Przeglądy okresowe/Koszty

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
ca5tor
Posty: 35
Rejestracja: 10 sie 2018, 15:16

Przeglądy okresowe/Koszty

Post autor: ca5tor »

Witam.
W cenniku wyposażenia dodatkowego jest taka opcja:
Pakiety Przeglądów Volkswagen (do 50% oszczędności)
Pakiet przeglądów, 48 miesięcy, max przebieg: 60 000 km i mam pytanie czy wszystkie materiały podlegające przeglądom i robocizna jest w tym okresie za darmo ? czy to zniżka tylko 50%.
Model samochodu jeszcze jest stosunkowo młody i pewnie nikt jeszcze na przeglądzie nie był, ale może użytkownicy wiedzą jakie są koszty przeglądów w VW ?
Proponuję w tym wątku wpisywać koszty serwisowania "naszych" T-roców ;-) u poszczególnych dilerów VW.
mike
Posty: 22
Rejestracja: 20 lut 2018, 21:52

Re: Przeglądy okresowe/Koszty

Post autor: mike »

Jeśli chodzi o info, co wchodzi w zakres, to jest tu: www.volkswagen.pl/pakietyprzegladow

Płacisz raz i potem już nic nie płacisz więcej.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Przeglądy okresowe/Koszty

Post autor: paulr »

Mam ten pakiet i niby to co na przegladzie to jest za darmo. Chyba że wyjdzie coś wiecej typu zawieszenie hamulce itp . Ale miałem to w megane i tam bylem po 2 latach i wymienili rownież klocki hamulcowe i łączniki stabilizatora. Mimo iż niby tego tam miało nie być.
ca5tor
Posty: 35
Rejestracja: 10 sie 2018, 15:16

Re: Przeglądy okresowe/Koszty

Post autor: ca5tor »

To jeszcze dopytam o czasookres tych przeglądów.
Po zakupie samochodu moja pierwsza wizyta na obowiązkowy przegląd okresowy będzie po 1 roku czy po 2 latach ?
Gdzieś wyczytałem że przeglądy to co 2 lata/lub 30 tyś.km - a jak to wygląda w Trocu ?
Średnio robię ok 10-12 tyś.km/rok - to tak licząc z promocyjnego pakietu skorzystam tylko 2 razy.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Przeglądy okresowe/Koszty

Post autor: paulr »

też robię około 10k km rocznie, ale mi się chyba wydaje że przegląd jest co wskazanie komputera, ale już sam nie jestem pewny teraz:)
ca5tor
Posty: 35
Rejestracja: 10 sie 2018, 15:16

Re: Przeglądy okresowe/Koszty

Post autor: ca5tor »

Dzisiaj uściśliłem temat - przegląd co 2 lata lub 30 000 km. Koszt przeglądu w ASO jakbym nie brał pakietu to ok 800 pln. Tak jak wcześniej pisałem przy moich przebiegach to skorzystam 2 razy w (Pakiet przeglądów, 48 miesięcy, max przebieg: 60 000 km)- ale i tak wychodzi ok 110 pln do przodu, a zapewne przez te 2 lata ceny części pójdą w górę to jakaś tam oszczędność jest ;-)
W środę zamawiam :P
Awatar użytkownika
piotr_kg
Posty: 27
Rejestracja: 02 lis 2020, 11:04

Re: Przeglądy okresowe/Koszty

Post autor: piotr_kg »

Bardzo proszę o udostępnienie czynności serwisowych wraz z cenami po 2 latach (30 tys. km), po 3 latach, 4 latach (60 tys. km). Wiem, że po trzech latach wymieniają tylko płyn hamulcowy. Może ktoś orientuje się po jakim okresie należy wymienić płyn do chłodnicy G12 evo (prawdopodobnie po 5 latach).
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Przeglądy okresowe/Koszty

Post autor: Pado »

Dzis miałem wymieniane swiece i olej na 60kkm (1.5 tsi)
Cena uslugi 601pln z jakimiś drobnymi czesciami, których nie przywiozłem bo świece, olej, filtr oleju mialem swoje(za to zapłaciłem w aso na allegro 503pln),
Wachacz
Posty: 508
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Przeglądy okresowe/Koszty

Post autor: Wachacz »

Jeżeli chcesz wymienić olej filtr między przeglądem gwarancyjnym 2 lata/30 tys/km przy ok.12-15 tys.kupić olej na allegro + filtr wchodzi do 1,5 tsi 4,3 l 0w20 ok.190 zł i wymienić w tańszym ASO np.Skody ok.180 zł albo samemu jak masz warunki,w ASO VW sporo drożej.Płyn chłodzący max.do 5 lat ! Płyn chamulcowy sprawdzamy profilaktycznie wymiana max.do 3 lat ! oleje,filtry,płyny to groszowe sprawy do ceny nowego auta nie ma co żyłować terminów wymian olej co 30 tys to bzdura tak powie każdy fachowy mechanik żadna oszczędność ?.pozdrawiam
Spinner
Posty: 680
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Przeglądy okresowe/Koszty

Post autor: Spinner »

Pytanie: Jaki kod serwisu ma szanowne grono wypisane na wklejce? Czy wszyscy mają wpisany QG1 czyli
przedłużony okres obsługi (zmienna długość okresów obsługi)?
Dlaczego pytam? Bo tu pojawiają się wątpliwości. Prawdopodobnie, z definicji, wpisywany jest właśnie QG1 podczas gdy zalecenia samego VW mówią, że OG1 jest ogólnie OK ale nie dla jeżdżących na krótkich odcinkach i w takim przypadku zaleca się przekodowanie na QG0 czyli standardowy okres obsługi (15000 km lub 1 rok). Nie trzeba wtedy stosować Longlif'ów. Jak bedę teraz na serwisie olejowym to poproszę o przekodowanie, a jeżeli nie będzie to możliwe to będę sobie we własnym zakresie "zagęszczał" serwisy olejowe, bo na oleju to się raczej nie zaoszczędzi.
ODPOWIEDZ