Koło dojazdowe reklamacja

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Zielony1
Posty: 10
Rejestracja: 30 lip 2018, 18:12

Koło dojazdowe reklamacja

Post autor: Zielony1 »

Zamawiając T roc wybrałem dodatkowo koło zapasowe dla felg aluminiowych Przy odbiorze
stwierdziłem, że uniemożliwia to ustawienie podłogi bagażnika w dolnym położeniu co znacznie zmniejsza pojemność bagażnika. Złożyłem pisemną reklamację podając jako podstawę niezgodność towaru z zamówieniem gdyż w cenniku przy tej pozycji jest zapis podłoga z regulowaną wysokością. Na agielskim forum ktoś zamieścił zdjęcie bagażnika z kołem dojazdowym na tyle wąskim że umożliwia ustawienie podłogi w dolnym położeniu.
Mieści się tam także odpowiedni "styropian" z narzędziami.
Czekam na odpowiedź dilera. Czy ktoś miał podobny przypadek?
Ostatnio zmieniony 30 lip 2018, 19:39 przez Zielony1, łącznie zmieniany 1 raz.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Koło dojazdowe

Post autor: paulr »

Kilka linijek masz post koło zapasowe a wielkosc bagażnika. Ja mam dojazdowe i moge dać pogłoge w dolne położenie. Wiecej w tamtym wątku.
Zielony1
Posty: 10
Rejestracja: 30 lip 2018, 18:12

Re: Koło dojazdowe reklamacja

Post autor: Zielony1 »

Dziękuję za info. Pospieszyłem się zakładając nowy wątek. Chociaż bardziej interesuje mnie czy ktoś w Polsce to reklamował i z jakim skutkiem. Na angielskim forum czytałem, że tam VW uwzględniał takie reklamacje i wmieniał na dojazdówkę.
pkrzychu
Posty: 49
Rejestracja: 17 cze 2018, 23:39

Re: Koło dojazdowe reklamacja

Post autor: pkrzychu »

Proponuję się nie denerwować i zrobić jak ja. Kupiłem koło dojazdowe tylko trzeba zobaczyć szerokość musi być to najwęższe. Dałem 400 zł sprzedałem swoje zapasowe 300 zł jestem co prawda w plecy 100 ale mam święty spokój wszystko pasuje. Styropiany zamówiłem u dealera 45 zł jeszcze nie wiem dokładnie jutro odbieram. Oczywiście przy zamawianiu zaznaczałem że chcę podłogę w dolnym położeniu (bagażnik od razu inny) zapewniali że tak będzie oni sami nie wiedzą jest to nowy model. Jak byś chciał numery tych styropianów to mogę podać brałem z ETKA
T-Roc 1,5 DSG energetic orange + czarny dach premium plus dodatki
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Koło dojazdowe reklamacja

Post autor: paulr »

Teoretycznie płacąc około 100 tysięcy za auto taka wymiana koła za 100zł to nic. Natomiast to też jest pewna zasada. Skoro zamawiało się auto z ruchomą podłogą bagażnika to taka ma być. I reklamacja musi być uznana. Teraz jest tylko kwestia tego czy vw wymieni koło na mniejsze. Czy zaproponuje obniżke ceny zakupu. Ja wam powiem że reklamowałem w Chevrolecie orlando tryb skandynawski świateł. Strasznie mnie denerwowało że zawsze świecą. Po zapaleniu silnika nie dało się ich zgasić. A auto bylo z 2012 roku i nie miało jeszcze DRL. Ale wyczytałem w instrukcji że w pozycji zero swiatła wyłączone. ( GM w polsce dawał instrukcje przetłumaczone z niemieckiej a tam nie było trybu skandynawskiego) i tak byłem jednym z nielicznych o ile nie jedyny ktorego orlando mogło jeździć bez świateł. Tak wiec tutaj sprawa jest prosta. Salon ma zrobic tak by dało się podłogę dać na dół. Jak to zrobią nieważne ale nie może być po naszej stronie żadnego kosztu.
Zielony1
Posty: 10
Rejestracja: 30 lip 2018, 18:12

Re: Koło dojazdowe reklamacja

Post autor: Zielony1 »

Dzisiaj otrzymałem informację od dilera, że moja reklamacja została uwzględniona. Koło zostanie wymienione na wąskie dojazdowe plus odpowiedni styropian na narzędzia co umożliwi ustawienie podłogi także w dolnym położeniu 😁. Oczywiście bez żadnych kosztów z mojej strony. Brawo Vokswagen, dobre praktyki także w Polsce. Koła nie mają w Polsce więc czas oczekiwania około 2 tygodni.
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Koło dojazdowe reklamacja

Post autor: The Rock »

Zielony1 pisze: 01 sie 2018, 14:33 Dzisiaj otrzymałem informację od dilera, że moja reklamacja została uwzględniona. Koło zostanie wymienione na wąskie dojazdowe plus odpowiedni styropian na narzędzia co umożliwi ustawienie podłogi także w dolnym położeniu 😁. Oczywiście bez żadnych kosztów z mojej strony. Brawo Vokswagen, dobre praktyki także w Polsce. Koła nie mają w Polsce więc czas oczekiwania około 2 tygodni.
Dobra informacja - miło z ich strony.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Koło dojazdowe reklamacja

Post autor: paulr »

nie miło a obowiązek....
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Koło dojazdowe reklamacja

Post autor: The Rock »

paulr pisze: 01 sie 2018, 17:37 nie miło a obowiązek....
Racja. Zgadzam się, ale jednak trochę co innego, kiedy ten obowiązek trzeba udowodnić w sądzie lub u rzecznika praw konsumenta, a co innego, kiedy sprzedający bierze od razu na klatę.
spinka009
Posty: 21
Rejestracja: 09 wrz 2018, 9:56

Re: Koło dojazdowe reklamacja

Post autor: spinka009 »

Cześć borykam się z tym samym problemem i prosił bym jak jest taka możliwość o napisanie jak to wszystko ujełeś mniej wiecej w reklamacji pisemnej z gówy dziękuje :)
ODPOWIEDZ