System start-stop

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: System start-stop

Post autor: Pado »

lunarlon pisze: 25 lis 2019, 13:39 Nieaktywny w sensie, że przycisk w ogóle nie działa? Czy tak, że domyślnie jest wyłączony (świeci na pomarańczowo), ale po wciśnięciu można S&S włączyć?

Nie wiem komu, by to przeszkadzało gdyby była opcja w menu do zmieniania domyślnego zachowania S&S - Włączony/Wyłączony/Ostatnio wybrany. Szczególnie, że dają możiwośc ręcznego wyłączenia.
przycisk na pewno jestt wtedy kompletnie nieaktywny (i chyba świeci na biało) - tak kiedyś czytałem na forum niemieckim
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: System start-stop

Post autor: paulr »

W alfie tak jest ze zostaje ostatnio wybrany..
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: System start-stop

Post autor: The Rock »

lunarlon pisze: 25 lis 2019, 13:39Nie wiem komu, by to przeszkadzało gdyby była opcja w menu do zmieniania domyślnego zachowania S&S - Włączony/Wyłączony/Ostatnio wybrany. Szczególnie, że dają możiwośc ręcznego wyłączenia.
Przeszkadzałoby to, że prawie nikt by z tego nie korzystał, a to nie jest rozwiązanie, które ma pomagać ludziom, tylko środowisku (w dużym uproszczeniu).
A ręczna możliwość wyłączenia pozostała, bo czasem zdarzają się sytuacje (np.: związane z bezpieczeństwem, ale nie tylko), że lepiej nie dopuszczać do wyłączenia silnika na postoju.
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: System start-stop

Post autor: MarioMc »

Pado pisze: 25 lis 2019, 13:51
lunarlon pisze: 25 lis 2019, 13:39 Nieaktywny w sensie, że przycisk w ogóle nie działa? Czy tak, że domyślnie jest wyłączony (świeci na pomarańczowo), ale po wciśnięciu można S&S włączyć?

Nie wiem komu, by to przeszkadzało gdyby była opcja w menu do zmieniania domyślnego zachowania S&S - Włączony/Wyłączony/Ostatnio wybrany. Szczególnie, że dają możiwośc ręcznego wyłączenia.
przycisk na pewno jestt wtedy kompletnie nieaktywny (i chyba świeci na biało) - tak kiedyś czytałem na forum niemieckim
Klawisz S&S ma pozostawioną pełną funkcjonalność. Swieci się na biało, a po wciśnięciu wyłącza system i swieci na pomarańczowo.
Poprzez kodowanie zmieniamy granice wartości uruchamiania systemu Start&Stop co powoduje iż system nigdy jej nie osiąga i nie pozwala na wyłączenie silnika. To cała tajemnica.

Osoba jeżdżąca np 2 km do sklepu i z powrotem nie jest w stanie nawet stwierdzić ze cokolwiek jest zmienione ;-)
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: System start-stop

Post autor: Pado »

MarioMc pisze: 27 lis 2019, 0:58
Pado pisze: 25 lis 2019, 13:51
lunarlon pisze: 25 lis 2019, 13:39 Nieaktywny w sensie, że przycisk w ogóle nie działa? Czy tak, że domyślnie jest wyłączony (świeci na pomarańczowo), ale po wciśnięciu można S&S włączyć?

Nie wiem komu, by to przeszkadzało gdyby była opcja w menu do zmieniania domyślnego zachowania S&S - Włączony/Wyłączony/Ostatnio wybrany. Szczególnie, że dają możiwośc ręcznego wyłączenia.
przycisk na pewno jestt wtedy kompletnie nieaktywny (i chyba świeci na biało) - tak kiedyś czytałem na forum niemieckim
Klawisz S&S ma pozostawioną pełną funkcjonalność. Swieci się na biało, a po wciśnięciu wyłącza system i swieci na pomarańczowo.
Poprzez kodowanie zmieniamy granice wartości uruchamiania systemu Start&Stop co powoduje iż system nigdy jej nie osiąga i nie pozwala na wyłączenie silnika. To cała tajemnica.

Osoba jeżdżąca np 2 km do sklepu i z powrotem nie jest w stanie nawet stwierdzić ze cokolwiek jest zmienione ;-)

właśnie wyłączyłem S&S przez OBD Eleven. W drodze z pracy test...
Awatar użytkownika
darekrezmer
Posty: 50
Rejestracja: 05 maja 2019, 9:55
Lokalizacja: Grudziądz

Re: System start-stop

Post autor: darekrezmer »

I jak to działa ostatecznie ? Komp pokazuje : system start-stop nieaktywny i klawisz na pomarańczowo? Czy bez info bo volty podniesione ?
T-roc 2.0 TSI DSG 4motion
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: System start-stop

Post autor: Pado »

Nie, klawisz na biało, można nacisnąć i będzie pomarańczowy. Ss nie działa, jest tylko przekreślona ikona na liczniku, kiedy mógłby działać
morkwa
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2021, 16:29

Re: System start-stop

Post autor: morkwa »

Ktoś już testował tą wpinkę? Wydaje się to być zbyt proste, nie wywali błędów? https://m.pl.aliexpress.com/item/100500 ... avEALw_wcB
frycy
Posty: 17
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:34

Re: System start-stop

Post autor: frycy »

można programowo zmienić zasadę działania systemy start stop na odwrotny. domyślnie wyłączony, aktywować natomiast trzeba przyciskiem. Usługę wykonuje jak i wiele innym np CARSOFT
krzyu
Posty: 32
Rejestracja: 30 gru 2018, 12:20

Re: System start-stop

Post autor: krzyu »

OBD Eleven i 5 minut pracy - działa w 100%
ODPOWIEDZ