Jakie belki i box dachowy

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
rob
Posty: 178
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Jakie belki i box dachowy

Post autor: rob »

Cześć!
Zbliża się zima i sezon na narty :D, stąd moje pytanie - czy posiadacie już jakieś doświadczenia z belkami i boxem do T-Roca? Widziałem w necie niedrogie i fajnie wyglądające Aguri Prestige, ale relingi T-Roca wydają się też dość niskie i mam wątpliwości czy taki zestaw będzie dobry pod typowy box dachowy.
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: Jakie belki i box dachowy

Post autor: Tiggy »

rob pisze: 02 gru 2019, 20:28 Cześć!
Zbliża się zima i sezon na narty :D, stąd moje pytanie - czy posiadacie już jakieś doświadczenia z belkami i boxem do T-Roca? Widziałem w necie niedrogie i fajnie wyglądające Aguri Prestige, ale relingi T-Roca wydają się też dość niskie i mam wątpliwości czy taki zestaw będzie dobry pod typowy box dachowy.
Patrzę właśnie na te belki. One mają jedną cechę, która może być zaletą i wadą jednocześnie :)
Są zakładane nie "na relingach" ale właściwie pomiędzy nimi. Przez to przestrzeń między relingiem a dachem jest bardzo mała. Dzięki temu pewnie mniej hałasują i stawiają mniejszy opór, ale montaż czegokolwiek na nich może być problematyczny (w szczególności jeśli jest montowane na obejmy).

Jeżdżę często z bagażem na dachu i dla mnie najwygodniejsze są wysokie belki - wówczas montaż ew. przeciąganie pasów jest dużo wygodniejsze. Szczególnie w Tiguanie, gdzie reling jest relatywnie niski.
rob
Posty: 178
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Jakie belki i box dachowy

Post autor: rob »

I dlatego chyba trzeba wybrać jednak coś innego, wyższego - jak położyłem na relingach listewkę, to okazało się, że na środku dachu jest jedynie dwa cm odległości listewki do dachu. Czyli zwykły box leżał by na dachu...szkoda, bo te belki są ciekawie.
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: Jakie belki i box dachowy

Post autor: Tiggy »

rob pisze: 02 gru 2019, 21:54 I dlatego chyba trzeba wybrać jednak coś innego, wyższego - jak położyłem na relingach listewkę, to okazało się, że na środku dachu jest jedynie dwa cm odległości listewki do dachu. Czyli zwykły box leżał by na dachu...szkoda, bo te belki są ciekawie.
Ja w tym roku kupiłem takie: Mont Blanc Activa. Leżą dość wysoko, są solidnie wykonane. Z tym, że one wystają poza reling (mi akurat o to chodziło, bo wożę masę sprzętu na dachu i potrzebuje jak największą powierzchnię). Na wyjazd na narty raz w roku pewnie lepsze będą takie, które nie wystają za reling.
rob
Posty: 178
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Jakie belki i box dachowy

Post autor: rob »

Dzięki za info, ten Mont Blanc też wygląda ciekawie.
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
DominikMurach
Posty: 8
Rejestracja: 30 paź 2019, 19:21

Re: Jakie belki i box dachowy

Post autor: DominikMurach »

Cześć,

Przymierzam się do zakupu belek i uchwytu dachowego na rower. Czy jest tutaj ktoś kto przewozi rowery na dachu i może polecić jakieś konkretne sprzęty?
Ja w tym momencie zastanawiam się nad kupnem takiego zestawu:
belki:
https://allegro.pl/oferta/belki-na-dach ... 8787399621
uchwyt na rower:
https://www.strefakierowcy.pl/53139,aguri-acuda-ii.html

Może macie doświadczanie z którymś z powyższych elementów?

Z góry dzięki za pomoc :)
WXS
Posty: 22
Rejestracja: 16 mar 2020, 6:03

Re: Jakie belki i box dachowy

Post autor: WXS »

I jak, zakupiłeś te belki? Właśnie się nad nimi zastanawiam bo cena jest kusząca. Prośba o opinię.
morkwa
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2021, 16:29

Re: Jakie belki i box dachowy

Post autor: morkwa »

Cześć. Witam wszystkich. Ktoś z Was ma takie belki w T-rocu? https://allegro.pl/oferta/bagaznik-dach ... 9033006368
Szyberdach raczej się otworzy bez problemu ale zastanawia mnie jak będzie z boksem, czy przejdzie nad anteną czy też trzeba szukać najkrótszego z dostępnych. Może ktoś to już przerabiał i wie jaki max boks zmieści się i jeszcze na dodatek jakoś w miarę wygląda.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Jakie belki i box dachowy

Post autor: Pado »

Mam aguri prestige s9 II
Nie polecam - halas juz od 50km/h (huk)
do tego oczywiście montaż między relingami = antena i tak jest powyżej, więc boxa nie założysz
Pawels07
Posty: 36
Rejestracja: 01 cze 2020, 12:25
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Jakie belki i box dachowy

Post autor: Pawels07 »

Ja zakupiłem ori belki z ASO i są idealne, ale już dedykowany box niezbyt, ładnie wyglada, ale nie można otworzyć na maksa bagażnika bo opiera się spoilerem . Ktoś dał ciała z vw.
2.0 Tsi premium
ODPOWIEDZ