Przeglądy okresowe/Koszty

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Przeglądy okresowe/Koszty

Post autor: Wachacz »

A po co ci przekodowywać w ASO ? wymieniasz "prywatnie" co 15 tys/km nikt nie ingeruje w interwał przeglądu i wymian w ASO np.Skody wymienią i dalej liczy do 30 tys lub 2 lata komputer sam oblicza i wezwie do ASO na przegląd okresowy auto na gwarancji bo o takim piszę.pozdrawiam
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Przeglądy okresowe/Koszty

Post autor: Wachacz »

Właśnie sprawdziłem ja mam wpisane QG1 auto 1,5 tsi manual z mają 2021r.wymieniłem olej przy 5 tys/km tylko 0w20 taki był zalany i tylko na taki wymienią w ASO tak podpowiadali przy odbiorze.Teraz wymienię przy 17,5 km na liczniku czyli po przejechaniu 12,5 tys/km I komputer wezwie do ASO przy ok.30 tys/km I tyle w temacie,oczywiście to moje działanie każdy robi jak uważa.pizdrawiam
Spinner
Posty: 689
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Przeglądy okresowe/Koszty

Post autor: Spinner »

Wachacz pisze: 16 lip 2022, 10:55 A po co ci przekodowywać w ASO ? wymieniasz "prywatnie" co 15 tys/km nikt nie ingeruje w interwał przeglądu i wymian w ASO np.Skody wymienią i dalej liczy do 30 tys lub 2 lata komputer sam oblicza i wezwie do ASO na przegląd okresowy auto na gwarancji bo o takim piszę.pozdrawiam
No, tylko po to żeby mieć prawidłowe wskazania na displayu w infotaimencie a także w we connect nie mówiąc już o partnerze serwisowym. Oczywiście, po gwarancji przechodzimy już na swój, zdroworozsądkowy plan serwisowym. Wbrew pozorom komputer uwzględnia więcej parametrów niż 30 tys. km i 2 lata. Parametry, które są uwzględniane to także zużycie paliwa, temperatura, zużycie oleju, obciążenie termiczne oleju itd. itp.
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Przeglądy okresowe/Koszty

Post autor: Wachacz »

Nie jestem na 100% pewny ale chyba czytałem na forum że w ASO nie ustawią wskazań na 15 tys/km gdy auto jest na gwarancji ???.Oczywiście na czas wymiany oleju do przeglądu serwisowego wpływa jak piszesz wiele czynników i może być tak że przyjdzie komunikat serwisowy przy np.27 tys/km przebiegu.Sam jestem ciekawy przy jakim przebiegu u mnie się wyświetli pewnie w okolicy marca,kwietnia 2023r. ?.pozdrawiam.
Spinner
Posty: 689
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Przeglądy okresowe/Koszty

Post autor: Spinner »

Wachacz pisze: 16 lip 2022, 15:25 Nie jestem na 100% pewny ale chyba czytałem na forum że w ASO nie ustawią wskazań na 15 tys/km gdy auto jest na gwarancji ???.Oczywiście na czas wymiany oleju do przeglądu serwisowego wpływa jak piszesz wiele czynników i może być tak że przyjdzie komunikat serwisowy przy np.27 tys/km przebiegu.Sam jestem ciekawy przy jakim przebiegu u mnie się wyświetli pewnie w okolicy marca,kwietnia 2023r. ?.pozdrawiam.
Jeżeli kryterium będzie nie przebieg a czas (np. 2 lata) to nie zdziw się jeżeli nie będzie ci pasowało arytmetycznie bo czas odliczany jest od momentu zalanie a nie wydania klientowi. (Jasne, po prostu starzenie się oleju biegnie niezależnie od tego czy auto jest w posiadaniu klienta czy stoi jeszcze na placu u producenta).
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Przeglądy okresowe/Koszty

Post autor: Wachacz »

Jak będę widział że jest porą 2 lata lub 30 tys/km a komunikat serwisowy nie przychodzi sam pojadę na przegląd to żaden problem.pozdrawiam
Spinner
Posty: 689
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Przeglądy okresowe/Koszty

Post autor: Spinner »

Wachacz pisze: 16 lip 2022, 19:22 Jak będę widział że jest porą 2 lata lub 30 tys/km a komunikat serwisowy nie przychodzi sam pojadę na przegląd to żaden problem.pozdrawiam
Sytuacja będzie raczej odwrotna, jak w moim przypadku: Dwa latka stuknął autku w październiku (od momentu odbioru) a wzywany jestem na serwis olejowy już teraz (przebieg ok. 19 tys.). Jednakże przypominam sobie, że jak swego czasu, bawiłem się w śledzeniu losów zamówienia na podstawie numeru komisji to VIN pojawił mi się właśnie jakoś na przełomie lipiec/sierpień. No, i to by się mniej więcej zgadzało, bo nadanie VIN'u odbywa się w momencie tzw. "ślubu silnika z nadwoziem".
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Przeglądy okresowe/Koszty

Post autor: Wachacz »

Czym częściej tym lepiej wymieniać olej tak powie każdy mechanik nawet wezwanie do serwisu przy 22 tys/ km to żaden wydatek dla mnie do ceny nowego auta to ok 1200 zł może trochę więcej młodzi emeryci z " nowego portfela" dadzą radę.pozdrawiam
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Przeglądy okresowe/Koszty

Post autor: morfeusz747 »

Wachacz pisze: 17 lip 2022, 17:13 Czym częściej tym lepiej wymieniać olej tak powie każdy mechanik
Najlepiej co tankowanie :lol:
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Przeglądy okresowe/Koszty

Post autor: Wachacz »

Nie co tankowanie to oczywiście żart ale co 12-15 tys/km a z silnikiem nie będzie problemów !.
ODPOWIEDZ