[upgrade3] LED przeciwmgielne

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
rob
Posty: 178
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: [upgrade3] LED przeciwmgielne

Post autor: rob »

Pado pisze: 04 lis 2019, 20:44 Jako, że t roc ma zwykłe żarówki w przeciwmgielnych :? to wymieniłem je na ledy. Chodzi przede wszystkim o barwę, bo kombinacja dziennych, mijania w technologi led, a przeciwmgielnych na zwykłych żarówkach wyglądała dość śmiesznie...

kupiłem:
https://www.aliexpress.com/item/3291579 ... b201603_55

wymiana jest banalna: zdejmujemy maskownice halogenów - trzeba mocniej pociągnąć używając drucika do ściągania nakładek na śruby kół, odkręcamy dwie śruby mocujące halogen, wyjmujemy halogen, odpinamy wtyczkę , podmieniamy żarówki i składamy w odwrotnej kolejności. Roboty na 10 min max...
Cześć!
Też takie kupiłem, z podanego linku. Wymiana zgodnie z opisem, banalnie prosta. Fajnie świecą - barwa światła jak z pozostałych led-ów :)
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
Dario
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2018, 18:28
Lokalizacja: Kraków

Re: [upgrade3] LED przeciwmgielne

Post autor: Dario »

A czy ktos próbował wymienić na zwykłe żarówki ale o barwie świecenia zbliżonej do białej? Jak tak co polecacie.
Oczywiście nie kwestionuje tutaj przewagi LED nad zwykłymi żarówkami, chodzi mi bardziej o zachowanie efektu rozjaśniania i sciemniania jak na filmiku z golfem kilka postów wcześniej.
2.0TSI DSG 4Motion Premium Ravenna Blue/Black
Pakiet: Komfort, Drogowy, Sport, Zimowy, Siedzenia Komfortowe; Elektryczna Pokrywa Bagaznika
Suszkin
Posty: 3
Rejestracja: 08 gru 2019, 19:24

Re: [upgrade3] LED przeciwmgielne

Post autor: Suszkin »

Żarówki świecące ciepłym światłem (zbliżonym do żółtego) lepiej przebijają się przez mgłę. Może nie warto kombinować ?
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: [upgrade3] LED przeciwmgielne

Post autor: Pado »

Suszkin pisze: 15 gru 2019, 22:17 Żarówki świecące ciepłym światłem (zbliżonym do żółtego) lepiej przebijają się przez mgłę. Może nie warto kombinować ?
kwestia indywidualna bo..ileż masz tej mgły w roku + odkąd mam auta z LEDami to mam wrażenie, że przeciwmgłowe i tak nic nie dają. W T rocu to jeszcze jak je załączę to widać , że coś tam świecą, w poprzednim Qashqaiu z Ledami to ogóle nic nie dawały, kompletnie nic...
Pavali
Posty: 38
Rejestracja: 24 sty 2020, 18:44

Re: [upgrade3] LED przeciwmgielne

Post autor: Pavali »

Czy musiałeś kodować ledy, żeby po CAN komputer nie wyświetlał błędy zarowki ?
'19 T-Roc 1.5 TSI DSG Premium | Ravenna Blue | komfort, drogowy, sport, el. klapa, kamera... | :)
rob
Posty: 178
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: [upgrade3] LED przeciwmgielne

Post autor: rob »

Ja nic nie kodowałem, jedynie wymiana żarówek i nie mam żadnych błędów.
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: [upgrade3] LED przeciwmgielne

Post autor: Pado »

Nic nie trzeba kodować
Pawels07
Posty: 36
Rejestracja: 01 cze 2020, 12:25
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [upgrade3] LED przeciwmgielne

Post autor: Pawels07 »

Dzisiaj i ja stałem się posiadaczem owych ledów i bede je zmieniał.
2.0 Tsi premium
VWT-ROC
Posty: 15
Rejestracja: 31 mar 2020, 13:51

Re: [upgrade3] LED przeciwmgielne

Post autor: VWT-ROC »

Witam, dokupiłem przeciwmgielne z doświetlaniem zakrętów. Jeśli fabrycznie nie było to jak wygląda sprawa z zakodowaniem i itd?
Melex
Posty: 20
Rejestracja: 10 gru 2020, 16:09

Re: [upgrade3] LED przeciwmgielne

Post autor: Melex »

Żarówki zakupione jak z linku na ALI. Wymienione i muszę wam powiedzieć że robią robotę. Wymiana banalnie prosta. Drugą wymienił pod moim okiem mój 15 letni bratanek. A niech się uczy ;) Przy składaniu sprawdźcie czy wszystko wchodzi na swoje miejsce. Ja się trochę siłowałem bo część osłony nie nie weszła tam gdzie powinna. Na szczęście nic się nie stało tylko młody trochę się nasłuchał ;) Powoli nic na siłę i na pewno się uda.
Załączniki
po wyminie.jpg
po wyminie.jpg (156.78 KiB) Przejrzano 3614 razy
VW T-ROC 2,0 l TSI 4MOTION, 140 kW
ODPOWIEDZ