System start-stop

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
DominikMurach
Posty: 8
Rejestracja: 30 paź 2019, 19:21

System start-stop

Post autor: DominikMurach »

Cześć,

Zastanawiam sie jak u Was działa system start stop? W sensie, w którym momencie samochod gaśnie? U mnie gaśnie jak auto jest na luzie przy prędkości około 8 km/h, co jest trochę denerwujące, i zastanawiam się czy jest to normalne zachowanie systemu?
lunarlon
Posty: 51
Rejestracja: 12 lip 2018, 18:29

Re: System start-stop

Post autor: lunarlon »

Działa tak jak opisałeś. Chciałbym móc powiedzieć, że po 17k km da się do tego przyzwyczaić, ale nie jest tak do końca - czasami nadal mi przeszkadza. Sam się też włącza, gdy auto przed Tobą ruszy. Generalnie można trochę na to wpłynąc przez operowanie hamulcem - np. przyciskając i trzymając jednostajnie hamulec tak żeby nie załapał AutoHold można utrzymać silnik przy pracy.
T-Roc Premium 2.0 TDI DSG 4motion Black Oak
Dach panoramiczny, DCC, Kamera cofania, Instalacja telefoniczna, Elektryczna pokrywa bagażnika
Pakiety: Drogowy, Komfort, Zimowy

Zamówienie: 05.04.2018
Odbiór: 25.01.2019 (zmiana z 1.5 TSI na 2.0 TDI)
funtchomas
Posty: 85
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:55

Re: System start-stop

Post autor: funtchomas »

U mnie działa idealnie: wsiadając, zawsze wciskam jeden przycisk i nie mam żadnych problemów, ciągle jest na START :D
2.0 TSI DSG 4Motion Indium Grey 8-)
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: System start-stop

Post autor: Pado »

Właśnie niedawno odkryłem, że przy aktywnym s&s silnik wlaczy się jak auto przed ruszy lub ruszymy kierownicą...
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: System start-stop

Post autor: Tiggy »

Pado pisze: 23 lis 2019, 15:34 Właśnie niedawno odkryłem, że przy aktywnym s&s silnik wlaczy się jak auto przed ruszy lub ruszymy kierownicą...
Z tym ruszeniem auta przed to tylko jak masz front assista chyba działa. Ma ktoś bez FA i mu tak działa ?
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: System start-stop

Post autor: paulr »

Najlepszy s&s to s&s nieaktywny. Przerabiałem to w pierwszym aucie z s&s jak po 3 latach akumulator był do wywalenia a nowy wtedy cos około 800zl. chwila zakupu nowego wzmocnionego akumulatora była ostatnią (z 5 lat około) jak używam s&s ;-)
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: System start-stop

Post autor: MarioMc »

U mnie S&S działa idealnie, oczywiście tylko i wyłącznie dlatego ze jest nieaktywny ;-)
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
gtzieba
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2019, 13:39

Re: System start-stop

Post autor: gtzieba »

MarioMc pisze: 24 lis 2019, 13:35 U mnie S&S działa idealnie, oczywiście tylko i wyłącznie dlatego ze jest nieaktywny ;-)
Czy można s&s wyłączyć na stałe?
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: System start-stop

Post autor: Pado »

gtzieba pisze: 25 lis 2019, 11:02
MarioMc pisze: 24 lis 2019, 13:35 U mnie S&S działa idealnie, oczywiście tylko i wyłącznie dlatego ze jest nieaktywny ;-)
Czy można s&s wyłączyć na stałe?
tak, podobno tak, przez "kodowanie", ale wtedy masz cały czas nieaktywny przycisk
lunarlon
Posty: 51
Rejestracja: 12 lip 2018, 18:29

Re: System start-stop

Post autor: lunarlon »

Nieaktywny w sensie, że przycisk w ogóle nie działa? Czy tak, że domyślnie jest wyłączony (świeci na pomarańczowo), ale po wciśnięciu można S&S włączyć?

Nie wiem komu, by to przeszkadzało gdyby była opcja w menu do zmieniania domyślnego zachowania S&S - Włączony/Wyłączony/Ostatnio wybrany. Szczególnie, że dają możiwośc ręcznego wyłączenia.
T-Roc Premium 2.0 TDI DSG 4motion Black Oak
Dach panoramiczny, DCC, Kamera cofania, Instalacja telefoniczna, Elektryczna pokrywa bagażnika
Pakiety: Drogowy, Komfort, Zimowy

Zamówienie: 05.04.2018
Odbiór: 25.01.2019 (zmiana z 1.5 TSI na 2.0 TDI)
ODPOWIEDZ