Echo podczas rozmowy

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
gtzieba
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2019, 13:39

Echo podczas rozmowy

Post autor: gtzieba »

Drodzy, mam problem o który biję się z serwisem od dawna.

Osoby, z którymi rozmawiam w samochodzie przez zestaw głośnomówiący słyszą same siebie (efekt echo) a to właściwie uniemożliwia rozmowę = nie mogę używać zestawu głośnomówiącego. To dzieje się niezależnie od modelu podłączonego telefonu i głośności.

Ten problem mam od samego początku - to jest od lipca 2018. Usterkę w lutym 2019 stwierdził zarówno serwis jak i sam producent. Producent do dnia dzisiejszego nie wprowadził żadnego rozwiązania problemu. Co więcej nie rekomenduje napraw. Poleca wręcz serwisowi, by nic z tym nie robili. Jeżeli zaczną przy tym grzebać to i tak nic nie poprawią, a będą musieli sami za naprawę zapłacić. Do tej pory nie dał także żadnej informacji kiedy naprawi błąd.

Jestem ciekawy czy ktoś na forum zna ten problem? Co rekomendujecie robić?

Model: T-Roc, 2018, 1.5, DSG, Active Info Display, Discover Media, Beats
Przebieg: w tym momencie 30 000
Mój serwis: Motorpol Wrocław
Samochód na gwarancji
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: Echo podczas rozmowy

Post autor: MarioMc »

Hej,
U mnie dokładnie tak samo. Mam podłączone 2 telefony /Iphone X i Samsunga Note 8/ Echo pojawia sie na Iphone (czasami)), pomaga podczas rozmowy przejście na telefon i ponownie na zestaw,

M.
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Echo podczas rozmowy

Post autor: paulr »

Działają 2 telefony na raz?
gtzieba
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2019, 13:39

Re: Echo podczas rozmowy

Post autor: gtzieba »

paulr pisze: 15 lis 2019, 8:34 Działają 2 telefony na raz?
Można je przełączać, chyba o to chodzi.
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: Echo podczas rozmowy

Post autor: MarioMc »

Oba sparowane są z zestawem. Jak któryś dzwoni system przełącza zestaw na dany telefon.
Każdy z telefonów ma swoje oddzielne książki, SMS, kontakty i skróty ;-).
Super rozwiązanie.
Jak jest połączenie przychodzące to system przełącza na telefon który dzwoni. Jak w tym czasie dzwoni drugi masz informacje iż drugie urządzenie jest aktywne i masz wybór czy odebrać czy nie ;-)
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Echo podczas rozmowy

Post autor: paulr »

Ja mam 2 sparowane ale działa tylko ten ktory sie 1 połączył. Nie umiem zrobic by 2 działały naraz
gtzieba
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2019, 13:39

Re: Echo podczas rozmowy

Post autor: gtzieba »

MarioMc pisze: 15 lis 2019, 6:28 Hej,
U mnie dokładnie tak samo. Mam podłączone 2 telefony /Iphone X i Samsunga Note 8/ Echo pojawia sie na Iphone (czasami)), pomaga podczas rozmowy przejście na telefon i ponownie na zestaw,

M.
I co robisz coś z tym?
mick
Posty: 22
Rejestracja: 15 sty 2019, 21:25

Re: Echo podczas rozmowy

Post autor: mick »

Panowie, czy przypadkiem wspólnym mianownikiem nie jest Beats?
U mnie rozmowy Ok, zdaje się, ze nie jest to częsty problem wśród forumowiczów.
2.0 TSI Permium
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: Echo podczas rozmowy

Post autor: MarioMc »

Pytanie do osob nie majacych Beats czy wystepuje u nich ten problem.
Na razue nie jest to dla mnie taki problem abym oddal auto w rece ASO zeby na slepo szukali.
Przyjrze sie tematowi, polacze odbydwa telefony jeszcze raz i bede obserwowal.
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Echo podczas rozmowy

Post autor: Pado »

Nie mam beats, zero problemów z zestawem - telefon huawei
ODPOWIEDZ