwaczy jest tylko w "Pakiecie zimowym" oprócz podgrzewanych foteli przednich i podgrzewanych dyszy spryskiwaczy. Jak masz ten pakiet to powinno pokazać niski stan płynu.
2.0TSI DSG 4Motion Premium Ravenna Blue/Black
Pakiet: Komfort, Drogowy, Sport, Zimowy, Siedzenia Komfortowe; Elektryczna Pokrywa Bagaznika
pkrzychu
Posty: 49
Rejestracja: 17 cze 2018, 23:39

Re: T-Roc - wady i zalety

Post autor: pkrzychu »

Dzięki niestety nie mam. Raczej bym powiedział że to powinien być taki standard. Rozumiem fotele podgrzewane-koszty, ale czujnik poziomu płynu?
T-Roc 1,5 DSG energetic orange + czarny dach premium plus dodatki
Teq
Posty: 4
Rejestracja: 20 lip 2019, 8:10

Re: T-Roc - wady i zalety

Post autor: Teq »

Z wad to:
Brak schowka na okulary (przynajmniej w wersji advance nie wiem jak w premium), ciężko chodząca klapa bagażnika (w wersji bez elektrycznego otwierania), dla mnie te ledy do jazdy dziennej mają tragiczny kształt, fajniej już wyglądają nawet w VW transporter ;), wygłuszenie gorsze niż w golfie vi (ale z kolei ta mata wygłuszająca klapę jest mała i się nie powinna odrywać). Do tej pory jeździłem hatchback ami i pomimo że ten t-roc dosłownie troszkę wyższy to znacznie bardziej nim buja na zakręcie niż takim golfem. Dla mnie subiektywnie nie czuć tych 150 koni w 1.5 TSI za to mój egzemplarz pali zaskakująco mało.
Teq
Posty: 4
Rejestracja: 20 lip 2019, 8:10

Re: T-Roc - wady i zalety

Post autor: Teq »

A i klapa silnika na patyku to trochę żenada.
spinka009
Posty: 21
Rejestracja: 09 wrz 2018, 9:56

Re: T-Roc - wady i zalety

Post autor: spinka009 »

pkrzychu pisze: 05 sie 2019, 18:46 Nie wiem do końca czy jest to tylko u mnie, coś nie działa czy też po prostu nie ma czujnika poziomu płynu spryskiwaczy. Wczoraj jechałem w trasie i nagle się skończył. Jak patrzę na allegro to zbiornik jest wyposażony w czujnik. Poproszę o potwierdzenie bądź zaprzeczenie.
Potwierdzam u mnie też skonczył się płyn i żadna kontrolka nie zaświeciła, też myślałem ze jest w standardzie coś takiego bo nawet w pasacie b5 99 rok to miałem :( a tu rozczarowanie
ODPOWIEDZ