Wyświetlacz Discover Media w trybie auto

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Tomek
Posty: 16
Rejestracja: 16 wrz 2019, 8:37

Wyświetlacz Discover Media w trybie auto

Post autor: Tomek »

Cześć

W moim TRocu (1.5, manual, Premium) gdy wybiore tryb “Auto” wyświetlacza Discover Media to niezależnie czy jest dzień czy noc, czy świeci słońce czy jest pochmurno to zawsze pokazuje tak jakby była noc (czyli ten ciemny widok)
Jak wybiore widok “dzień” to jest ok - pokazuje jasny widok.
Czy to jakiś standard, albo coś źle robie, albo to jakiś specyficzny bład mojego egzemplarza?

Pzdr
Tomek
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Wyświetlacz Discover Media w trybie auto

Post autor: Pado »

To raczej coś jest nie tak-u mnie zmienia przy ustawieniach auto.
Sprawdz ustawienia czujnika swiatel, choc tam chyba sa trzy poziomy... A światła masz na auto?
Tomek
Posty: 16
Rejestracja: 16 wrz 2019, 8:37

Re: Wyświetlacz Discover Media w trybie auto

Post autor: Tomek »

Nie. Swiatla zazwyczaj nie mam na auto. To ma jakies znaczenie?
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: Wyświetlacz Discover Media w trybie auto

Post autor: MarioMc »

Sprawdze u siebie, ale czy Discover Media nie ma wlasnego czujnika natężenia śwata? Nie sprawdzałem w aktualnych systemach, ale RNS i RDS na pewno mialy wlasne czjniki.
U mnie dziala auto i o ile pamiętam jak wjeżdżam do tunelu lub garażu to najpierw zawsze zmienia się tło na ciemne w Discover, a po chwili dopiero zapalają się światła.
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
mike
Posty: 22
Rejestracja: 20 lut 2018, 21:52

Re: Wyświetlacz Discover Media w trybie auto

Post autor: mike »

a gdzie jest czujnik natężenia światła do nawigacji? może jest czymś zasłonięty?
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Wyświetlacz Discover Media w trybie auto

Post autor: Pado »

A wg mnie czujnik zmiechrzu jest połączony z navi(wyswietlaczem) i innymi rzeczami (podswietlenia itd) i nie ma osobnego czujnika. Na światłach w pozycji "auto" kiedy swiatla sie włączają to navi przechodzi w tryb nocny...jesli nie jeździsz na trybie auto to nie ma osobnego czujnika i moze navi jest tak zaprogramowana, ze jest zawsze w trybie nocnym
Tomek
Posty: 16
Rejestracja: 16 wrz 2019, 8:37

Re: Wyświetlacz Discover Media w trybie auto

Post autor: Tomek »

Moźe tak być jak pisze Pado.
Co ciekawe kilka miesięcy temu jeździłem Passatem z takim samym Discover Media i było tak samo.
Jade za 3 tygi do serwisu więc zapytam wtedy przy okazji.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Wyświetlacz Discover Media w trybie auto

Post autor: paulr »

A wiec tak 0- nawigacja jasna, auto nawigacja zmienia sie jak swiatla. Wszystko nastepne ( pozycyjne mijania) nawi zawsze ciemna. Od zawsze tak mialem. Mam auto ustawione na bardzo wczesnie i deszcz i tak mozna jezdzic spokojnie ze swiatlami. Przez 18 tysiecy nie bylo ze byla mgla czy cos w rym stylu a ja na dziennych.
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: Wyświetlacz Discover Media w trybie auto

Post autor: MarioMc »

Sprawdziłem dzisiaj i jest dokładnie tak jak pisze Paulr. ;-)
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
ODPOWIEDZ