System start-stop

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
EdRoc
Posty: 61
Rejestracja: 21 wrz 2020, 20:08

Re: System start-stop

Post autor: EdRoc »

krzyu - a Twój Roc z jakiej daty produkcji ?
Pytam bo podobno od któregoś tygodnia 2020 (produkcji) coś tak zmienili (w VW) że podobno już nie ma ni jak możliwości zdezaktywowania tego "wspaniałego" systemu S&S ... :(
Pytałem też gościa z priv elektro serwisu VW - też twierdził że już nie ma opcji wyłączenia ale mógłby ewentualnie "pogmerać" w aucie ... - nieodpłatnie przy braku oczekiwanego efektu ... .
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: System start-stop

Post autor: Wahacz »

Jak masz auto na gwarancji to nie kombinuj bo jak "wymacają" że na stałe systemowo dezaktywowałeś a można to zrobić patrz na you-tube to gwarancję masz z głowy.Wystarczy pamiętać i po każdym odpaleniu wyłączyć jak czasami przegapisz mi się też zdarza to nic się nie stanie.
EdRoc
Posty: 61
Rejestracja: 21 wrz 2020, 20:08

Re: System start-stop

Post autor: EdRoc »

krzyu pisze: 14 maja 2021, 19:29 OBD Eleven i 5 minut pracy - działa w 100%
Witam ponownie - to ten Twój Roc ma jaką datę produkcji ?
krzyu
Posty: 32
Rejestracja: 30 gru 2018, 12:20

Re: System start-stop

Post autor: krzyu »

2018
EdRoc
Posty: 61
Rejestracja: 21 wrz 2020, 20:08

Re: System start-stop

Post autor: EdRoc »

krzyu pisze: 02 cze 2021, 10:412018
Dla tego rocznika faktycznie OBD11 wystarczał - a od 2020 podobno w ogóle już nie ma żadnej możliwości wyłączenia S&S ... :(
anon.
Posty: 113
Rejestracja: 28 kwie 2021, 9:58

Re: System start-stop

Post autor: anon. »

To w takim razie jak sobie z tym poradzić? Wyłączanie tego przyciskiem za każdym razem odpada.
1.5 TSI GPF ACT DSG PREMIUM RAVENNA BLUE PANORAMA SPORT
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: System start-stop

Post autor: Pado »

frycy pisze: 14 maja 2021, 18:23 można programowo zmienić zasadę działania systemy start stop na odwrotny. domyślnie wyłączony, aktywować natomiast trzeba przyciskiem. Usługę wykonuje jak i wiele innym np CARSOFT
Podobno odwrócenie działania przycisku ss jest możliwe tylko w audi, nie znalazłem kodowania do t roca... Chyba, że mówimy o jakimś module wpinanym do przycisku
anon.
Posty: 113
Rejestracja: 28 kwie 2021, 9:58

Re: System start-stop

Post autor: anon. »

A nawet gdyby ten system używać, to jakie części będą się szybciej zużywać niż normalnie? Poza akumulatorem oczywiście
1.5 TSI GPF ACT DSG PREMIUM RAVENNA BLUE PANORAMA SPORT
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: System start-stop

Post autor: Pado »

Akku, rozrusznik, nie wiem czy to zdrowe dla turbo jak po intensywnej jezdzie nagle zgasi sie silnik bez schłodzenia turbo, generalnie silnik zuywa się najbardziej podczas rozruchu więc... Gdzieś czytałem, że zuzycie oleju też moze byc wyzsze przez s/s
EdRoc
Posty: 61
Rejestracja: 21 wrz 2020, 20:08

Re: System start-stop

Post autor: EdRoc »

Pado pisze: 06 cze 2021, 21:40 Akku, rozrusznik, nie wiem czy to zdrowe dla turbo jak po intensywnej jezdzie nagle zgasi sie silnik bez schłodzenia turbo, generalnie silnik zuywa się najbardziej podczas rozruchu więc... Gdzieś czytałem, że zuzycie oleju też moze byc wyzsze przez s/s
Dokładnie - w/w elementy będą miały na pewno krótszy żywot. Koszty eksploatacyjne przez to też będą wyższe (a na samym paliwie obniżenie zużycia raczej symboliczne ...).
Akumulator oryginalny zakładany w fabryce to zupełnie inna jakość (i inna cena) niż nawet niby najbardziej firmowy dostępny w handlu ... .
S&S niestety to głównie wypełnienie zapisów UE dot. ochrony środowiska ... .
Oferta Carsoftu myślę była możliwa do zrealizowania w samochodach sprzed zmian zabezpieczeń T-Roca wprowadzonych przez VW w roku 2020.
Serwis z którym byłem ostatnio w kontakcie też kiedyś robił takie zmiany ale już dla tego mojego modelu (produkcja z maja 2020) stwierdzili że nie ma możliwości (przynajmniej o takiej nie mieli wiedzy i praktyki ... :(
ODPOWIEDZ